План будинку з мансардою Львів

План будинку з масандрою у Львові 6 на 6 м привертає компактними розмірами і низькими витратами на будівництво. Одноповерховий або двоповерховий котедж такого розміру вдало впишеться в ділянку будь-якої площі і геометрії. При цьому навіть для будинку такої маленької площі існує достатній вибір вдалих проектів, які дозволять забезпечити високий рівень комфорту за рахунок правильного компонування житлових кімнат і допоміжних приміщень.

План будинку з мансардою Львів

Фактори, які необхідно врахувати при виборі планування

Кількість мешканців і їх потреби

Часто планування будинків 6х6 м вибирають сім’ї з дітьми. У такому випадку найбільш раціональним варіантом буде зведення двоповерхового будинку або котеджу з мансардою. Таке планування дозволить виділити окремі спальні для дітей і батьків.

Якщо в будинку буде жити одна людина або сім’я без дітей, можна зупинитися на більш компактному одноповерховому рішенні з однією спальнею. Цей же варіант підійде для невеликого дачного котеджу, куди сім’я буде періодично приїжджати на відпочинок.

Закритий і відкритий тип планування

Залежно від підходу до зведення внутрішніх стін і перегородок планування ділиться на два типи:

  • Закрите планування вважається класичним варіантом і передбачає будівництво повноцінних внутрішніх стін між кімнатами з облаштуванням окремих дверних прорізів в кожне приміщення;
  • відкрите планування — сучасне рішення, яке передбачає наявність стін тільки у санвузлах і спальнях, а кухня, вітальня і передпокій не розділені перегородками, але можуть розмежовуватися меблями або іншим елементами. Такий варіант збільшує корисну площу будинку, створює візуальний простір і, як і класичне планування, дозволяє організувати особисті простору з хорошою звукоізоляцією.

План будинку з мансардою Львів

Типи, розміри приміщень. економія простору

До складу будинку 6х6 м з мансардою зазвичай входять такі типи приміщень:

  • передпокій (до 4 м2);
  • вітальня (близько 10 м2);
  • кухня (близько 8 м2);
  • суміщений санвузол (близько 3-3,5 м2);
  • одна або кілька спалень загальною площею від 9-10 м2, залежить від поверховості;
  • котельня (1,5 м2).

Основний принцип проектування будинків малої площі — практично повна відсутність коридорів. Це особливо актуально для одноповерхового житла, де потрібно економити кожен квадратний метр простору. У двоповерхових котеджах коридор можна облаштувати на другому поверсі на мансарді, розділивши спальні. У такому випадку довжина цього елемента становить 5-6 метрів, але корисну площу можна збільшити за рахунок правильного розташування дверних прорізів і організації комори або невеликої вбиральні в кінці коридору. Відсутність коридорів зводить до мінімуму довжину комунікацій і збільшує корисну площу будинку.

План будинку з мансардою Львів

Кухню і вітальню можна об’єднати в одному приміщенні, збільшивши простір котеджу без шкоди для функціональності. Щоб візуально розділити ці зони, між ними можна встановити меблі, перила або барну стійку. При виборі планування двоповерхового будинку 6х6 м одну зі спалень або кабінет можна облаштувати на першому поверсі.

Для економії простору краще вибрати суміщений санвузол. Його рекомендується розміщувати поруч з кухнею, щоб знизити довжину водопроводу і каналізації. При облаштуванні додаткового туалету на мансарді, його раціональніше розташовувати над основним санвузлом на першому поверсі.

План будинку з мансардою Львів

Природне освітлення

При проектуванні будинку з мансардою Львів 6х6 м важливим фактором є максимальне використання природного освітлення. Тому кабінет, дитячі та спальні краще облаштовувати з виходом вікон на сонячну сторону. Крім очевидного комфорту і користі для зору такий підхід дозволить заощадити на електроенергії.

Можливість перепланування

Фактор майбутнього перепланування особливо важливий для сімей, які збираються обзавестися дітьми. При цьому спочатку слід передбачати можливість реконструкції двоповерхового котеджу для поділу великих приміщень на кімнати меншої площі з окремими вікнами і облаштуванням індивідуальних дверних прорізів.

