Низькі ціни на художній розпис стін у Львові

Художній розпис стін у Львові — це спосіб оформлення приміщення, що дозволяє не тільки його прикрасити, а й реалізувати себе як творчу особистість, що володіє естетичним смаком. Ручна робота здавна вважається ідеальним способом створення унікального інтер’єру. Величезний вибір стилів і жанрів гарантує реалістичний і зачаровуючий результат. Художній розпис, яким в старовину покривали стелі і стіни палаців і храмів, наразі можуть собі дозволити більшысть мешканців будинків і квартир, хоча дешевим задоволенням його назвати складно.

Художній розпис стін у Львові :: Види розпису стін

Низькі ціни на художній розпис стін у Львові

Уявлення «розпис стін» включає в себе багато способів створення зображень. Розрізняють два основних його види: традиційна техніка розпису і сучасна. Кожна з них ділиться в свою чергу на підвиди.

Традиційна техніка розпису стін — це настінний живопис, виконаний вручну. Існують кілька його видів:

 • Фреска. Це одна з давніх технік розпису стін. Спочатку її опанували майстри Стародавньої Греції, але найвищу популярність вона здобула в Епоху Відродження. Мистецтво Еллади мало успіх у представників багатих станів і вважалося кращим способом прикраси стель і стін. Унікальна технологія тих часів зберегла твори стародавніх майстрів для нащадків. Вона полягала в нанесенні розбавлених вапняною водою фарб на сиру штукатурку. Такий метод давав можливість створювати картини, що зберігають яскравість своїх кольорів протягом століть. Сучасні майстри фрески виконують цю роботу, як і раніше, тільки художніми пензлями. Малярські кисті для неї не годяться. Підсихаюча штукатурка в процесі створення картини періодично зволожується.
 • Енкаустика. Одна з незвичайних і найцікавіших технік. Фарбою тут є розплавлений віск з доданими до нього колірними пігментами. Особлива натуральність цього матеріалу дозволяє виконувати їм розпис стін навіть в дитячій кімнаті. Склад наноситься тільки на висушену штукатурку. Дана техніка рекомендує використання непористих жорстких кістей, так як фарба — дуже м’яка. Для акуратного виготовлення малюнка краще заздалегідь відобразити його олівцем. Дуже часто зображення спочатку наноситься на дерев’яну панель або полотно, а потім матеріал приклеюється до стіни.
 • Альсекко (a secco — «по сухому» італ.). Ця техніка розпису стін схожа на створення фресок, тільки виконується по сухій штукатурці. Перевагою такого способу є наявність більшого часу для нанесення малюнка. Для приготування складу акрилові фарби потрібно розтерти в суміші вапна, сирих яєць і рослинного клею. У підсумку вийде щось схоже з темперою. Фарби можна наносити декількома шарами. Такому розпису необхідно обрамлення для естетичної фіксації його кордонів на примиканнях зі стінами і стелею.
 • Сграффіто (sgraffito — «видряпаний» італ.). Це дуже трудомістка технологія розпису стін, що припускає продряпування зображення. Вона була заснована древніми греками, а своє масове поширення набула в епоху Ренесансу. Художній розпис технікою Сграффіто виконується за допомогою шарів кольорової штукатурки, причому їх кількість і гамма залежать тільки від фантазії виконавця. Однак в цій техніці все ж не рекомендується використовувати більше 4-х кольорів, щоб сильно не ускладнювати картину. