Ремонт кухні у Львові: від дизайну до оздоблювання

Кухня — найбільш відвідуване місце в будинку, яке здатне сконцентрувати увагу кожного члена сім’ї. Жінка проводить на кухні багато часу, а в наш непростий час стрімкого життя є необхідність оптимізувати процеси приготування їжі, миття посуду та інших життєвих потреб.

Для цього кухонний простір повинен бути спроектований таким чином, щоб все необхідне було під рукою. Гарний ремонт і максимально використаний простір — ось головні критерії ремонтних робіт на кухні.

ключ1

Починаємо ремонт

33З чого почати? Необхідно звернути увагу на особливості приміщення, в якому розташовується кухня. На кухні постійно готується їжа. Пар, бризки, жир і кіптява — ось складові проблеми, які повинні вирішуватися в першу чергу. Справитися з ними може потужна витяжка, але вона не допоможе зі стовідсотковою гарантією гарантувати чистоту всіх кухонних поверхонь. Тому, при виборі оздоблювальних матеріалів зверніть увагу на їх вологостійкість і можливість миття миючими засобами.

Етап планування

Ще на етапі планування ремонту, визначитеся з тими додатковими функціями, якими вона володіє у вашій родині. Не для кого не секрет, що в малогабаритних квартирах кухня — це і кабінет, і їдальня, і місце, де діти займаються уроками, тому доцільно ретельно продумати планування цього приміщення заздалегідь. Це допоможе задіяти кожен сантиметр площі з максимальною віддачею. Так, фантазія при цьому повинна бити ключем, тому що типові кухні не відрізняються великою площею. Правильно організований простір здатний розширювати межі приміщення і вміщати багато корисних функцій. Професійний дизайнер візьме до уваги всі ваші побажання і зробить найоптимальніший варіант перепланування. Не варто цього робити самостійно, на свій страх і ризик, не знаючи особливостей приміщень кухні.

При складанні кошторису ремонту врахуйте, що в цьому приміщенні необхідно виконати певні роботи. Стіни і стелю, відбивши всю стару обробку, потрібно зашпатлювати і поштукатурити. Перед цим доцільно згідно перепланування поміняти електричну проводку. Перед укладанням плитки на стіну біля плити, закінчить всі роботи з стельовим покриттям. Як завершальний акорд – поклейка шпалер або фарбування стін, а так само заміна підлогового покриття. А тепер детальніше.

Планування кухні

Успіх усього підприємства — у правильному плануванні. Від того, як правильно розподілити всю техніку в кухні, буде залежати навантаження, яке зазнає господиня, виконуючи домашню роботу. Варто довірити цей процес професіоналам, які знають всі «підводні камені» цього простору. Якщо ви зважилися все перепрофілювати на кухонному просторі сомостійно, знайте – тільки дизайнер зможе з максимальною вигодою використовувати надане приміщення. Є деякі секрети, які допомагають оптимізувати життя на кухні. Вже давно підрахували і вивели формулу розміщення побутової техніки на кухні. Робоча стільниця не повинна перевищувати шести метрів і бути не коротшим трьох. У ці параметри можна укладати всю техніку. Припустимо, якщо мийка не поміщається у простір, що склався, її варто перенести. Перенести можна все, навіть газову плиту. Сьогодні існують різні модифікації гнучких шлангів, тому цей процес не буде суперечити правилам безпеки. А ось про розетки під електричні прилади необхідно подбати заздалегідь. Так само варто протестувати всі існуючі електричні кабелі, старі не відповідають навантаженням сучасної техніки, тому їх потрібно замінити.

ключ2

Меблі

Дуже важливо заздалегідь знати розміри своїх кухонних меблів. Це допоможе спроектувати проект і врахувати всі побажання. Максимальний комфорт – це чітке попереднє планування робочих поверхонь. Сьогодні дизайнер володіє прекрасними можливостями планування кухні. Сучасні меблі дозволяють розподілити меблі і лінійно, і за допомогою кутового планування, а також можливі і інші варіанти. Все це необхідно продумати заздалегідь, ще до початку ремонту.

