RemontDim

З якої кімнати почати ремонт?
Вибір оптимального варіанту залежить від того, хто буде ремонтувати приміщення. Якщо професіонали займаються капітальним ремонтом, вони часто самостійно визначають порядок проведення робіт. У таких випадках обробка стель або заливка стяжки може проводитися паралельно у всіх приміщеннях. А найменша кімната стає штабом, складом, роздягальнею.
Самостійний ремонт, як правило, триває довше. Можна вибрати кілька пріоритетів:
• від далекої кімнати до вітальні;
• кухня;
• санвузол.
Ізольована дитяча або вітальня ідеально підходять для початку ремонтних робіт. Після завершення процесу можна закрити приміщення і не боятися, що на новий ламінат потраплять бризки штукатурки з суміжного простору. Виноситься або відсувається від стін і накривається меблі, розчищаються поверхні і починається обробка.
кухня
Пріоритетний напрямок для сімей з дітьми.
Як правило, частина робіт по заміні змішувачів, плит, котлів, встановлення плит, духовок виконують професіонали. Краще, якщо підключення будуть виконані за кілька годин. Слід скласти чіткий графік і мати запасні варіанти — телефони двох-трьох майстрів. Така передбачливість не завадить, якщо у ремонтників раптово зміняться плани.
Зазвичай з санвузла починають роботи молоді пари. Відключення стояків водопостачання, опалення заздалегідь узгоджуються з ЖКП або керуючою компанією. Краще шукати майстрів, здатних демонтувати старе обладнання і встановити нову сантехніку за кілька годин.
Незалежно від того, яка послідовність ремонту в квартирі обрана, передпокої, холи, коридори ремонтуються в останню чергу. Через ці приміщення проходить основний потік будівельного брухту, сміття та будматеріалів.
В якій послідовності робити ремонт в кімнаті
Загальний напрямок робіт, як правило, відповідає правилу «зверху вниз». Ремонт кімнати складається з декількох етапів:
• демонтаж;
• чорнова обробка;
• прокладка комунікацій;
• фінішна обробка;
• генеральне прибирання і розстановка меблів.
Перед демонтажними роботами з приміщень виноситься меблі, предмети інтер’єру, побутової техніки. У порожній вітальні, спальні видаляються шпалери, штукатурка, плитка, стельові панелі. Іноді старі підлоги знімаються і замінюються після завершення «верхнього» оформлення всіх приміщень.
Чорнова обробка полягає в знесенні або зведенні перегородок, стяжки, штукатурки. Періодично необхідно позбавлятися від будівельного сміття. Зазвичай сантехніка, кухонне та газове обладнання знімається в останню чергу. Всі брудні роботи виконуються до заміни раковини і ванни, інакше установка нових предметів виявиться безглуздим заходом.
Заміна проводки, труб водопостачання, каналізації, слаботочкі проводиться на етапі «голих стін». Одночасно встановлюються стояки опалення, радіатори. На матеріалах для інженерних мереж, обладнання, роботі фахівців краще не економити. Розтин минулих трубопроводів і заміна, а також оновлення шпалер, ламінату обійдуться дорожче.
Оздоблення стель і стін виконується за обраним проектом. Наклеюються шпалери, укладається плитка, панелі, фарбуються поверхні. Якщо настил підлог був відкладений, укладається нове покриття для підлоги. Потім встановлюється сантехніка, побутове обладнання.
На завершення проводиться генеральне прибирання, розставляються меблі, предмети декору. Якщо знати, в якому порядку робити ремонт в кімнаті, можна уникнути прорахунків і розчарувань. Відремонтовані приміщення будуть радувати власників довгі роки.