План проект будинку у Львові

Проектування будинків займає чимало часу. Це трудомісткий і відповідальний процес, тому що замовник планує звести будинок, в якому збирається жити багато років. Потрібно зробити гарне планування кімнат, грамотно розподілити комунікації і т.п.

План проект будинку у Львові

Етапи проектування будинку

Зазвичай проектування будинку складається з декількох етапів. Починається все з ідеї замовника, його задуму. Він докладно описує проектувальнику, яким бачить свій майбутній будинок. Поки рано обговорювати розташування комунікацій або замислюватися про кількість будівельних матеріалів. На цьому етапі архітектурного проектування будинків замовник розповідає про свої плани, а проектувальник вирішує, що з них можна реалізувати.

Після того як основні деталі обговорені, можна приступати до створення архітектурного план проекту будинку у Львові. На цьому етапі фахівець створює ваш віртуальний будинок. Індивідуальне проектування будинків включає планування кімнат, дизайн фасадів та інші види робіт. Вам можуть видати плани поверхів, показати архітектурні розрізи, надати пояснювальну записку. Зазвичай замовники звертають увагу тільки на креслення або комп’ютерний макет майбутнього будинку, не вникаючи в нюанси. Бажано все ж ретельно вивчити всі документи, щоб потім не було питань.

Третій етап — створення будівельного проекту. Тепер вам покажуть план і розрізи фундаменту, ви зможете побачити проекти перекриттів, дізнатися, як проходять комунікації, якою буде покрівля тощо. Це важлива частина підготовки до зведення будинку. Якщо проектувальник десь припустився помилки, пізніше в процесі будівництва можуть виникнути проблеми. Тому краще довіряти створення проекту тільки професіоналам.

План проект будинку у Львові

Кому довірити створення проекту?

Проектування заміських будинків пропонують багато компаній і приватні особи. Однак не завжди бажання заощадити, звернувшись до проектувальника будь-якої проектної організації безпосередньо, призводить до хорошого результату. Краще вибирати компанію з великим досвідом роботи, здатну втілити всі ваші ідеї.

Перед початком створення план проекту будинку у Львові вам можуть задати кілька питань, наприклад, який тип грунту на вашій ділянці, які матеріали ви хочете використовувати при будівництві та ін. Чим більше питань, тим простіше потім проектувальнику створювати зовнішній вигляд вашого будинку, розподіляти комунікації і планувати кімнати.

Приготуйтеся до того, що ретельне опрацювання всіх деталей займе певний час. Проектування заміських будинків — це складний процес, в якому задіяно кілька людей. Потрібно підготувати архітектурну, конструкторську і установчу частини, узгодити всі в відповідних організаціях. Пізніше буде складніше що-небудь змінити, тому постарайтеся заздалегідь розповісти про всі ваші бажання. Не забувайте і про думку людей, що живуть поруч з вами. Обговоріть з ними майбутній будинок, можливо, у них є свої вимоги або прохання.

Хороший план проект будинку у Львові заощадить ваші гроші і збереже нерви. Вам не доведеться потім по ходу будівництва щось переробляти, змінювати планування. Якщо ж вам підготували проект, в якому погано продумані комунікації, коридори, кімнати, то при будівництві все це стане помітно. Згодом ви витратите чимало сил на виправлення чужих помилок.

Довіряйте проектування будинків і будь-яких інших будівель тільки професіоналам, здатним створювати сучасні проекти з урахуванням всіх вимог замовника, наприклад з  remontudomi.lviv.ua. Краще один раз оплатити хорошу роботу, ніж потім витрачати гроші знову і знову через чиєїсь некомпетентності.

План проект будинку у Львові

Проектування заміських будинків — допиліюємо під себе

Давно доведено на практиці постулат, що будівництво будинку — складний і відповідальний процес, що вимагає максимально серйозного і ґрунтовного підходу. Особливо, коли мова йде не про компактну дачку тільки на літній сезон, а про капітальний будинку, для постійного проживання. І якщо в недалекому минулому наші батьки цілком успішно будувалися з натхненням, та й сьогодні деякі так роблять, все ж запорукою надійного, довговічного і комфортабельного житла є наявність план проекту будинку у Львові, важливість якого незаперечна. Чим він відрізняється від технічного завдання, і як бути, коли бюджет обмежений і віддати вагому суму архітектору немає можливості?

Починаємо з ТЗ

Якщо не брати до уваги процес вибору і придбання ділянки і оформлення всіляких дозволів, а відштовхуватися від їх наявності, в розумінні більшості будівництво будинку починається саме з проектування. Однак у професіоналів на цей рахунок інша думка.

Головною помилкою може стати те, що побудований будинок вийде незручним. Щоб уникнути найпоширеніших помилок і розчарувань, почніть з правильної організації процесу, яка складається з декількох послідовних етапів:

  • Складання технічного завдання (ТЗ).
  • Проектування.
  • Підготовка до будівництва.
  • Будівництво.

Як видно, проектування — другий за важливістю етап, і його успішність безпосередньо залежить від чітко складеного технічного завдання.

До того, як почати проектування, необхідно точно зрозуміти, що саме ви хочете побудувати — щоб дати архітекторові, конструктору, інженеру правильне технічне завдання. І не має значення, чи звернетеся ви до професіонала, бо архітектор, конструктор, інженер і будівельник — ви самі.

У спрощеному вигляді ТЗ — це компроміс, який отримують в результаті співвідношення бажань з можливостями і з прив’язкою до необхідного для комфортного проживання мінімуму. Відправною точкою при складанні техзавдання стає бюджет — глибокий моніторинг технологій і цін на матеріали і роботи, а також різні будівельні калькулятори дозволяють точно підрахувати, який будинок реально побудувати на наявну суму.

