Суха стяжка :: Ціни на монтаж у Львові

233Перед тим, як почати покроково розглядати виготовлення таких стяжок, звернемо увагу, що є кілька дій, які можна застосувати для всіх процесів без різниці від матеріалу заповнення стяжки.

Покрокова інструкція

Крок 1 Поверхню підлоги для майбутньої стяжки необхідно ретельно вичистити від сміття і пилу. Робити це краще за допомогою промислового пилососа, але якщо такого немає, побутовий теж підійде.

Крок 2 Нанесення рівня підлоги майбутньої стяжки виконується за допомогою гідравлічного або лазерного рівня за такою технологією:

Біля дверного отвору на висоті приблизно 1 м (на стіні) ставимо позначку. Використовуючи гідравлічний (шланговий) рівень дублюємо ці позначки вздовж усіх стін з кроком не більше 2 метрів.

Визначивши товщину шару майбутньої стяжки, у дверного отвору наносимо позначку на стіну, на рівні верхньої точки майбутньої підлоги.

Відстань між верхньою і нижньою оцінкою є необхідний розмір, який треба продублювати при нанесенні рівня стяжки на інших відмітках уздовж всіх стін. Ця операція допомагає уникнути додаткового вирівнювання поверхні по горизонталі.

За оцінками, поставленим внизу, проведіть суцільну лінію, що позначає рівень підлоги, що виготовляється.

Якщо приміщення для укладання стяжки велике, розділіть поверхню підлоги на сектори так, щоб елементи, що обмежують сектора не займали в товщині шару стяжки більше 40%. Якщо елементи поділу будуть з дерева, їх необхідно обробити антисептичним розчином.

Крок 3 На всю поверхню під майбутню стяжку нанесіть шар антибактеріального грунтуючого розчину, з заходом на стіни на 50-60 мм вище лінії планованої підлоги. Зробити це слід не менше двох разів. Після чого поверхні треба дати добре висохнути.

Крок 4 Всю поверхню під майбутню стяжку слід накрити пароізоляційним шаром із заходом на стіни вище рівня передбачуваної підлоги. Класти стрічку слід внахлест, з заходом на попередній шар не менше ніж 150 мм. Фіксувати пароізоляцію слід степлером, або скотчем.

234Крок 5 Уздовж всіх стін нанесіть демпферну (компенсуючу) стрічку від підлоги і вище позначки верхнього рівня стяжки на 30-40 мм. Якщо в розпорядженні немає спеціальної стрічки на клейовій основі, можна використовувати будь-яку синтетичну рулонну тканину, наприклад підкладку під ламінат. По кутах демпфер повинен бути розрізаний.

Види сухої стяжки

Засипна

Засипна — стяжка, яку виготовляють шляхом заповнення пустот пористими, легкими і гідрофобними наповнювачами. Найчастіше для цього використовують керамзитовий пісок, фракцією від 1 до 5 мм. Але це не обов’язково. Для заповнення пустот також з успіхом застосовують перліт, туф і навіть подрібнену жужелку. Для виконання робіт буде потрібно наступний інструмент:

  • правило з датчиком рівня (бажано мати кілька різних розмірів);
  • маяки-направляючі з оцинкованого металевого профілю;
  • горизонтальний рівень.

Послідовність дій така: починати роботи слід з дальнього кута приміщення. На частину підготовленої поверхні висипають наповнювач. Орієнтуючись за відмітками на стіні і довжині правила на висипаному шарі за допомогою горизонтального рівня виставляють маячки.

Потім правилом розрівнюють сипучий матеріал, стягуючи до горизонтального рівня, в разі потреби досипляючи наповнювач. Після цього (за бажанням) на витягнутий сектор можна укладати шар екструдованого пінополістиролу, або відразу викладати спеціальне покриття для підлоги ГСП (гіпсостружечна плита) товщиною 80 мм.

235При укладанні підлогових панелей кожен стик проклеюється спеціальним клеєм. Бажано використовувати клей, який рекомендують виробники панелей. Після укладання всіх листів по стиках їх необхідно зафіксувати саморізами по дереву. Завершальним етапом цих робіт є прибирання пилу і шпаклівка швів. Після чого підлога грунтується і сохне. Тепер вона готова для чистової обробки.

Закладна

Ця технологія мало чим відрізняється від попередньої, за винятком того, що в якості наповнювача застосовують або базальтові утеплювачі, або екструдований пінополістирол, із загальною товщиною шару не менше 80 мм. Фактично це утеплення підлоги.

Якщо в якості наповнювача використовують базальтові утеплювачі, тоді слід встановити лаги, між якими він буде розташований. Зверху така конструкція закривається паропроникною плівкою. Для пінополістиролу лаги не вимагаються, а є необхідність стики листів при монтажі обробляти монтажною піною.

На відміну від сипучих стяжок, дані матеріали перед чистовою обробкою підлоги можна закривати листами ОСБ або щільною фанерою. І треба пам’ятати, що для цих робіт необхідна ідеально рівна горизонтальна поверхня.

Деякі будівельники під сухою стяжкою мають на увазі трамбування зволоженої цементно-піщаної маси з додаванням фібри. Такі стяжки можна швидше назвати напівсухими, ніж сухими. Тому до нашої теми вони ніякого відношення не мають.

Суха стяжка :: Ціни на монтаж у Львові