Вибір матеріалів для будівництва будинку з мансардою 6х6 м

Найчастіше для будівництва коробки компактних котеджів використовуються наступні будівельні матеріали:

  • каркасна система відрізняється низькими термінами будівництва, дозволяючи звести будинок за один сезон;
  • брус або оцилиндрованні колоди виглядають натурально і естетично. Такий варіант вимагає додаткового утеплення і використання попередньо обробленої деревини, але може використовуватися без внутрішньої обробки, так як сам по собі створює особливу атмосферу в домі;
  • піноблоки, газоблоки і інші сучасні штучні будівельні матеріали мають низьку теплопровідність, що гарантує зниження витрат на опалення і кондиціонування. Однак, такий варіант вимагає обов’язкової внутрішньої / зовнішньої обробки.

План будинку з мансардою Львів

Фундамент

Для будівництва заміських будинків з мансардою найчастіше використовуються наступні види фундаментів:

  • монолітна стрічка під зовнішні та внутрішні стіни добре розподіляє навантаження від вищестоячих конструкцій і може експлуатуватися на будь-яких грунтах;
  • плитний фундамент — кращий варіант для будівництва будинку на пучинистих і інших типах складних грунтів, що забезпечує підвищену надійність і довговічність всієї конструкції;
  • фундамент палі — відрізняється швидкістю зведення і добре підходить для малоповерхового будівництва, зокрема, для спорудження дерев’яних котеджів невеликої маси;
  • утеплена шведська плита являє собою різновид плиткового фундаменту з високим ступенем енергозбереження. Така конструкція передбачає додаткове утеплення і початкове облаштування теплої підлоги, дренажу і комунікацій.

Сезонне проживання

Будинки дачного типу можна проектувати без системи опалення та інших комунікацій (наприклад, теплої підлоги), що істотно знижує витрати на будівництво. Крім того, вони не вимагають утеплення, облаштування тамбура і ряду інших рішень. В окремих випадках (при будівництві легкого одноповерхового котеджу на сприятливих грунтах) можна обійтися дешевшим мілкозаглубленним стрічковим фундаментом.

Постійне мешкання

Будинок для постійного проживання вимагає відповідального підходу до проектування. Перш за все, слід забезпечити достатню товщину стін, хорошу гідро-, паро- і теплоізоляцію, облаштувати систему опалення. Бажана наявність тамбура для збереження тепла в будинку. Як правило, під масивні конструкції потрібно споруджувати фундамент з високою несучою здатністю.

План будинку з мансардою Львів

Терміни будівництва будинку 6х6 м з мансардою

На терміни будівництва котеджу впливає ряд факторів, включаючи тип фундаменту, технологія зведення стін, особливості конструкції, поверховість. Спорудження монолітного фундаменту зазвичай займає 15-30 днів (за будівельними нормами бетон набирає проектну міцність за 28 діб, також потрібен час на усадку ґрунту), а пальового — кілька днів.

Коробка каркасного будинку 6х6 м будується протягом 10-15 днів, а при використанні брусової технології на ці роботи буде потрібно 2-3 місяці. У разі використання піноблоків, цегли, газобетону терміни будівництва стін збільшуються до 3-6 місяців.

На спеціальні та оздоблювальні роботи буде потрібно ще мінімум 2-3 місяців. Тривалість цього етапу залежить від складності обробки і багатьох інших факторів. А в цілому на будівництво будинку 6х6 м може піти близько року.

Планування одноповерхового будинку 6 на 6

Одноповерховий котедж 6х6 м має площу, яку можна порівняти з однокімнатною квартирою, тому його планування включає необхідний мінімум приміщень. Як правило, це вхідна група (один, рідше — два входи), одна спальня / кімната відпочинку площею 9-11 м2, вітальня на 10 м2, кухня (близько 8 м2); компактний санвузол (3 м2), передпокій на 4 м2 і котельня (1,5 м2).

У разі проживання тільки в літній період планування може включати терасу або веранду. Хорошим рішенням буде поєднання кухні і вітальні для підвищення корисної площі будинку.

План будинку з мансардою Львів

Приклад планування одноповерхового будинку 6х6 м з терасою, мансардою та балконом

До переваг одноповерхового котеджу 6х6 м слід віднести:

  • мінімальні витрати на будівництво;
  • хороші умови для сезонного проживання сім’ї (варіант дачі);
  • можливість облаштування будинку-студії для постійного проживання одного-двох чоловік;
  • низькі витрати на опалення.

