Монтаж коробу під кабель :: Найнижчі ціни у Львові

Потреба в системах кабельних каналів для настінного монтажу неухильно зростає. Традиційні кабельні канали (короби) для монтажу інформаційних і силових кабелів володіють цілим рядом недоліків. Їх усувають технічні рішення, реалізовані в нових продуктах.

Монтаж коробу під кабель :: Найнижчі ціни у ЛьвовіЗ моменту своєї появи багатосекційні кабельні короби швидко завоювали симпатії монтажників і користувачів завдяки естетичному зовнішньому вигляду і високій гнучкості, яку вони забезпечують при прокладанні та обслуговуванні кабельної системи. Вони незамінні в тих ситуаціях, коли монтаж кабелів у стелі або під підлогою неможливий.

Зручний роздільний доступ до інформаційних і силових кабелів внаслідок їх прокладання в окремих секціях (порожнинах) і можливість щільного встановлення інформаційних і силових розеток особливо важливі для офісних будівель і комерційних приміщень різного призначення.

На ринку представлений широкий асортимент коробів — одне-, двох — і трисекційні. Вони мають багато в чому схожу конструкцію, розміри (по висоті, глибині) і дизайн. На жаль, і ті проблеми, які виникають при їх встановленні, дуже схожі.

В умовах неухильного збільшення числа знову споруджуваних і реконструйованих нежитлових об’єктів потреба в системах кабельних каналів для настінного монтажу неухильно зростає. Вимоги до таких систем теж підвищуються, тому виробники прагнуть покращити їх конструкцію, зовнішній вигляд і, звичайно, усунути ті недоліки і незручності, які відзначають інсталятори.

Монтаж коробу під кабель у Львові :: За числом секцій

Найбільшою популярністю  користуються трисекційні короби розміром 170 x 50 мм — на них припадає приблизно 60% продажів, але інтерес до них поступово падає. Зате збільшується попит на більш компактні двох — і трисекційні короби розміром 140 x 40 мм

Чималим успіхом користуються і стандартні двосекційні короба, серйозною перевагою яких часто називають їх велику ємність заповнення кабелями, але за показником зростання продажів вони поступаються компактним. Частково це пов’язано з тим, що в силу своїх великих розмірів (210 x 50 мм) ці вироби не настільки зручні.

Односекційні короби також широко представлені на ринку і застосовуються в багатьох проектах.

Встановлення коробу під кабель :: Чому трисекційні

З чим же пов’язаний підвищений інтерес покупців до компактних трисекційних коробів? Одна з причин полягає в тому, що з ними кабельний канал набуває значно більш привабливий вигляд порівняно з інсталяціями на основі традиційних двосекційних коробів.

Встановлення коробу під кабель :: Найнижчі ціни у ЛьвовіВ центральну порожнину трисекційних коробів кабелі не закладаються — вона служить для розміщення настановних виробів: різних розеток, вимикачів, перемикачів тощо, які в результаті виявляються точно в центрі короби, а не у верхній або нижній його частині (як це має місце при використанні традиційних коробів). Таке симетричне розташування виглядає набагато витонченіше.

Слід зазначити, що згідно з частиною М нормативних правил щодо обладнання будинків (Building Regulations, Part M) рекомендується, щоб розетки розміщувалися не нижче 400 мм від рівня підлоги. Тим самим обмежується використання плінтусних коробів, а отже, мається на увазі застосування настінних коробів, до яких відносяться, зокрема, трисекційні компактні вироби.

Монтаж коробу у Львові :: Проблеми та їх вирішення

Які ж проблеми виникають при встановленні та використанні коробів? Одна з них пов’язана з нерівністю стін, з-за чого між стіною і основою коробу часто залишаються зазори. Це веде до деформації основи коробів при монтажі і неминучих труднощів з подальшою установкою кришок та інших елементів. Ще одна неприємність — нерівні внутрішні або зовнішні кути, з-за яких зовнішній вигляд кабельних каналів може серйозно постраждати.

