Помірні ціни на штроблення стін під труби у Львові

Штроблення — це виготовлення технологічних порожнин, призначених для прокладки прихованих комунікацій і перенесення приладів розподілу енергії на нове місце. У більшості випадків при штробленні стін робота супроводжується шумом і будівельним пилом, що виникає при використанні ріжучих інструментів. У сукупності зі складанням плану необхідних борозен і пошуком раніше покладеної в стінах електропроводки процес займає кілька годин, але особливої професійної підготовки не вимагає. Тому таку роботу можна виконувати самостійно.

Неправильно виконати цю роботу в принципі неможливо, хіба що виготовити канавки занадто великих розмірів. Тоді для їх подальшого закладення потрібно більшу кількість розчину і часу. Проте, є правила, які дозволяють зробити процес штробления простим, а головне — безпечним.

штроблення стін під труби у ЛьвовіПерше, на що необхідно звертати увагу — це заходи з безпеки при роботі з ріжучим інструментом. Крім великої кількості пилу, що виникає в процесі вирізання канавок в стіні, з-під абразивних кіл можуть вилітати великі осколки, які можуть завдати травму. Тому слід працювати в захисних окулярах, рукавичках, спецодязі, а органи дихання захищати марлевою пов’язкою або респіратором.

Також варто враховувати наявність в підлозі і стінах існуючих прихованих комунікацій. Їх пошкодження в процесі штробления може викликати непередбачувані наслідки у вигляді затоплення або ураження електричним струмом. Перед початком робіт приміщення необхідно знеструмити, а водопостачання в ньому тимчасово відключити.

Перед початком розмітки стін для штробления необхідно ознайомитися з вимогами будівельних норм і правил, основні з яких свідчать:

  • Виконувати штроби можна тільки в вертикальному і горизонтальному напрямку. Забороняється їх устрій під довільним кутом.
  • Відстань горизонтальних борозен від плит перекриття не повинно перевищувати 150 мм. Розташування вертикальних штроб допускається на відстані не менше 100 мм від дверних, віконних прорізів і кутів приміщення, а також на відстані не менше 400 мм від труб газопостачання.
  • Траса штроби, що йде від розподільчої коробки до вимикача або розетки, повинна мати мінімальну кількість поворотів.
  • Забороняється горизонтальне штробление міжпанельних швів і несучих конструкцій.

Ці правила враховуються при плануванні робіт. Схема штробления стін повинна відображати план розводки кабелів, місця установки електроарматури, перетин дроту і діаметри труб водопостачання. Останні два параметри впливають на розміри поперечного перерізу каналів.

Основні різновиди штробления стін

Помірні ціни на штроблення стін під трубиІснує два види інженерних комунікацій, які приховують за допомогою штробления стін, укладаючи в канали. Це електропроводка і труби опалення або водопостачання. Штроби під них відрізняються розмірами і технологією виготовлення.

Виїмки під приховані комунікації виконуються в стінах, які можуть бути зведені з будь-якого відповідного будівельного матеріалу. Це може бути гіпсокартон, дерево, цегла, камінь і навіть залізобетон. Робота з дерев’яною або гіпсокартонною поверхнею особливих труднощів не викликає. Порожнини в них можна виконувати будь-яким ручним ріжучим інструментом. Для створення каналів під комунікації в бетоні або цеглі буде потрібно спеціальне обладнання і певні навички роботи з ним, а штроблення несучих стін і зовсім дозволяється тільки за рішенням органів технагляду.

Штроблення бетонних стін

При виконанні прорізів в бетонних стінах рекомендується використовувати перфоратор відразу в якості основного інструменту. Це пов’язано з тим, що штроборіз, наприклад, не здатний видалити більшу частину твердого матеріалу між виготовленими прорізами, і залишки його доведеться зачищати перфоратором. Те ж стосується і застосування «болгарки» для цієї мети.

remontudomi.lviv.ua

Перфоратор є потужною машиною, призначеною і розрахованою для роботи з твердими поверхнями. Процес супроводжується високим рівнем шуму, який може поширюватися через перекриття на кілька поверхів будівлі. Тому в багатоповерхових будинках таку процедуру рекомендується виконувати тільки в денний час з виключенням з робочого графіка вихідних днів. В іншому випадку скарги сусідів в усі інстанції будуть забезпечені.

