Скільки коштує побудувати будинок Львів

Точний розрахунок вартості будівництва будинку з різних матеріалів — газоблоку, цегли, бруса, керамоблока і за каркасною технологією. Конкретні ціни і повний кошторис.

У цій статті ми розглянемо вартість для кожного варіанту з розрахунку, що гіпотетичний будинок має площу 100 квадратних метрів. Таким чином, якщо ви хочете будинок в два або три рази більше, вам потрібно просто помножити отриману суму на 2 або 3.

Скільки коштує побудувати будинок Львів

Ми також дізнаємося, скільки матеріалів потрібно, а також вартість робіт з будівництва до етапу «відкритої коробки» (з фундаментом, а також відповідною обробкою фасаду, але без покрівлі, обробки і всіх внутрішніх комунікацій).

Як точно визначити суму будівництва

Зведення котеджу цілком може бути як економічним, так і орієнтуватися в першу чергу на довговічність, а не на низьку ціну. Щоб визначити, який варіант більше підходить вашій родині, пропонуємо вам дізнатися, скільки коштує побудувати будинок Львів з різних матеріалів, адже це головна стаття витрат.

Вартість будівництва залежить також від місця розташування і розміру ділянки, обраних оздоблювальних матеріалів і дизайну фасаду, типу покрівлі, комунікацій, різних систем опалення та формату скління. Кінцеву суму можна прорахувати, тільки вирішивши всі ці питання.

Роздрібні ціни в нашій статті взяті середні по Львову і Львівській області як за матеріали, так і за роботу будівельників. Ці ціни ми беремо в відкритих джерелах — на сайтах виробників, а також великих фірм із будівництва та оздоблення.

Скільки коштує побудувати будинок Львів

Скільки коштує побудувати будинок Львів з блоку

Блокові будинки мають ряд переваг над іншим дуже популярним в Україні варіантом з цегли. Блоки тепліше цегли, і їх потрібно меншу кількість, тому самому будинку цілком достатньо полегшеного фундаменту (~ 100 тисяч гривень на будинок площею 100 квадратних метрів). Утеплення складе приблизно 60 тисяч гривень на весь будинок такого розміру.

Як правило, блочний будинок будується з одного блоку по ширині, утеплюється мінеральною ватою і облицьовується цеглою, декоративним каменем або просто штукатуриться по латах. Блоки вимагають меншої майстерності в кладці, ніж цегла. Процес йде швидше, тому робота будівельників з розрахунку на кубічний метр виходить набагато дешевше.

Скільки коштує побудувати будинок Львів

На будинок площею 100 квадратних метрів потрібно приблизно 35 кубічних метрів газобетонних блоків, включаючи блокові фронтони. При цьому звичайна ринкова ціна блоків — всього лише 1 100 гривень за кубічний метр. Так, вартість блоку і його кладки дорівнює 2300 гривень за кубічний метр, або 85 тисяч гривень на весь будинок.

Отже, образний кошторис видатків виглядає приблизно так:

 • полегшений фундамент — 100 тисяч гривень;
 • утеплення мінеральною ватою — 70 тисяч гривень;
 • залізобетонні перекриття (два поверхи) — 100 тисяч гривень;
 • газобетонні блоки — 50 тисячі гривень;
 • робота по кладці — 40,5 тисячі гривень;
 • штукатурка по латах — близько 50 тисяч гривень.

Так, ціна «відкритої коробки» з газобетонного блоку 100 квадратних метрів — близько 500 тис. гривень.

Скільки коштує побудувати будинок Львів з цегли

Для професійної цегляної кладки вам будуть потрібні фахівці з досвідом роботи, тому ціна зведення за квадратний метр буде набагато вище, ніж у блочного будинку. Дорожчий стрічковий фундамент, а також більш якісне утеплення — головні «мінуси» цього варіанту. Так, вартість фундаменту буде близько 170 тисяч гривень і утеплення мінеральною ватою близько 100 тисяч гривень на будинок площею 100 квадратних метрів.

Скільки коштує побудувати будинок Львів

Так, на будинок розміром в 100 квадратних метрів вам потрібно буде купити близько 45 тисяч цеглин. Роздрібна ціна цегли у Львові середньої якості — близько 2 гривень. Тобто на саму цеглу вам придеться витратити трохи більше 90 тисяч гривень. А ось ціна робіт по її укладанню зі спеціальними матеріалами — ще близько 200 тисяч гривень.