У такому разі рекомендується застосовувати вироби із змінними внутрішніми і зовнішніми кутами, конструкція яких допускає їх регулювання в межах декількох градусів. Подібне технічне рішення буде особливо корисно при установці кабельної системи в реконструйованих будівлях, де кути між стінами, як правило, непрямі.

Складність з проходженням зовнішніх кутів пов’язана і з тим обставиною, що інформаційні кабелі не можна сильно згинати — радіус вигину не повинен бути менше певного порогового значення, інакше кабелі можна пошкодити, внаслідок чого їх передавальні характеристики погіршаться. Потворних «наростів» на кутах повороту коробів можна уникнути, якщо конструкцією передбачено спеціальні вставки для фіксації радіуса вигину кабелів (відповідно до вимог кабельних стандартів аж до стандартів на Категорію 6) — без збільшення зовнішніх розмірів кутів і зниження ємності кабельного каналу.

Коли короб треба повернути з горизонтального напряму у вертикальний або організувати вертикальний відвід, використовуються спеціальні плоскі кути або трійники. Щоб гарантувати відповідність кабельної системи вимогам стандартів (особливо це важливо для Категорії 6), бажана наявність внутрішньої вставки, щоб вздовж траси кабель проходив з необхідними радіусами вигину.

Встановлення коробу під кабель у Львові  Малюнок 1. Прокладка кабелів у верхній і нижній порожнинах трисекційного коробу спрощується за рахунок застосування кришок, що відкидаються.

Розробники нових конструкцій коробів прагнуть максимально спростити роботу монтажників. Велика перевага трисекційних коробів полягає в тому, що розміщувати у вільній центральній порожнині настановні вироби набагато простіше, ніж коли внутрішній простір короби забито кабелями.

Прокладка кабелів у верхній і нижній порожнинах трисекційного коробу значно спрощується, якщо відповідні кришки відкидаються і фіксуються в напівзакритому положенні (див. Малюнок 1.). У такому положенні вони будуть підтримувати кабель в процесі монтажу. Безперечну зручність для інсталяторів представляють і монтажні рамочки без дна, верхньої і нижньої стінок. При їх установці в короб підрозетник формується за рахунок використання дна основи короба і його міжсекційних роздільників. Якщо в роздільниках передбачені великі отвори (прорізи) з заглушками, що легко видаляються, то монтажник зможе вводити кабель з бічних секцій без застосування дрилі або якогось іншого інструменту (див. Малюнок 2).

Ще один момент, який бажано прояснити перед придбанням нової системи кабельних каналів, — наявність набору для фіксації кутів і кришок. Такі фіксатори підвищують міцність конструкції та захищають від несанкціонованого доступу.

Економія часу

Монтаж коробу під кабель у Львові  Малюнок 2. Паз для виведення силового або слабкострумових кабелів в середню порожнину для його завершення.

Як показало проведене опитування інсталяторів, на установку триметрового короби (включаючи кришку) йде в середньому 40 хв, установка кута займає приблизно 20 хв, а подвійний розетки — ще 5 хв. Розробникам нових настінних кабельних каналів необхідно знайти способи скорочення термінів монтажу, від чого виграють як постачальники, так і замовники. Особливо важливо знайти цікаві дизайнерські рішення для проблемних кутів і просторів, щоб вони не псували враження від якісно зробленої роботи. Адже зовнішній вигляд коробу багато в чому визначає ступінь задоволення клієнта від виконаного інсталятором замовлення, а якщо клієнт задоволений, то і в майбутньому він звернеться до того ж інтегратора, буде рекомендувати його своїм знайомим. Хіба не в цьому запорука успіху бізнесу?

Зараз бездротові технології активно вриваються в усі сфери нашої діяльності. І, бути може, настане час, коли кабельні системи взагалі стануть непотрібними. Але якщо це і відбудеться, то ще дуже нескоро. А поки у трисекційних коробів, з описаними вище характеристиками, є всі підстави зайняти міцну нішу на ринку систем кабельних каналів. Вони мають чимало переваг, надаючи переваги і постачальнику, і інсталятору, і кінцевому користувачеві.

Монтаж коробу під кабель :: Найнижчі ціни у Львові