Підключення лічильника електрики :: Помірні ціни Львів

Підключення лічильника у Львові. Часто доводиться ставити (міняти) квартирний лічильник в під’їзді на сходовій площадці. Це пов’язано з тим, що лічильники, а разом з ними і автомати, технічно і морально застаріли, і вимагають заміни.

Крім того, служби енергонагляду відкритим текстом вимагають заміни. Безпосередньо примусити до заміни вони не можуть, але ось при переоформленні власника (продаж квартири, будинку) зі старим лічильником можуть виникнути суттєві проблеми.

Люди змінюють лічильники, і правильно роблять. І справа не тільки в моєму професійному інтересі і проблемах при продажу квартири. Реально небезпечно жити з таким «електрогосподарством». Навіть я, не дивлячись на приказку «швець без чобіт», навів порядок у себе в електрощитку. Тепер спокійний, поставив новий лічильник і автомати.

Підключення лічильника у Львові

Можна викликати електрика додому, а можна встановити лічильник на сходовому майданчику самостійно, скориставшись покроковими рекомендаціями, наведеними в цій статті. Отже, з цієї статті покроково викладено процес заміни квартирного електролічильника на сходовій площадці панельної п’ятиповерхівки.

  1. Ось що ми мали на початок робіт

Підключення лічильника ЛьвівЦе не найгірший варіант — контакти (під горіх) в хорошому стані, лічильника всього два, хоча щит розрахований на 4 (у нас дві квартири на майданчику). До речі, лічильник не такий вже і старий — навіть молодший за мене, але заміна назріла у зв’язку з майбутнім продажем квартири. На автомат внизу можна не звертати уваги — це живлення кабельного телебачення.

Найжахливіше на цій картинці — іржава фазна шина на нижніх полюсах автоматів, яка абсолютно відкрита і знаходиться в декількох міліметрах від корпусу (від нуля і землі а точніше від металевої кріпильної планки), яка в цьому місці навіть не пофарбована. Але відпустимо радянським конструкторам їх гріх, і підемо далі.

З чого починається заміна лічильника? правильно з з’ясування, як будемо оформляти (переоформляти) новий лічильник. У мене найпростіший варіант — є своя людина, яка за певну суму офіційно владнає всі проблеми. Господарю нікуди йти не доведеться. Інакше власнику треба заздалегідь піди в енергонагляд і з’ясувати процес  заміни і оформлення, в різних регіонах є свої особливості оформлення лічильників, які до того ж постійно змінюються.

  1. Далі. Починаємо з початку — вимикаємо автомати і відключаємо фазу, щоб працювати спокійно. Господарям говоримо, що за пів години холодильник не відтане.

Фазу ізолюємо (провід в білій ізоляційної стрічки внизу зліва), повернемося до неї в кінці монтажу лічильника. Перевіряємо викруткою-індикатором правильність підключення — хіба мало, що …

Ремонт квартир у Львові

Нагадую, лічильник підключається просто. Зліва направо — фаза вхід, фаза вихід, нуль вхід, нуль вихід. Схема підключення електричного лічильника зазвичай наведена в інструкції і на кришці, яка закриває його клеми.

  1. Демонтуємо електрогосподарство — старі радянські автомати і електролічильник. Звільняємо простір для майбутніх звершень:
  2. Після демонтажу бачимо, що для монтажу дин-рейки є вдало розташовані отвори, якими ми і скористаємося.
  3. Встановлюємо автомати.
  4. Шину для автоматів я не купив, тому виготовляємо таку гребінку для роздачі фази:

Підключення лічильника електрики :: Помірні ціни ЛьвівПровід для таких цілей краще використовувати жорсткий, одножильний, перетин дроту — 4 мм. Провід забезпечить на всі сто і механічну, і електричну міцність. А ось 2,5 мм може в деяких випадках підкачати. До речі, шина + провід — це додатковий контакт, а в моєму варіанті контактів мінімальна кількість. Відповідно, максимальна надійність.

  1. Підключаємо живильну шину і нульову шину.

Провід відразу відміряэться потрібної довжини, щоб вистачило до контактів лічильника.

  1. Встановлюємо (Монтуємо механічно) лічильник.

Електричний лічильник   має ті ж посадочні місця, що і старі радянські лічильники. З таким розрахунком він і купувався. Інакше треба було б робити ще одну дин-рейку. Тому він кріпиться на ті ж 3 гвинта.

  1. Підключення електричного лічильника.

Підключення лічильника у львовіПідключаємо спочатку нулі. Як правильно підключити контакти лічильника, вже було розказано. Робимо так, щоб не було нестерпно боляче в найближчі  50 років.

На фазному провіднику намотана чорна ізоляційна стрічка, привіт з минулого. Таким способом раніше електрики позначали фазу. Але перевіряти треба завжди. Ми залишаємо ізоляційну стрічку, також як залишаємо і дроти, які йдуть до сусідів, і з’єднання в горіхах. У таких електрощитах важливий слоган — «не нашкодь!». Де відкритий доступ — можна підтягнути контакти для профілактики.

  1. Одягаємо кришку. Все, лічильник встановлений і підключений. Через пару днів спеціально навчена людина з електромереж її запломбирует, і все!

Підключення лічильника електрики :: Помірні ціни Львів