Монтаж сталевих труб || Помірні ціни у Львові

Асортимент матеріалів, що використовуються для прокладки опалювальних систем, постійно поповнюється новими технологіями і розробками. Незважаючи на строкату їх різноманітність, «класичні» металеві труби, як і раніше застосовуються, і досить часто, оскільки володіють рядом характерних переваг перед аналогами:

  • сталеві труби найбільш стійкі до зовнішнього механічного впливу і високого тиску;
  • їх робочі характеристики не змінюються при проходженні по системі теплоносія з температурою понад 100оC;
  • відігрівання труб у разі замерзання води можна проводити навіть відкритим вогнем;
  • розрахунковий термін служби сталевих опалювальних труб становить 30 років;
  • вони більш сумісні зі старими чавунними радіаторами за рахунок встановлення спеціального сполучного згону.

Монтаж сталевих труб у Львові :: Конструкція

Монтаж сталевих труб у ЛьвовіМеталеві труби для опалення найчастіше виготовляються з м’якої вуглецевої сталі. Їх застосування обумовлене хорошими пластичними властивостями і високою міцністю, що забезпечує зручність і надійність різання, клепки, згинання, зварювання та інших способів обробки. Рух гарячої води з опалювальної системи вимагає використання для їх монтажу матеріалів з високою теплопровідністю. Труби з м’якої вуглецевої сталі мають найвищі показники за цим параметром.

Ще один важливий момент – при прокладці труб всередині бетону необхідно щоб вони мали рівний коефіцієнт лінійного розширення. А сталь, використовувана при прокатці опалювальних металевих труб, найкраще відповідає бетону за цим показником. По конструкції розрізняють два види сталевих труб для опалення: шовні і безшовні.

Шовні – зварні водогазопровідні труби, що виготовляються шляхом загину сталевого листа і при заварюванні утворюється шов. До цієї  ж категорії відносяться оцинковані труби електрозварні з прямим швом. Вони вважаються найбільш економічним варіантом і володіють характерним недоліком, зреалізованим в короткий термін служби — близько 4 років. Це зумовлено особливостями виробництва, що не дозволяють належним чином контролювати якість внутрішньої сторони зварювального шва. Раковинна вада стає головною причиною виникаючих теч, оскільки метал в цьому місці має товщину менше стандартної. До того ж, це нерідко ускладнює і монтаж труб – шов лопається під час «холодного» згинання. І навіть попередній прогрів не завжди допомагає.

Фахівці відзначають, що шовні труби призначаються не для опалювальних систем, а для повітроводів з високим тиском і прихованої прокладки проводів.

Суцільнотягнені безшовні труби є кращим варіантом, в першу чергу, тому що спеціально виготовляються для опалення. Виробляють їх з допомогою прокатування, кування або пресування. Ці труби коштують набагато більше шовних аналогів, однак ця різниця окупається більш високою міцністю, витримує тиск не менше 10 атмосфер.

Рекомендована товщина стінок для труб індивідуальної опалювальної системи – 2,7 мм, а витончення становить не більше 0,1 мм в рік. Тобто, термін служби складає не менше 15-20 років. Хорошим свідченням цього можуть служити радянські будинки, в яких заміна труб централізованої системи проводиться через 25-30 років після монтажу, а труби досі зберігають прийнятну для експлуатації якість.

Встановлення сталевих у ЛьвовіГоловний недолік безшовних труб – низька стійкість до високотемпературного впливу, накладає обмеження на використання зварювання.

Встановлення сталевих у Львові :: Загальні недоліки

Незважаючи на безліч переваг, описаних на початку статті, сталеві металеві труби для опалення володіють рядом специфічних недоліків:

  1. Схильність до корозії. Головний мінус в тому, що це призводить не тільки до поступового витончення труб і утруднень роботи елементів системи, але і знижує якість води – вона наповнюється шкідливими речовинами. Іржавіння внутрішніх стінок також ускладнює циркуляцію теплоносія. Найкращим способом захисту від цього є оцинковування, проте така обробка нівелює одну з переваг сталевих труб – відігрівання відкритим вогнем стає неможливим.
  2. Велика вага і габарити ускладнюють монтаж і транспортування.
  3. Необхідність використання газозварювального обладнання для установки і з’єднання збільшує загальну вартість монтажу.
  4. Для роботи з оцинкованими трубами необхідно купувати спеціальні втулки, трійники і муфти, що теж є причиною додаткових витрат.
  5. У сталевих труб проявляється негативна теплопровідність, коли по них тече холодна вода. В результаті цього посилюється іржавіння і відпотіння, що може призвести до погіршення або руйнування близько прилеглих конструкцій і матеріалів.

Специфіка використання сталевих труб

Сталеві металеві труби для опалення значно програють пластиковим і поліпропіленовим аналогам в пластичності, їм складно надати складну геометрію. Тому їх використання стає доцільним у ситуації, коли необхідна висока механічна міцність і великий діаметр при невеликій кількості вигинів.

Труби з «чорної» стали краще всього підходять для автономних систем з природною циркуляцією теплоносія і підлоговим котлом. На відміну від водопроводу, тут відбувається швидке кисневе випаровування, що збільшує термін служби сталі до 50 років.

В системі з настінним котлом найчастіше встановлюється насос для примусової циркуляції. Використання сталевих труб в таких умовах призводить до засмічення теплообмінника продуктами корозії. Крім того, система має грубий зовнішній вигляд і дорого коштує. Тому краще звернутися до мідних або пластикових альтернатив.

Вимоги щодо монтажу сталевих труб у Львові

Установка сталевих труб для опалення потребує наявності спеціального інструменту для різання труби і нарізування різьби, газового та розвідного ключа, ножівки і зварювального апарату. Для ущільнення стиків у місцях з’єднань потрібно також придбати герметичну стрічку.

Не оцинковані труби перед монтажем слід покрити шаром асфальтового лаку, а оцинковані додаткової обробки не потребують. При прокладці труб відкритим способом слід приділити увагу кількості кріпильних хомутів. Відстань між ними залежить від внутрішнього діаметра труби:

  • на трубах діаметром до 20мм – приблизно 2,5 метра;
  • від 25 мм до 40 мм – 3 метри;
  • понад 50 мм – 4 метри.

Помірні ціни у Львові на встановлення сталевих трубЗгинання сталевих труб краще всього здійснювати за допомогою гідравлічного трубогиба. Це пристрій з невеликими габаритами і вагою, легким керуванням і низьким енергоспоживанням. При відсутності такого обладнання слід придбати сталеві фітинги необхідної конфігурації. У сучасних будівельних магазинах вони представлені великою різноманітністю, тому пошук відповідників не складе труднощів.

Для з’єднувального монтажу сталевих труб застосовуються наступні способи:

  • Автогенне зварювання труб з гладкими кінцями.
  • Сполучне загвинчування з ущільнюючою прокладкою, що забезпечує герметичність.
  • Фланцеве закріплення з допомогою болтових кріплень.
  • Підключення до опалювальних радіаторів найчастіше проводиться газовим генератором.

Сталеві металеві труби володіють високою надійністю, стійкі до зовнішнього впливу і, при правильній експлуатації, можуть прослужити кілька десятків років. А в паровому опаленні, для якого характерні висока температура, тиск і гідроудари, у них взагалі немає альтернативи.

Монтаж сталевих труб || Помірні ціни у Львові