Кухонна витяжка

34Одним з центральних об’єктів кухні і найважливішим її елементом є витяжка. Сторонні запахи, кіптява і гар, — все це здатне отруїти життя будь-якій господині. Сьогодні на ринку представлена велика кількість всіляких витяжок. Щоб підібрати підходящу, необхідно знати про технічні характеристики найпоширеніших варіантів.

Найдешевші витяжки – «традиційні», підвісні. Вони монтуються на стіні прямо над плитою. Потужність таких витяжок мала. До того ж вони оснащені одноразовими фільтрами. Впоратися з великим обсягом забруднень вони навряд чи здатні. Такі витяжки здатні працювати тільки в режимі рециркуляції. Такий режим справляється тільки з маленькими частинками забруднень і з запахами кухні.

Більш практична – «висувна витяжка». Вона теж вбудовується в шафку над плитою, але має висувну панель, яка здатна збільшувати площу уловлюваного повітря. До того ж вона оснащена двома двигунами, які збільшують потужність її роботи. Очисні фільтри такої витяжки багатошарові. Вони добре вловлюють забруднення і справляються з усіма кухонними вихлопами. Виробники йдуть назустріч покупцям і випускають висувні витяжки з одним мотором і одношаровими фільтрами, але економити на даному об’єкті кухні не варто, якщо ви хочете продовжити життя своєму ремонту.

Сьогодні більшу популярність набувають купольні витяжки. Вони так називаються із-за своєї форми, яка схожа на купол. Матеріал, з якого виготовляються подібні витяжки, різний. Вони бувають суцільнометалевими, металевими зі склом або деревом. Класичний варіант купольних витяжок – дерев’яне оформлення. Сьогодні продаються купольні витяжки різних модифікацій, виробники оснащують їх різною технічною начинкою, фарбують їх в усі кольори веселки, — все залежить від вашого вибору. Купуючи купольну витяжку, зверніть увагу на наявність фільтрів. Віддати перевагу необхідно багатошаровим алюмінієвим фільтрам. Вони поглинають забруднення будь-якої інтенсивності і очищають повітря за лічені хвилини. Купольні витяжки майже безшумні, що особливо актуально для багатоквартирних будинків. Алюмінієві фільтри зручні в використанні. Їх можна зняти і почистити. Їх можна помити в слабкому розчині миючого засобу, вони витримають миття в посудомийній машині, необхідно тільки стежити за алюмінієвими отворами, так як сильні забруднення можуть їх забити.

ключ3

Якщо у вашій витяжці стоять вугільні фільтри, необхідно запастися змінними картриджами на довгий час. Чим частіше ви будете міняти вугільні фільтри, тим ефективніше буде працювати ваша витяжка.

Звичайно, добре, коли витяжка тягне повітря в воздуховод. Якщо до цих пір вона працювала на режим рециркуляції, варто, при ремонті вивести витяжку в воздуховод.

Знайте:

  • чим щільніше вугільні фільтри, тим краще працює витяжка;
  • якщо фільтри алюмінієві, ефективність витяжки залежить від структури перерізу фільтрованого отвору;
  • при купівлі витяжки звертаємо увагу на запас продуктивності. Він допомагає розраховувати на роботу витяжки при екстремальній експлуатації;
  • від потужності мотора залежить, як добре витяжка буде тягнути різні забруднення;
  • чим більше витяжка, тим більше площа всмоктування повітря, бокові частини витяжки не захоплюють повітря;
  • чим більше діаметр перехідника витяжки, тим краще і швидше вона тягне брудне повітря.

35Кухня – це особливе місце в будинку. Від того, як затишно, добре і комфортно ви почуваєте себе в цьому приміщенні, залежить загальний мікроклімат у родині. Тому так важливо все продумати заздалегідь перед ремонтом, щоб позбавити себе від утомливих переробок. Правильно організований кухонний простір допоможе уникнути непотрібної метушні, яка сильно стомлює, особливо якщо процес приготування їжі припадає на час після робочого дня. Ремонт кухні – це складний процес, який вимагає ретельної проробки. Продуманість і планування – ось основні критерії, на яких базується вся попередня робота. Якщо ви врахуєте всі ці побажання, ви зможете позбутися від небажаних наслідків при експлуатації кухні. Економити на будівельних матеріалах не варто. Ми не настільки багаті, щоб робити дешевий ремонт.

Ремонт кухні у Львові: від дизайну до оздоблювання