Звукоізоляція стін. Ціни шумоізоляції Львів

У міських квартирах, особливо панельних, ми часто стикаємося з дратівливою проблемою «гучних» стін. Сусіди зліва роблять ремонт, праворуч постійно виє собака, чутні чужі голоси або грає дратівлива музика. Але ж так хочеться тиші після роботи або спокійно виспатися вранці, відпочити на дозвіллі.

Це цілком виправна ситуація. Щоб позбавиться від обридлого стороннього шуму, можна зробити звукоізоляцію квартири і подарувати собі довгоочікуваний спокій. Що потрібно для цього знати?

Перш за все, перевірте поверхню стін. Іноді там зустрічаються старі наскрізні отвори або погано герметизовані шви між плитами на стиках біля підлоги або під стелею. Їх необхідно закрити цементним розчином або ретельно зашпаклювати.

Крім цього, дуже часто в практиці ремонту джерелом додаткового шуму є кімнатна розетка або вимикач. В такому випадку, обов’язково знеструмтеквартиру, потім розберіть і витягніть розетку. Отвір забийте пінопластом, старим поролоном або шматком скловолокна, а зверху закрийте його гіпсом, монтажною піною або іншим будівельним розчином. Розетку або вимикач потрібно перенести в інше місце.

Якщо цих заходів вам здається недостатньо, тоді потрібно переходити до звукоізоляції поверхні стін.

Звукоізоляція стін у Львові :: Шумоїзолюючий шар плюс оздоблюваьний матеріал

Звукоізоляція стінНайбільш поширений вид звукоізоляції стін в домашніх умовах — це укладання шумоїзолюючого матеріалу в комбінації з декоративною обробкою. Найчастіше в якості обробки використовують гіпсокартонні плити, які самі по собі є дуже хорошим ізолятором шуму.

При такому способі потрібно спочатку зробити спеціальний каркас, який можна монтувати з дерев’яних брусків або з металевих рейок. Дерево краще глушить звук, зате з металом працювати зручніше і швидше. Наріжте профілі або бруси по висоті стіни і закріпіть їх на відстані 60-61 см одна від одної — за традиційною ширини звукоізолюючого мату. Вертикальні напрямні вмонтовуйте за допомогою перфоратора і саморізів або дюбелів-цвяхів, встановлених з кроком кріплення приблизно в 25-30 см.

Безпосередньо до стін направляючі, особливо металеві, кріпити не можна, інакше ви тільки підсилите прохідність звукової хвилі. Відступіть від стіни на 0,5-1,5 см, попередньо підклавши під рейки або наклеївши на бруси смуги спеціального демпферного матеріалу з гуми або пробки. Такі прокладки знижують вібрацію і прохідність шуму крізь рейки.

До речі, багато майстрів кріплять металеву обрешітку ні до стін, а по периметру підлоги і стелі, щоб знизити провідність звуку. Цей спосіб трохи складніше, хоча і надійніше.

Після установки каркаса в простір між напрямними якомога щільніше укладіть шумоїзолюючий матеріал, який має вигляд звичайного мату стандартних розмірів і товщини. Це може бути кам’яна (мінеральна) вата, скловата, спеціальний утеплювач з целюлози та ін. Такі ізолятори можна без проблем купити в спеціалізованому магазині.

Після цього закріпіть за допомогою саморізів поверх каркаса листи обраного оздоблювального шару. Потім загрунтуйте гіпсокартонні панелі, а щілини між ними закладіть шпаклівкою, найкраще — на гіпсовій основі або за допомогою універсальної шпаклівки. Нанесіть в шви шар чорнової шпаклівки, потім наклейте спеціальну армуючу серпянку і «закрийте» шов ще одним шаром шпаклівки. Після обробки швів зашпаклюйте вже всю конструкцію «по білому».

У підсумку ви отримаєте гладку й рівну стіну, на яку можна наклеїти шпалери або пофарбувати. Ця технологія дозволяє домогтися практично повної звукоізоляції квартири. Серед незначних мінусів — по периметру товщина стіни виросте на 7-10 см.

