Монтаж водопроводу в квартирах Львова || Ціни

Якщо у вашому будинку або квартирі водопровід не оновлювався ще з радянських часів, то прийшов час задуматися про модернізацію вашої системи водопостачання. Ну і як завжди ми будемо робити все своїми руками. Для початку це зовсім не складно як здається, на перший погляд, далі ви істотно економите, не вдаючись до послуг приватних майстрів. Та й до всього цього, як відомо все зроблене своїми руками буде завжди якісніше.

Як більшість всіх ремонтних робіт починається з складання чіткого плану послідовного виконання робіт, так і тут необхідно все добре продумати і скласти план монтажу водопроводу.

Встановлення водопроводу у Львові

Перш за все, необхідно побудувати схему монтажу сантехнічних приладів в будинку.

Для цього необхідно чітко продумати всі дрібниці, перед тим як приступати до монтажу водопроводу: які труби використовувати, де буде розташовуватися сантехніка і вже від цього залежить, як будуть проходити труби водопостачання.

Встановлення водопроводу. Ціни у ЛьвовіОсновою будь-якої як каналізаційної, так і водопровідної системи є труби. Так як ми виробляємо монтаж водопроводу своїми руками, то металеві труби відразу відпадають. Це пов’язано з тим, що порізати, а металеву трубу доведеться різати дуже часто, зігнути не менше складно і тим більше правильно нанести різьбу для новачка дуже складно, а по-друге завдяки технічному прогресу сьогодні існують більш надійні і дешеві рішення. Також ми не будемо використовувати і металопластикові труби. Тому що вони, як і металеві труби не годяться при прихованому монтажі водопроводу (в стінах і підлозі). Так як тиск у водопровідній системі постійно змінюється то дуже великий ризик протікання в місцях з’єднання (гумки в фитингах можуть протікати). Залишаються сучасні пластикові труби.

Сучасні пластикові труби ідеально підходять для системи водопроводу:

 • Відмінна хімічна стійкість матеріалу;
 • Матеріал даних труб не піддається корозії;
 • На стінках труб не збираються відкладення;
 • Порівняно низька тепловіддача (малі втрати тепла при транспортуванні гарячої води);
 • Легкість і простота в монтажі;
 • Довговічність (виробники дають гарантію більше 55 років безперервної служби).

Монтаж водопроводу у Львові

Незважаючи на безліч своїх достоїнств, пластикові труби мають і недоліки:

 • Як і більшість полімерних з’єднань горючі;
 • При підвищенні температури падає міцність труби;
 • Ультрафіолетове сонячне випромінювання впливає на довговічність матеріалу;
 • Істотний коефіцієнт температурного розширення матеріалу (труба може досить сильно деформуватися в процесі експлуатації).

Так як для монтажу водопроводу ми будемо використовувати пластикові труби, то тепер потрібно визначитися які саме пластикові труби підійдуть нам для цієї мети. Тому що існує кілька видів полімерних труб:

 • Труба з полібутилену. Еластична структура труби з високою тепловіддачею. Труба здатна витримувати температуру води при цьому не змінюючи своєї форми до 92 градусів за Цельсієм. Як правило, такі труби використовують при монтажі системи теплої підлоги. Для з’єднання застосовується пайка спеціальним інструментом.
 • Труба з поліетилену, зшитого поліетилену. Поліетиленова труба має достатню міцність і еластичність. Як правило, її використовують при холодному водопостачанні. Навіть при замерзанні води в такій трубі її НЕ розірве, тому сміливо можете застосовувати труби при монтажі водопостачання в заміському будинку сезонного проживання. З’єднують їх аналогічним чином.
 • Вартість труб із зшитого поліетилену трохи більше, але при цьому їх застосовують не тільки для холодного, але і для гарячого водопостачання будинку, а також системи опалення. Але з’єднують їх тільки за допомогою фітингів.
 • Труба з полівінілхлориду (ПВХ). Даний вид труб серед полімерних, вважається найжорсткішим. Труби з полівінілхлориду відмінно підходять для відкритої проводки водопостачання. Так як не буде ніякої кривизни, та й до того ж ПВХ труби не піддаються ультрафіолетовому впливу. З’єднуються труби за допомогою склеювання.
 • Труба з поліпропілену. Область застосування даних труб істотно розширена це і холодне, і гаряче водопостачання будинку, опалення та каналізація в будинку. За своїми якісними характеристиками труби з поліпропілену дуже схожі з трубами із зшитого поліетилену, але вартість їх трохи дешевше. З’єднуються дані труби за допомогою зварювання, що дуже корисно для нас, адже ми робимо водопровід своїми руками.

