Прокладка поліпропіленових труб у Львові || Ціни

Монтаж системи опалення з поліпропіленових труб не нескладно зробити самостійно, використовуючи наступну інструкцію.

Який інструмент потрібен для монтажу:

 • паяльник – самий дорогий прилад для цієї операції;
 • ножиці (секатор), в принципі при монтажі системи опалення з поліпропіленових труб можна обійтися лобзиком або пилкою по металу з дрібним зубом;
 • рулетка;
 • шейвер, для зачищення країв або ніж.

Прокладка поліпропіленових труб у ЛьвовіВсі схеми монтажу опалення з поліпропіленових труб повинні складатися з деталей, на яких немає ні тріщин, ні інших дефектів. В апараті для дифузійної зварки є спеціальна деталь, пара, яка нагрівається. Пара – це двосторонній конус, в якому відрізняються діаметри сторін (муфтової і розтрубного). Це необхідно, так як муфти та фітинги одягаються на трубу, відповідно, перетин розтруба більше діаметра труби.

Порядок монтажу опалення з поліпропіленових труб:

 1. Виміри;
 2. Перед тим як приступити до монтажу опалення з поліпропіленових труб своїми руками, проведемо підготовчі роботи. Потрібно заміряти відрізки контуру і відрізати їх за допомогою ножиць або лобзика. Виміряючи відстань, на яку труба буде входити в муфту, слід враховувати, що вона вставляється не до упору, залишається зазор в один міліметр. Потім обробити місце розрізу, щоб не було задирок;
 3. Обробка стиків;
 4. Зняти фасок, якщо є шейвер, скористайтеся ним. Процедуру можна виконати за допомогою ножа. Намагайтеся витримати кут в 45 градусів. У разі монтажу опалення з армованої поліпропіленової труби, алюмінієвий шар потрібно зчистити на глибину з’єднання. Обезжирите деталі для подальшої спайки;
 5. Нагрівання;
 6. Монтаж пластикових труб опалення своїми руками здійснюється, надяганням на вже нагріту насадку деталей, які необхідно з’єднати. Труба вставляється в раструбну частина пари (гільзу), а фітинг в муфтову (дорн). Виходить, що в контуру нагрівається зовнішня частина, а у з’єднувача внутрішня. Зверніть увагу на те, як елементи надіваються на насадку. Ви повинні прикласти деяке зусилля, чим більше діаметр контуру, тим сильніше треба тиснути. Якщо деталь вдяглася легко, значить, вона бракована. Деталям потрібно дати нагрітися протягом декількох секунд, щоб розплавився верхній шар поліпропілену;
 7. З’єднання.

За правилами монтажу опалення з поліпропіленових труб після того, як деталі прогрілися, їх потрібно зняти також не поспішаючи, як і одягали, і з’єднати між собою. Твердіння відбудеться протягом п’ятнадцяти секунд, тому покваптеся з центруванням. Як тільки з’єднали деталі, відразу вирівняйте їх так, як вам необхідно. Остаточне застигання поліпропілену проходить в наступні п’ять хвилин, а користуватися опаленням можна вже через п’ятнадцять хвилин. Тому швидкість монтажу поліпропіленових труб опалення досить висока.

Капітальний ремонт квартир у Львові

Прокладка поліпропіленових труб у Львові. Зверніть увагу на те, щоб при монтажі опалення на спаяних стиках було кільце з видавленого поліпропілену. Воно повинно бути приблизно рівномірним. Це означає, що стик щільно спаяний і всередині його не залишилося повітря.

Для монтажу системи краще використовувати армовані поліпропіленові труби. Завдяки металевому армуючому шару коефіцієнт теплового розширення таких виробів значно нижче.

Перед тим як зробити монтаж опалення поліпропіленовими трубами в штробах під штукатурку, слід визначитися, яким чином ви плануєте компенсувати теплове розширення. Способів декілька, але найпоширеніший – це використання спеціальних чохлів з спіненого поліуретану. Вони мають пористу структуру і дають контуру простір для розширення. Такі матеріали також володіють високими теплоізоляційними якостями, виступають як гідро — і шумоізоляція.

Як вибрати паяльник для монтажу поліпропіленових труб у Львові

214Для того щоб здійснити монтаж опалення з труб поліпропілену в приватному будинку, вам знадобиться зварювальний апарат потужністю 600-800 Вт. Такі агрегати підходять для контурів з перерізом до 50 мм. Вітчизняний апарат коштує близько 20 доларів. Паяльник складається з:

 • ручки і корпуси, виготовлених з пластика;
 • нагрівального елемента, який закріплений в корпусі;
 • терморегулятора, який тримає температуру на необхідному рівні;
 • нагрівальної платформи – служить для з’єднання нагрівальної частини з насадками. Платформи бувають плоскої і циліндричної форми;
 • насадки, що складається з двох частин, які з’єднуються між собою болтом під шестигранник.

Паяльник повинен нагрівати обидва елемента з’єднання рівномірно. Перегрів, як і недостатнє нагрівання деталей, призводить до погіршення адгезії. Стик від цього стає слабкішим. Тому для монтажу опалення пластиковими трубами краще використовувати всі частини конструкції одного виробника.

Також потужність паяльника, який потрібен для монтажу пропіленових труб опалення, можна визначити за розміром насадок, що йдуть в комплекті. Чим більше потужність апарату, тим діаметр найбільшої насадки також буде більше. Для новачків бажано щоб терморегулятор не тільки тримав однакову температуру, а й подавав сигнали, коли верхній шар деталей розплавився до необхідного ступеня. Досвідчені майстри працюють на око. У разі якщо така функція у зварювального апарата не передбачена, зробіть кілька тренувальних спайок. Звертайте увагу на внутрішній прохід між спаяними деталями.

Насадки паяльників мають тефлонове покриття, яке запобігає прилипанню розплавленого поліпропілену. Так от, його не можна дряпати також, як тефлонові сковорідки. Якщо після роботи на ньому залишився застиглий пластик, його можна зняти м’якою тканиною.

Переваги і недоліки монтажу поліпропіленових труб у Львові

монтаж поліпропіленових труб у ЛьвовіЦей матеріал добре зарекомендував себе і є одним з найпоширеніших для монтажу опалення. До його сильних сторін можна віднести:

 • помірну ціну – підсумкова вартість монтажу опалення з поліпропіленових труб буде менше своїх конкурентів;
 • легкість збірки – монтаж труб є технічно простою процедурою, і здатний її виконати навіть новачок в прикладному будівництві;
 • короткі терміни – на монтаж однотрубної системи опалення поліпропіленовими трубами в однокімнатній квартирі потрібно один день, може два;
 • довговічність – якщо контур буде експлуатуватися в приватному будинку, виробники дають гарантію п’ятдесят років, за умови циркуляції в ньому чистого, без домішок і забруднень, теплоносія.

З мінусів можна назвати високий коефіцієнт об’ємного і лінійного теплового розширення. Це означає, що коли контур нагрівається, він збільшується як в діаметрі, так і в довжину. Це викликає деякі труднощі при монтажі під стяжку і коли труби опалення ховають в стіни. Ще один недолік – це неможливість високої мобільності, як при монтажі поліетиленових труб опалення, які з’єднуються методом запресовывания фітинга. Таке з’єднання нескладно виконати навіть на витягнутих вгору руках. Якість з’єднання ні чим не поступається поліпропілену.

Прокладка поліпропіленових труб у Львові || Ціни