Remontuem

Цегляні будинки і їх утеплення

 

011На сьогоднішній день найбільш затребуваним матеріалом для будівництва в будь-якій кліматичній зоні є цегла. Цей міцний, довговічний, і перевірений поколіннями будівельний матеріал, приваблює не тільки своєю прийнятною ціною, але і простотою в зведенні будинків.

Якщо ви вирішили будувати цегляний будинок, то вам спершу необхідно продумати планування будинку. Вирішити питання про те, скільки часу будете проводити в ньому.

При будівництві невеликого дачного будиночка для поїздок на вихідних в теплі місяці, вам цілком достатньо буде звести будинок зі стінами в півцеглини. Цього вистачить для того, щоб ваш дачний будиночок відповідав основним його функціям. Якщо ж ви збираєтеся проводити час у своєму будинку для відпочинку не тільки в теплу пору року, але і приїжджати туди в зимові місяці, то вам не обійтися без стін товщиною в одну цеглину (товщина 25 сантиметрів). А комфортне тепло допоможе створити в будинку камін або піч, тому при будівництві не забудьте продумати і це важливе питання.

При будівництві будинку для постійного проживання, особливо в районах з холодним кліматом і потребою в захисті від морозів і хуртовин, враховуйте той факт, що будівництво зі стінами завтовшки більше 25 сантиметрів є економічно не вигідним. Для побудови міцного будинку навіть в кілька поверхів із залізобетонними плитами перекриття, цілком вистачить стіни навіть в одну цеглину. А щоб уберегти себе і свою сім’ю від холоду, не варто потовщувати стіни шляхом збільшення кількості цеглин, адже в даному випадку це буде не виправдано. Це призведе до посилення фундаменту, що значно збільшить ваші фінансові витрати.

Існують різні методи і прийоми утеплення цегляних стін для будинку. Розглянемо деякі з них.

Мабуть, найпоширеніший метод утеплення цегляних будинків, — так звана, «колодязьна» кладка. При цьому способі між внутрішньою і зовнішньою верствою залишають порожнечі, які потім можна буде заповнити утеплювачами. Утеплювачі можна використовувати різні, наприклад, розчин цементу з додаванням тирси або керамзит. До того ж, і без потовщення стін при збільшенні кількості цегли, такий вид зведення дає можливість утеплення приблизно на 200%.

Внутрішню і зовнішню версту слід пов’язувати рядами цегли і кладки сіткою через кілька рядів. Ось одна з технологій різновидів колодцевой кладки:

  • спочатку викладається внутрішня і зовнішня верста з відстанню від п’яти до десяти сантиметрів. Зв’язку між верстами необхідно вести не більше, ніж через п’ять рядів, в залежності від кількості поверхів у вашому будинку і наявності підстельового армованого поясу;
  • потім цегляною кладкою з перев’язкою швів закладають торці стін, в місцях де будуть монтуватися вікна і двері;
  • і нарешті, той простір, що утворився між зовнішньою і внутрішньою верствою кладки з цегли, слід заповнити пінопластом.

Ще одним способом, як утеплити стіни, є цегляна кладка з залишенням внутрішніх закритих ніш розміром п’ять-вісім сантиметрів. Їх можна залишати порожніми або заповнювати різними утеплювачами. Сюди в якості утеплювача підійдуть: шлак, бітумована мінеральна вата, керамзит, і деякі інші.

Ще одним, але менш відомим способом утеплення цегляної стіни, є збільшення товщини кладки швів при використанні теплих розчинів і штукатурок для цегляних стін.

Не забудемо згадати так само і такий широко використовуваний в останні роки метод утеплення, як обробка внутрішніх і зовнішніх стін будинків при використанні сайдинга з прокладкою утеплювачів. Такий метод хороший при обробці старих будинків.

А для внутрішньої обробки приміщень, утеплюючи при цьому цегляну кладку, найкращим чином підійде обробка стін деревом.

Ремонт квартир під ключ у Львові — перейти на сайт