Основним недоліком одноповерхового будинку 6х6 м є його мала площа, що вимагає особливого підходу до проектування.

Планування будинку 6 на 6 з мансардою

Наявність мансарди дає можливість істотно розширити функціональність котеджу, адаптувавши його під проживання сім’ї. Мансардний поверх зазвичай відводять під одну простору або дві окремі спальні, організовуючи комфортне середовище для відпочинку. Для зручності його можна обладнати додатковим туалетом. Також тут часто облаштовують тренажерний зал, кабінет, ігрову кімнату для дітей та ін. Хорошим рішенням буде суміщення мансарди з балконом, який стане приємним місцем для відпочинку.

До переваг плану будинку з мансардою у Львові слід віднести:

  • майже дворазове збільшення корисної площі;
  • багатство варіантів планування;
  • зниження витрат на прокладку комунікацій;
  • оптимальне співвідношення витрат на будівництво і площі будинку;
  • зменшення тепловтрат через покрівлю;
  • можливість поетапної обробки будинку (заселяти котедж можна після облаштування інтер’єру на першому поверсі, продовжуючи роботи в мансарді);
  • широкі можливості використання природного освітлення.

До недоліків будинків з мансардою відносяться:

  • необхідність облаштування хорошої гідро-і теплоізоляції мансардного поверху;
  • необхідність використання більш дорогих мансардних вікон;
  • зниження корисного об’єму мансардного поверху через нахил покрівлі (цей недолік можна нівелювати правильним плануванням);
  • необхідність облаштування сходів.

План будинку з мансардою Львів

Планування двоповерхового будинку 6 на 6

При проектуванні двоповерхового будинку 6 на 6 м перший поверх, найчастіше, відводять під зони загального користування (кухня, вітальня, їдальня, санвузол, хол) і допоміжні приміщення (тамбур, гардеробна, комора, котельня). Найбільша складність при цьому полягає в оптимальному розміщенні великої кількості різнотипних кімнат. Зазвичай в таких будинках проектується невеликий суміщений санвузол площею близько 3 м², передпокій на 2 м², тамбур на 1 м². Кухню, їдальню і вітальню можна поєднати в одному приміщенні. Це додасть корисної площі і візуально розширить простір будинку.

Як і для одноповерхових будинків з мансардою, планування двоповерхового котеджу включає сходи. Найбільш часто вони примикають до передпокою і з’єднуються з коридором або майданчиком другого поверху. На другому поверсі найкраще розташовувати 2-3 спальні і дитячі, в які забезпечений вільний доступ із загального коридору. Не рекомендується облаштовувати прохідні спальні, оскільки це істотно знижує рівень комфорту без значного виграшу по площі.

Коридор на другому поверсі може мати два конструктивних варіанта розміщення:

  • по осі поверху — таке рішення раціонально використовувати при виборі спалень однакової площі;
  • асиметричний коридор підходить під подальше перепланування або при розміщенні декількох дитячих з одного боку і однієї батьківської спальні — з іншого.

Якщо зменшити довжину коридору на другому поверсі (максимально змістивши дверні прорізи до сходів), то корисну площу, що звільнилася, можна відвести під санвузол, комору або гардеробну.

До переваг двоповерхового котеджу 6х6 м слід віднести:

  • максимальну корисну площу будинку;
  • функціональне виділення активної зони на першому поверсі і пасивної — на другому;
  • можливість комфортного проживання для великої родини;
  • ефективне розміщення на ділянці невеликій площі;
  • оптимізацію витрат на опалення.

Недоліками такої конструкції є більш високі витрати на будівництво (в порівнянні з одноповерховим будинком 6х6 м), необхідність прокладки комунікацій на другий поверх (особливо при облаштуванні другого санвузла), велика маса конструкції і, відповідно, підвищені вимоги до фундаменту.

План будинку з мансардою Львів

Прибудови до будинку

Веранда, тераса, ганок

Концепції плану будинків з мансардою у Львові 6х6 м часто припускають облаштування додаткових функціональних елементів: веранди, тераси або просто ганку. Останнє рішення вважається хорошим способом з мінімальними витратами втілити архітектурну родзинку котеджу на площі не більше 1 м2. Функції ганку (зберігання взуття, велосипедів та інших речей в літній період) не так важливі, але його наявність дає можливість зробити будинок більш індивідуалізованим. Для дерев’яних котеджів підійдуть різьблені поручні, а для будівель з пінобетону — засклена вхідна група.

