Ремонт стелі Львів :: Штукатурка та фарбування. Ціни

На відміну від стін невдало пофарбовану ділянку стелі не приховаєш меблями або картиною, тому перед тим як приступати до фарбування треба знати як правильно пофарбувати стелю. У статті зібрані корисні поради та рекомендації про те як правильно пофарбувати стелю.

Перед тим як починати роботу, важливо правильно підібрати інструмент.

Зараз існує безліч пристосувань, що полегшують роботи з фарбування стелі: ручки-телескопи для валиків, валики з лотком, щоб запобігти розбризкування фарби. Хороший валик не має швів, стиків, а також не залишає ворс при фарбуванні. Зараз в основному фарбують стелі валиком. Рідко коли для цієї мети використовується кисть. Тому вам треба придбати валик з довгим ворсом шириною 250-350мм. А для фарбування окремих ділянок (з’єднання стелі і стіни, ділянки навколо розеток, вимикачів, світильників, за батареями і т.д.) кисть шириною 50-70мм.

 1. Підготовка під фарбування

228Якщо ви визначилися з питанням яку стелю краще вибрати і вирішили зробити підготовку під фарбування за допомогою штукатурки або гипсокартона, то наступним етапом після вирівнювання є шпаклівка і грунтовка поверхні під фарбування. На цьому етапі важливо виконати ґрунтовку, тому що без шару грунтовки стеля вбере зайву вологу з фарби і фарба стане нееластичною, пересохне і почне обсипатися.

 1. Перше, що потрібно зробити — це збити з неї напливи, які виступають за межі робочої зони. Якщо напливів не дуже багато, то збиваємо звичайним молотком. Якщо ж їх досить багато, то краще провести цю роботу перфоратором з лопаткою. Інакше існує ймовірність втратити багато часу і сил.
 2. Після цього обробляємо її ґрунтовкою глибокого проникнення. Якщо хочете заґрунтувати акуратно і заощадити ґрунтовку, то необхідно використовувати широку кисть. Якщо економія цього матеріалу не найважливіше для вас питання, і, крім того, хочеться зробити все швидше, можна використовувати валик для фарбування стелі.
 3. Коли грунтовка висохне, необхідно закрити шви між плитами перекриття. Для цього використовуємо гіпсову шпаклівку під фарбування. Майте на увазі, що вона швидко сохне. Тому уважно вивчіть інструкцію виробника, зазначену на упаковці, і замішують потроху. Без певних навичок ви можете не встигнути її виробити, вона засохне, і її доведеться викинути.
 4. На зашпаклюваний шов (поки він не висох) у напрямку вздовж шва наносимо сітку (серпянку 50 мм) і поверх, повторно, затягуємо шов гіпсовою шпаклівкою до тих пір, поки сітка не сховається під нею.
 5. Далі вимірюємо довгим рівнем або правилом перепади на робочій поверхні. Якщо перепади більше 1 сантиметра, то необхідно їх вирівняти гіпсовою шпаклівкою. Ці перепади закладаємо і стягуємо 1.5 метровим або 2-х метровим правилом.
 6. Закінчивши вирівнювання, чекаємо повного висихання гіпсової шпаклівки.
 7. Після висихання зчищуємо зайві сухарі з його поверхні і знову грунтуємо.
 8. Приблизно через 1 годину після висихання грунтовки, замішуємо звичайну шпаклівку до сметаноподібної маси і наносимо її на поверхню стелі 45-сантиметровим шпателем.
 9. Чекаємо повного висихання і зачищаємо всю робочу поверхню наждачним папером № 100. затираємо злегка, щоб не наробити ям. Після затірки, по виявленню глибоких подряпин або невеликих ям, слід їх затягнути рідкої шпаклівкою.
 10. Знову чекаємо повного висихання і затираємо наждачним папером або абразивною сіткою № 180. Якщо знову щось виявили, проробляємо останню процедуру по шпаклівці ще раз.
 11. Візуально визначаємо, що поверхня вийшла рівною і грунтуємо її востаннє.

2.Покраска

227Фарбування стелі починається від далекого входу ділянки. Правильно фарбувати смугами — від однієї стіни до іншої і назад (як показано на малюнку). Але бажано не робити перерви між нанесенням смуг і постаратися закінчити шар за один прийом, щоб не було нерівномірного висихання і ефекту «смугастості». Ширина смуги вибирається так, щоб край смуги не встигав висихати до моменту фарбування наступної смуги. Сусідні смуги фарбуються з нахлестом приблизно 10см. Після висихання першого шару фарби наноситься другий шар. Перед тим як наносити фарбу на поверхню стелі необхідно фарбувати ділянки сполучення стін і стелі за допомогою кисті. Щоб було акуратно, треба фарбувати не тільки стелю, але і стіни приблизно на 1-2см від стелі.

Після фарбування з’єднання стін і стелі, починаємо фарбувати всю поверхню стелі. Просочуємо валик у фарбі (для цього використовуємо спеціальний лоток для валика) так, щоб валик був рівномірно покритий фарбою. Щоб видалити надлишки фарби прокатуємо валик по лотку. В процесі фарбування в міру необхідності прокатуємо валик у фарбі.

Також треба періодично оглядати забарвлену поверхню, щоб не пропустити погано забарвлені ділянки, різні дефекти. Краще намагатися оглядати одну ділянку з різних сторін, так як при різному освітленні фарбування виглядає по-різному. Після фарбування всієї поверхні стелі правильно оглянути все уважно при денному освітленні. Якщо ви знайшли якісь дефекти, то їх звичайно треба усунути. Наступним пунктом про це детальніше.

3.Усунення дефектів

229У цьому пункті розглянемо можливі дефекти виникли при фарбуванні і способи їх усунення.

1.Сліди від валика або кисті: фарба нанесена дуже товстим шаром і недостатньо розподілена. Щоб усунути таку проблему, необхідно зачистити ділянку наждачним папером і знову пофарбувати.

2.Помітні стики між смугами фарбування: недостатньо перемішана фарба при фарбуванні або занадто великий інтервал фарбування між ділянками. Для усунення необхідно зачистити проблемне місце і повторно перефарбувати.

 1. При фарбуванні утворюються складки, нерівності: причина — товстий шар фарби. Доведеться зачистити, якщо необхідно для вирівнювання нерівностей — подшпаклювати ділянку і заново перефарбувати.
 2. Після фарбування з’явилися плями на стелі: причина скоріше за все в недостатньо якісній підготовці основи. Можливо залишилися плями від попередньої обробки, масляні і т.д. Треба промити плями кислотою або лугом, прогрунтувати і заново перефарбувати.

При дотриманні всіх правил і технології правильної фарбування стелі, а також при правильному виборі інструменту і якісної фарби, вам не знадобляться поради щодо усунення дефектів. Так що вдалого фарбування і красивої стелі!

Ремонт стелі Львів :: Штукатурка та фарбування. Ціни