Також вам потрібно розуміти, що для внутрішніх і зовнішніх стін використовуються два типи цегли з абсолютно різною вартістю. Дизайн фасаду в даному випадку займає велику статтю бюджету і може починатися від 100 і закінчуватися 200 тисячами гривень на будинок в 100 квадратних метрів.

Скільки коштує побудувати будинок Львів

Разом, ми маємо наступні основні витрати на будівництво:

 • повноцінний фундамент — 170 тисяч гривень;
 • утеплення мінеральною ватою — 100 тисяч гривень;
 • залізобетонні перекриття (два поверхи) — 100 тисяч гривень;
 • цегла будівельна — 100 тисяч гривень;
 • будівництво / монтаж — 200 тисяч гривень;
 • цегла облицювальна — 50 тисяч гривень;
 • облицювання фасаду цеглою — 100 тисяч гривень.

Ціна зведення «коробки» будинку з цегли площею 100 квадратних метрів — близько 800 тис. гривень.

Скільки коштує побудувати будинок Львів з керамічного блоку

Поризований керамічний блок — це те, з чого зараз будують практично всі сучасні будинки в Польщі і Німеччині. Керамоблок набагато більш екологічний, ніж газобетонний і по суті є різновидом екологічної цегли. При цьому його укладання займає менше часу, ніж цегли.

Скільки коштує побудувати будинок Львів

Кубічний метр керамічних блоків у Львові коштує приблизно 2 000 гривень. На будинок площею 100 квадратних метрів вам знадобиться близько 35 кубічних метрів такого блоку, а значить вартість матеріалів буде близько 70 тисяч гривень. Вартість будівництва при цьому буде приблизно такою ж.

Отже, вам будуть потрібні:

 • полегшений фундамент — 100 тисяч гривень;
 • утеплення мінеральною ватою — 100 тисяч гривень;
 • залізобетонні перекриття (два поверхи) — 100 тисяч гривень;
 • керамічний блок — 80 тисяч гривень;
 • кладка блоку — 170 тисяч гривень;
 • штукатурка по латах — 50 тисяч гривень.

Підсумкова ціна будівництва «відкритої коробки будинку» з керамоблока 100 квадратних метрів — близько 700 тис гривень.

Скільки коштує побудувати будинок Львів з брусу

Такий котедж вимагає усадки протягом декількох місяців, що робить будівництво більш клопітким і дороговартнішим, але зате він не потребує дорогого фундаменту. Останній може коштувати всього 80 тисяч гривень на будинок 100 квадратних метрів.

Варто розуміти, що будинок з брусу складається не тільки з зовнішніх і внутрішніх стін. На зовнішній стіні є також шар мінеральної вати, пароізоляція, вентиляційні зазори і обшивка з гіпсокартону по латах (для штукатурки або традиційної обробки).

Скільки коштує побудувати будинок Львів

На будинок площею 100 квадратних метрів вам буде потрібно приблизно 60 куб. метрів клеєного брусу. Також є додаткові матеріали дерев’яного конструктиву (тераса, ганок і т. п.), Ще близько 10 кубічних метрів. Вартість кубічного метра профільованого брусу камерної сушки близько 6 тисяч гривень. Мова йде про покупку в великих львівських компаніях з гарантією якості. Ця ціна включає допоміжні матеріали — комплектуючі для опалубки, різні матеріали для перекриттів і перегородок, якісне кріплення.

При цьому вартість збірки / монтажу такого будинку буде в районі 5 тисяч гривень на квадратний метр.

 • Супер-легкий фундамент — 80 тисяч гривень;
 • утеплення мінеральною ватою — 100 тисяч гривень;
 • дерев’яні перекриття (два поверхи) — 120 тисяч гривень;
 • клеєний брус камерної сушки – 500 тис. гривень;
 • монтаж бруса – 500 тис. гривень;
 • обробка бруса від гниття зовнішня (на 5 років) — близько 100 тисяч гривень, внутрішня — 50 тисяч гривень(на 10 років).

Так, «коробка» брусового будинку 100 квадратних метрів буде коштувати близько 1,5 млн гривень.

Скільки коштує побудувати будинок Львів за каркасною технологією

Ця технологія є найбільш бюджетною з усіх популярних варіантів. Правда, у неї є і пара мінусів, серед них невелика міцність конструкції будинку, погана звукоізоляція приміщень, а також низька теплоізоляція. Останнє питання вирішується великим шаром утеплювача, який, в свою чергу, сильно збільшує вартість будинку.

