Укладка лінолеуму || Помірні ціни на монтаж у Львові

Дуже поширене покриття для підлоги будь-якої квартири — лінолеум. Використовується як для приміщень побутових, так і для промислових. У даного матеріалу, якщо порівнювати його з іншими покриттями для підлоги, є свої переваги. Лінолеум пластичний, поверхня у нього не слизька, великим вибором малюнків і забарвлень, просто його укладати і, звичайно, у нього помірна ціна. Тому багато людей, які займаються ремонтом, саме цьому підлоговому покриттю  віддають перевагу.

239Тільки коли завершені всі ремонтні роботи в приміщенні, починається укладання лінолеуму. Дотримуючись технології, необхідно укладати покриття на гладку, міцну, чисту площину, і неодмінно поверхня повинна бути суха. Тому необхідна ретельна підготовка поверхні підлоги прямо перед тим, як укладати лінолеум. Всі камінчики і піщинки прибрати, тому що потім вони можуть стати помітними на поверхні застеленого лінолеуму в вигляді горбків. Досить важливо дотримати для укладання лінолеуму ще одну умову. У приміщенні повинна бути температура 15 градусів, не нижче.

Укладати лінолеум можна двома способами. Найдешевший і досить поширений спосіб — класти матеріал, не використовуючи клей. Підготовлену заздалегідь частину лінолеуму розміром трохи більшим, ніж кімната, розстеляємо просто на всю площу підлоги, а потім підрізаємо його чітко по периметру великим канцелярським ножем, залишаючи зазор між стінами і покриттям близько п’яти міліметрів. Фіксується лінолеум при цьому тільки підлоговими плінтусами по периметру приміщення.

Інший спосіб укладання лінолеуму дорожчий і трудомісткий. Однак цей варіант роботи більш якісний і довговічний — укладання покриття на клей. Серед великого асортименту різних клейових складів для хорошого прилипання лінолеуму дуже складно вибрати потрібний, тому краще врахувати рекомендації виробників конкретного покриття.

240Послідовність укладання така. Починаємо з розстилання по всій площі підлоги і підрізування відповідного шматка лінолеуму, точно також, як і в першому способі. Потім на половину площі приміщення відвертають лінолеум, і наносять клей. Щоб його нанести рівномірно, використовується гребінка з п’ятиміліметровими зубами. Потім відкатаний край покриття розстеляється на місце, і відкочується інша половина лінолеуму. Знову наноситися клей і расстилання повторюється. Тепер, коли нанесено клей, і розстелений лінолеум, необхідно закатати всю поверхню підлоги спеціальним гумовим валиком, щоб позбутися від неодмінно виникаючих пустот і бульбашок.

Часто в процесі укладання лінолеуму може виникнути необхідність стикувати два шматки покриття. Щоб отримати ідеальний шов стикування, вирізаються і укладаються шматки лінолеуму так, щоб на кордоні утворився нахлест в один-два сантиметри. Після цього прорізаємо лінію стику відразу за двома шарами лінолеуму, використовуючи ніж і велику лінійку. Обрізки, що утворилися, треба видалити, і ми отримуємо правильну межу двох листів лінолеуму. Всі стики, за технологією укладання лінолеуму, необхідно в обов’язковому порядку проклеювати. Листи покриття для цього треба відвернути, і в місці з’єднання, не доходячи до краю три-чотири сантиметри, під кожним шматком наноситься клей, при цьому використовуємо гребінку. Для завершення роботи листи лінолеуму відвертаються на місце, і стик гумовим валиком ретельно прокочується.

Укладка лінолеуму || Помірні ціни на монтаж у Львові