Тераса відрізняється більшою функціональністю. Її можна обладнати виходами у двір і до фасаду ділянки. Також на терасі (веранді) облаштовується зона відпочинку, альтанка, літня їдальня, а поруч — зона для барбекю або шашлику. Якщо по периметру посадити виноград або плющ, то в літній період простір тераси буде прохолодним і захищеним від сторонніх очей.

Гараж

Часто до будинку прилаштовується гараж площею 3 х 6 м на 1-2 автомобілі, що актуально для заміського розміщення житла. Такий варіант в порівнянні з окремо вартою будовою для транспорту має такі переваги:

  • знижуються капітальні витрати на будівництво (за рахунок скорочення довжини комунікацій, витрат на фундамент, опалення, освітлення та ін.);
  • підвищується комфорт, оскільки при поїздках в зимовий період або під час дощу для доступу до автомобіля не потрібно виходити на вулицю;
  • збільшується корисна площа ділянки.

План будинку з мансардою Львів

Зовнішнє оздоблення будинку 6х6 м

Котеджі можуть будуватися без оздоблення фасадів (будинки з бруса, колоди або цегли самі по собі виглядають дуже естетично), але при будівництві будівель з піно, газобетону і ряду інших матеріалів потрібно облицювання зовнішніх стін, що дозволяє поліпшити їх зовнішній вигляд і створити індивідуальний дизайн .

До найбільш поширених матеріалів для обробки відносяться:

  • вініловий сайдинг (однотонний, під вагонку, природний камінь та ін.) відрізняється простотою в догляді, сучасним стилем і можливістю додаткового утеплення будинку, але для обробки приватних будинків використовується не так часто, оскільки знижує естетичність конструкції;
  • фіброцементний сайдинг не горить, нетоксичний і стійкий до механічних впливів, дозволяє створити сучасний дизайн котеджу, добре комбінується з іншими оздоблювальними матеріалами;
  • клінкер або натуральний камінь — виглядає дуже естетично, але вимагає особливих навичок монтажу та акуратності при обробці будинків невеликої площі (рекомендується використовувати зонування — тобто комбінацію з іншими видами обробки);
  • декоративна штукатурка дає можливість реалізувати різні дизайнерські концепції, добре поєднується з іншими матеріалами і підходить для котеджів малої площі.

План будинку з мансардою Львів

Підходи до створення інтер’єру

В інтер’єрі будинку невеликої площі потрібно використовувати особливі прийоми, щоб візуально збільшити обсяг приміщень. Обробку маленьких кімнат краще оформляти у світлих тонах. Цей же прийом доречний і при виборі меблів, штор та інших елементів декору. В інтер’єр дерев’яного котеджу добре впишеться меблі з деревини.

Щоб візуально розширити приміщення, рекомендується встановлювати великі вікна. У просторих суміщених кімнатах (наприклад, при об’єднанні кухні, вітальні та їдальні), доречно використовувати контрастне оформлення функціональних зон. В цьому випадку можна вдало поєднувати темні і світлі кольори.

При виборі меблів слід віддавати перевагу вбудованим шафам-купе. Це значно економить простір. Для мансарди не обійтися без індивідуального замовлення меблів, оскільки стандартні рішення тут малозастосовні.

У двоповерховому будинку 6х6 м обов’язковим елементом є сходи, які можна пристосувати для зберігання речей, обладнавши підсходовий простір шафами і ящиками для взуття, одягу та інших речей. Навіть ступені можна перетворити в шухляди для дрібниць, що зробить сходи стильним і корисним елементом інтер’єру.

При постійному проживанні в будинку рекомендується облаштувати камін. Він буде виконувати роль декоративного елемента, дозволить створити комфортну зону відпочинку і доповнить основну опалювальну систему.

План будинку з мансардою Львів

Висновок

Компактний будинок 6х6 метрів — прекрасне рішення для невеликих ділянок, яке відрізняється економічністю і архітектурною різноманітністю. Однак такий випадок вимагає продуманості кожної деталі планування. Тому Ви можете скористатися готовими проектами з нашого сайту remontudomi.lviv.ua або замовити у нас індивідуальний проект з максимальним урахуванням Ваших побажань.