Не варто сподівається на те, що такий котедж можна звести самостійно. Його конструкція являє собою безліч шарів з пінополістиролу, плит OSB і Rockwool, Ютафол, фанери і гіпсокартону, фінішної обробки, спіненого поліетилену. Такий будинок також має несучі стійки з брусу (зазвичай всього 150×50мм).

Скільки коштує побудувати будинок Львів

Вартість будівництва такого будинку від фундаменту до «відкритої коробки» починається з 3 тисяч гривень за квадратний метр в «літньому варіанті», включаючи матеріали і роботу будівельників. Важливо розуміти, що повноцінний будинок коштує близько 6 тисяч гривень — теплий взимку, прохолодний влітку, з повноцінним фундаментом, утепленням фундаменту, гідро-і теплоізоляцією для українських зим.

Скільки коштує побудувати будинок Львів

«Стіновий комплект» будинку площею 100 квадратних метрів, як правило, коштує приблизно 0,5 млн гривень, включаючи сильний утеплювач.

Супер-легкий Фундамент- 80 тисяч гривень;

утеплення мінеральною ватою — 160 тисяч гривень;

«Стіновий комплект» — 0,4 млн гривень;

збірка будинку — 200 тисяч гривень;

обробка сайдингом або штукатуркою з декоративним каменем — 100 тисяч гривень.

Ціна «відкритої коробки будинку» за каркасною технологією 100 квадратних метрів для постійного проживання — близько 900 тис. гривень.

Підсумкова вартість будинку

У зазначені вище суми включені такі деталі, як фундамент, стіни і перегородки, дизайн фасадів, але не включені комунікації, обробка в інтер’єрах і скління.

Після того, як ви звели будинок в статусі «відкритої коробки», вам варто подбати про покрівлю. Її вартість сильно залежить від обраних матеріалів, підрядника, площі. Покрівля для двоповерхового мансардного будинку з площею поверху близько 50 квадратних метрів буде площею близько 80 квадратних метрів. Ціна покрівельного матеріалу буде в середньому близько  600 гривень у Львові, будівництво покрівлі займе приблизно половину з цього бюджету і ще близько 30 тисяч в цілому потрібно буде витратити на дерев’яний каркас. Разом плюс 100 тисяч гривень до загальної ціни.

 

 

 

 

Скільки коштує побудувати будинок Львів
Також вам потрібно розуміти, що комунікації є однією з головних статей витрат. Для невеликого будинку сума витрат становить близько 300 тис. гривень — підключення і розведення газу, електропроводка зі щитком, розведення води і каналізаційних труб, септик, система опалення та радіатори (або тепла підлога).

До вартості будинку також потрібно додати ціну обробки — приблизно 0,5 млн гривень на кожні 100 квадратних метрів з недорогими матеріалами (включаючи міжкімнатні двері) або близько 1 млн гривень на кожні 100 квадратних метрів з сучасним дизайном (гіпсокартонні ніші, підвісні стелі з підсвічуванням, венеціанська штукатурка, дорогий паркет).

Скільки коштує побудувати будинок Львів

Скління в будинку — велике питання, так як стандартні вікна коштують недорого. Ви можете обійтися бюджетом в 100 тисяч гривень (на кожні 100 квадратних метрів). При цьому панорамне скління, двусвітні вітальні та інші цікаві деталі збільшать загальну ціну скління до 0,3-0,5 млн гривень.

Так, до ціни будівництва коробки будинку з конкретного матеріалу, яку ви вже знаєте, доведеться додати такі усереднені витрати:

 • покрівля — 0,1 млн грн;
 • комунікації – 0,3 млн гривень;
 • повна внутрішня обробка стін — в середньому 2 млн рублів;
 • скління — 0,3 млн гривень.

Разом: плюс до вартості «відкритої коробки» близько 2,7 млн гривень.

Як вибрати матеріал відповідно до стилю

В кінці нашої статті ми хотіли б додати, що, як правило, тип матеріалу для котеджу вибирають з особистих естетичних уподобань. Цегляні будинки подобаються любителям англійського стилю, дерев’яні з бруса — поціновувачам шале, а блокові будинки оформляються в класичному стилі або стилі кантрі, а каркасні будинки часто мають обробку в американському стилі сайдингом. Більше інформації шукайте на сайті remontudomi.lviv.ua.

Скільки коштує побудувати будинок Львів

Вдалого будівництва!