План проект будинку у Львові

Найдешевше — прямокутна проста коробка з двосхилим дахом, будь-які відхилення від цього підвищують не тільки декоративність будинку, але і бюджет. Якщо будуєте каркасник, то можна примудритися ще заощадити.

Після з’ясування можливостей визначається компоновка — складається список приміщень. Якщо можливості вражаючі, тут можуть бути і столові з більярдними і медіатека, якщо ж бюджет скромний — житлові і господарські приміщення. Хоча існують рекомендовані професіоналами рамки — будинок для сім’ї з чотирьох осіб в межах 120-150 м², у кожного своє розуміння комфорту, комусь і 170 квадратів не вистачає, а хтось і на 70 задоволений життям. Найчастіше, замахуючись на велику площу, відштовхуються від майбутніх змін, тоді як жити у величезному будинку, який потрібно опалювати і обіхажувати — вже зараз. Роздумуючи, яку ж площа намагатися подужати, варто прислухатися до фахівців.

Немає єдино вірного готового рішення, кожен сам задається цими питаннями і робить свій вибір. Але найбільш розумне — побудувати будинок, з огляду на сьогоднішні інтереси сім’ї, а через кілька років, коли трапляться якісь зміни — продати будинок і побудувати новий, з урахуванням що сталися трансформацій.

Визначившись з техзаданием, можна переходити до проектування.

Типовий проект в допомогу

В повноцінний план проект будинку у Львові входять не тільки масштабовані фасади з плануванням, а й інженерна документація, конструкторські рішення і багато іншого. Природно, що зробити такий обсяг робіт без помилок не завжди під силу навіть професіоналам, що вже говорити за любителів. Та й розцінки на цю роботу можуть з’їсти знатну частку навіть солідного бюджету, не кажучи про скромний — індивідуальний проект з шедеврами на кшталт складних форм, балконів, арок і еркерів може обійтися в сотні тисяч. Далеко не кожен, що зважився на будівництво, готовий віддати таку суму, і вже точно не ті, хто будується своїми силами, не залучаючи найманців, щоб заощадити.

План проект будинку у Львові

Деякі вирішують проблему, знову ж таки, своїми силами: студіюють форуми, вивчають нормативну базу, перелопачують гори інформації, освоюють відповідні програми, в яких можна намалювати стерпний ескіз. І іноді результатом подібного завзяття стає цілком працездатний проект, за яким реально побудувати будинок. Але це, скоріше, виключення. Не всім знайома комп’ютерна грамота в таких обсягах, що не у кожного є зайвий час на лікнеп, і не кожен, прочитавши, як і що правильно робити, зможе це втілити. Тому всім, кому не по кишені готовий індивідуальний проект, архітектори і проектувальники радять альтернативний варіант.

Найчастіше бажання заощадити призводить до спроб самостійного проектування, коли люди намагаються створити свій будинок з нуля. Результат подібних експериментів, в основному, сумний і жалюгідний. Якщо ви твердо вирішили заощадити на цьому етапі, то беріть типовий проект, з журналів або з сайтів. Імовірність того, що він буде краще того, що зробите самостійно, майже сто відсотків.

Настійно радимо — не варто вигадувати своїх план проектів будинків у Львові, забудьте про це, як про страшний сон. Можливо тоді ваші планування, а згодом — побудовані будинки не будуть страшними і убогими. Більшість варіантів, придуманих самостійно (наприклад, в розділі «Покритикуйте проект»), саме такі. Використовуйте планування з мережі і допилюйте під себе.

В якості «пили» рекомендуємо відносно прості і доступні програми, наприклад, Скетчап або Paint, але це вже кому чим легше оперувати. На відміну від побудови проекту з нуля, підгонку зможе здійснити і користувач середнього рівня, і поміняти місцями вже існуючу вітальню зі спальнею або трохи змінити розміри набагато простіше, ніж їх придумати. Та й ватман з олівцем або зошит в клітинку можуть стати зручним інструментом, коли є, від чого відштовхуватися.

План проект будинку у Львові

Будинок за типовим проектом зовсім не означає, що це сумна прямокутна коробка, з невиразним фасадом. Ні в якому разі, сучасна архітектура враховує, що будинки, навіть типові, повинні бути ліквідними — при необхідності їх можна буде продати без особливих труднощів. Тобто, будинок повинен бути і зручним, і привабливим, але при цьому не занадто вигадливим — не факт, що знайдеться ще один цінитель надто вже оригінальних конструкцій з башточками, еркерами і змішанням стилів.

Дуже багато є заручниками свого непродуманого підходу, тому що вони не брали до уваги цей момент, побудували, не зрозумій чого, і зараз мають валізу без ручки: і кинути шкода, і нести більше сил немає.

У різних архітектурних бюро та студіях, особливо великих, сотні, а то й тисячі типових проектів, на будь-який смак і гаманець. Але вибираючи, варто керуватися не лише красою фасадів і зручністю планування. Необхідно враховувати і як він підійде до ділянки, виходячи з габаритів, рельєфу, що відкриваються видів і доступу до комунікацій.

План проект будинку у Львові

Крім того, типовий план проект будинку у Львові — це також не тільки архітектурна частина, але і набір конструкторських і інженерних рішень, розроблений з урахуванням основних елементів саме вихідної конструкції. Просто ткнути в перший що сподобався ескіз, в надії після внести кардинальні зміни, можна, але навряд чи з цього вийде щось путнє. Тому краще вибирати максимально наближений до ваших умов і бажанням типовий варіант, який реально адаптувати, не переносити несучих стін, санвузлів і технічних приміщень.