Якісне утеплення стелі у Львові за низькими цінами

Коли стоїть питання утеплення житла, необхідно визначити, де відбуваються найбільші тепловтрати. Найчастіше підлога є таким місцем, проте нерідко причиною може бути видування теплого повітря через стелю. Для того щоб правильно організувати заходи з утеплення стелі, необхідно враховувати особливості житла: оскільки є істотна різниця в теплоізоляції стелі приватного будинку або квартири.

Утеплення стелі можна зробити двома способами: зсередини приміщення і зовні. Перший варіант передбачає подальший монтаж гіпсокартонної конструкції або підвісної стелі, тому потрібно бути готовим до зниження стелі мінімум на 10 см. Такий спосіб утеплення є єдиним можливим в квартирних умовах, для приватного будинку настійно рекомендується теплоізолювати стелю зовні.

Розглянемо докладніше кожен із способів теплоізоляції.

Теплоізоляція стелі зсередини

273Як утеплювач відмінно підійдуть теплоізоляційні плити, а також рулонні матеріали зі спіненого поліетилену. При незначних тепловтратах можна використовувати утеплювачі, що відбивають тепло, фольгованою стороною всередину приміщення. Наприклад, теплоізоляції з  основою, що сама клеїться, є екологічно чистими, простими в монтажі, повітропроникними, мають звукоізоляційні властивості.

Важливо пам’ятати наступні особливості:

  • Не рекомендується використовувати мінеральну, скло і ековату.
  • Необхідно залишати вентзазор між чистовою стелею і утеплювачем більше 15 мм.
  • Необхідно встановити каркас, до якого безпосередньо кріпиться утеплювач за допомогою П-образного загину кронштейнів, а потім кріпиться гіпсокартон.

Альтернативним варіантом утеплення стелі в квартирі є використання рідких матеріалів, тобто спеціальної теплоізоляційної штукатурки, яка має антигрибкові властивості, є екологічною, не вимагає додаткового чистового покриття (досить фарбування).

Утеплення стелі з зовнішнього боку

Теплоізоляція таким способом більш проста в установці, має більший діапазон вибору відповідного матеріалу утеплення і здійсненна для приватних будинків, лазень. Для таких робіт можна використовувати мінеральну, скло, ековату, сипучий матеріал, пінопласт і інші види рулонних і пластових теплоізоляцій.

274При утепленні стелі зовні, важливо пам’ятати, що від обраного матеріалу залежить якість теплоізоляції:

  • Необхідно враховувати міцність стелі, її здатність витримувати великі навантаження. Тому вага матеріалу не повинен перевантажувати стелю, щоб та не провисла і не обвалилася.
  • Якщо стельове покриття дерев’яне, то важлива паропроникність матеріалу, який не затримуватиме вологу. В іншому випадку дерев’яна основа може прогнити, покритися пліснявою.
  • Додаткового покриття будь-який теплоізоляційний матеріал не вимагає. Однак, якщо в якості утеплювача обрана мінвата, то буде відсутня можливість прохідності по покриттю, в такому випадку необхідно вдатися до додаткової укладки підлогового покриття.

Для стель, які не можуть витримати велику вагу, рекомендується використовувати пінопласт, або полегшені плити. У виробництві теплоізоляції використовується спінений поліетилен, який простий в монтажі, має шумо-, тепло-, гідроізолюючі властивості, підходить для житлових приміщень, оскільки використовує у виробництві тільки екологічно чисту сировину і матеріали. Такі утеплювачі  є відмінним рішенням для збереження тепла в приміщенні, оскільки універсальні для покриття стін, стель, підлог і інших конструкцій.

Якісне утеплення стелі у Львові за низькими цінами