Монтаж водопроводу. Ціни у ЛьвовіПісля всього вищесказаного можна зробити висновок, що для рядового жителя, який хоче власними силами зробити водопровід в квартирі краще всього використовувати труби з поліетилену або полівінілхлориду (ПВХ). Так як вони досить таки дешеві  і при цьому володіють хорошими експлуатаційними характеристиками.

Низькі ціни на монтаж водопроводу у Львові

Перш як ми приступимо до наступного етапу монтажу водопроводу, давайте спробуємо розібратися в маркуванні існуючих труб водопостачання:

 • PN — ці літери позначають номінальний тиск, який виражається в барах (кгс / см2). PN 11, PN 17 — відмінно підійдуть для холодної води, PN 19 і PN 26 — для гарячої води і системи опалення;
 • Матеріал. «PPH», «PP-1» — поліпропілен — гомополімер. «PPB», «PP-2», «PP-тип 2» — блоксополимерами. «PPR», «PP-2», «PP-random», «PPRC» — рандом сополімер. Між іншим, «PPRC — рандом сополімер ідеальний варіант для вас.
 • ПВХ труби бувають двох типів: якщо ви побачите позначення на трубі «ПВХ» — це значить що даний вид труб підходить тільки для холодної води, а ось «ХПВХ» — труба підійде як для холодного, так і гарячого водопостачання або системи опалення приватного будинку .

Крім цих позначень на трубі можна побачити набір цифр, які вказують зовнішній діаметр труби, як правило, в міліметрах, але може бути і в дюймах.

Розводку водопровідних труб можна виконати за допомогою колектора або трійників. Використання колектора зручно тим, що в разі поломки або заміни якогось з сантехнічних приладів, ви можете спокійно відключити водопостачання до нього і провести всі необхідні маніпуляції. Але і з системою трійників також можна вирішити цю проблему попередньо встановивши запірний кран біля сантехнічного приладу. При цьому колекторна система розводки труб водопостачання більш надійна, але також вона більш дорожче за застосування системи на трійниках.

Монтаж водопроводу у ЛьвовіМабуть, цей етап може доставити вам найбільший головний біль. Все залежить від стану (зношеності) комунікацій. Якщо є можливість перекрити водопостачання тільки вашої квартири, вважайте, вам дуже пощастило. Але якщо немає !? Вам доведеться вирішити цю проблему через сантехніків з вашого ЖЕКу. Адже доведеться відключити водопостачання цілого під’їзду або ще гірше всього будинку. У будь-якому випадку вам доведеться попередити сусідів про відключення водопостачання і, звичайно ж, вам ніхто не дозволить це зробити на вихідних.

Після того як ви склали план розводки труб водопостачання приступаємо до нарізки труб необхідної нам довжини. Потім в потрібних нам місцях за допомогою плашки наносимо різьблення. А перед кріпленням фітингів на різьбу наносимо стрічку ФУМ, так ми попередимо підтікання в місцях з’єднання.

Для розведення труб водопостачання в стінах або підлозі вам необхідно зробити за допомогою штроборізів спеціальні штроби. Ширину штроб визначає діаметр використовуваних труб + утеплювач для труб, вона повинна бути трохи більше його, так як пластикові труби володіють істотним коефіцієнтом температурного розширення і можуть вигинатися. Після того як трубу покладуть в утеплювач можна закладати штроби цементним розчином.

Монтаж водопроводу в квартирах Львова || Ціни