Шумоізоляція у Львові :: Шумоізолюючі панелі

Звукоізоляція стін ЛьвівЧудовий варіант шумоізоляції стін в квартирі — це спеціальні шумоізолюючі панелі (торгові марки ЗІПС, ISOTEX, KRAFT, ISOPLAAST і ін.). Вони дуже міцні, гнучкі, «дихаючі», зроблені з натуральних матеріалів. Товщина панелей може варіювати від 10 до 130 мм, вага однієї штуки — від 1,5 до 18,0 кг (в середньому 4-5 кг).

Звукоізолюючі панелі можна придбати вже з готовим декоративним шаром з паперу або тканини, який буде виглядати на стіні дуже красиво і вишукано. Панелі-ізолятори можна монтувати відразу на поверхню стіни без будь-яких демпферних прокладок. Правда, якщо ж стіна вже занадто нерівна (камінь, цегла), то потрібна спеціальна обрешітка.

Прямо до стіни після попереднього грунтування такі панелі зазвичай кріпляться спеціальним монтажним клеєм, який наносять на відрізку в 2-3 см від країв і в центрі панелі — з відступами в 20-30 см. Деякі види панелей монтуються за допомогою дюбелів цвяхів. У багатьох моделях монтаж полегшений за рахунок спеціальних пазів і шпильок на торцях панелей.

Якщо потрібна обрешітка, то вона зазвичай береться у вигляді дерев’яних планок, ширина між осередками яких може відрізнятися у різних виробників (в середньому близько 300 мм, залежить від ширини панелі). Панелі кріпляться до каркаса за допомогою рідких цвяхів або спеціальних скоб довжиною до 15 мм. Крок між сусідніми скобами повинен бути не менше 10 см.

За бажанням, як і в попередньому випадку, для посилення ефекту поверху панель можна закрити гіпсокартонної обробкою. Для початку на стіну встановлюються панельні плити, після чого монтується решітка для гіпсокартонних осередків. Клеїти гіпсокартонні листи прямо на панель не рекомендується, так як між ними повинна бути прошарок повітря.

Звукопоглинальні мембрани

Ціни на звукоізоляцію стінОстанній «шик моди» в сфері звукоізоляції — це спеціальні надтонкі звукопоглинальні мембрани, наприклад, торговельної марки Tecsound. Вони виготовляються з мінералу арагонита. Такий матеріал абсолютно безпечний для здоров’я, негорючий, володіє дуже високою щільністю і високою еластичністю, нівелює вібрацію і ізолює низькі частоти шуму, не боїться цвілі і вологи, і, головне, повністю відбиває звук (а не поглинає його). Товщина такої мембрани, як правило, не перевищує 3-14 мм.

Використання шумоїзоляционних мембран вважається на сьогодні найбільш надійним способом поглинання зайвого звуку. Для посилення ефекту мембрану найкраще комбінувати з іншими звукоізоляційними матеріалами.

Монтаж звукопоглинальної мембрани на стіну досить нескладний  і схожий на перший спосіб. Для цього закріпіть по периметру стелі та підлоги металеві напрямні з відстанню між осередками в традиційні 60 см. Можна кріпити каркас і до стіни, але тоді під рейки потрібно підкласти спеціальні поглинаючі мембранні демпферні стрічки. Всередину конструкції укладіть шумоїзолюючий шар. Потім приклейте до гіпсокартонних листів звукоізоляційну мембрану. Після цього закріпіть гіпсокартонні плити на обрешітці мембраною всередину за допомогою саморізів або дюбель — цвяхів.

Вдалого вам ремонту і благодатної тиші в квартирі!

Часті питання

  • Чи можна в процесі ремонту змінити якісь роботи?

    Так, ви можете змінювати склад робіт. В даному випадку перераховується кошторис і підписується додаткова угода до договору на ремонт.

  • Підйом матеріалів і вивезення сміття включений в договір на ремонт?

    Так, включені.

  • Які роботи Ви виконуєте або не виконуєте?

    Виконуємо всі роботи, які необхідні для реалізації проекту.

  • Яка гарантія на ремонтні роботи?

    Ми надаємо повноцінну гарантію 5 років на всі роботи, матеріали та обладнання, куплене через нашу компанію.

Звукоізоляція стін. Ціни шумоізоляції Львів