Для виготовлення штроби перфоратор повинен бути укомплектований двома змінними пристосуваннями — лопаткою і буром, що мають побідитову напайку. Після виконання розмітки майбутніх каналів по всій їх довжині свердлом виконуються отвори потрібної глибини з кроком 10-15 см. Регулятор перфоратора при цьому переключається в режим «свердління з ударом».

Коли отвори будуть готові, необхідно змінити затиснутий в патроні інструмента бур на лопатку. У процесі подальшої роботи видаляються бетонні перемички між отворами, і на лінії розмітки формується борозна глибиною заданою при свердлінні. Перемикач перфоратора в цей час повинен бути встановлений в положення «удар».

Краї борозни, виготовленої за допомогою лопатки перфоратора, акуратністю відрізнятися не будуть. Але цим доведеться пожертвувати або використовувати інструмент в комплексі з «болгаркою», оснащеної ріжучим кромки кругом з алмазним напиленням, хоча пилу при такому штробленню бетонної стіни буде набагато більше.

Штроблення цегляних стін

штроблення стінЙого рекомендується виконувати на початковому етапі ремонту приміщення, тобто до фінішної обробки стелі, стін і підлоги. Причина цього — поява в процесі роботи великої кількості червоного або їдкого білого пилу під час різання «болгаркою» глиняної або силікатної цегли.

Стіни, побудовані з цих матеріалів, дуже податливі до впливу сучасних ріжучих електроінструментів. Щоб уникнути великого шуму і утворенню пилу в кімнаті, замість «болгарки» краще використовувати штроборіз, підключений до промислового пилососа.

Прокладка каналів в стіні за допомогою цього пристосування йде якісно і дуже швидко, повністю виключаються різні відколи крайок штроби і виникнення тріщин в конструкції, як це іноді трапляється при використанні перфоратора.

Для того щоб виконати штроблення цегляної стіни за існуючою розміткою, спочатку слід визначити і виставити потрібну відстань між двома ріжучими дисками штроборіза. Потім потрібно встановити необхідну глибину різу каналів, яка фіксується регулюванням кожуха інструменту. Після цього потрібно закріпити на спеціальному відводі штроборізу трубу промислового пилососа, встановити ріжучий апарат на лінії розмітки і почати роботу.

Коли прорізи будуть виконані, зайвий матеріал, що знаходиться між ними, можна легко видалити за допомогою зубила і молотка. При достатній товщині стін для прискорення цього процесу часто використовують перфоратор. Робота його лопатки в борозні з легкістю руйнує податливу цеглу.

Штроблення панельних стін

Облаштування каналів для прихованих комунікацій в стінах панельних будинків має свої особливості. Штроби не можна виконувати в стелях і підлогах, а також на стиках панелей щоб уникнути руйнування швів між ними.

При вирізанні каналів в горизонтальному напрямку забороняється перерізати арматуру плит. У кращому випадку таке порушення загрожує штрафом, а в гіршому — викличе деформацію панелі. Штроба в будь-якому випадку не повинна бути глибше рівня залягання арматури. В іншому випадку оголення металевих стрижнів рано чи пізно викликає їх корозію, яка веде до ослаблення конструктивних елементів будинку.

Якщо не можна, але дуже хочеться виконати штроблення панельних стін, їх можна декорувати гіпсокартонними листами або штукатуркою, а потім ховати комунікації в товщі облицювального матеріалу. Однак ці способи неминуче приведуть до підвищення вартості робіт. Розташування арматури в бетонної панелі визначається металошукачем.

Помірні ціни на штроблення стін під труби у Львові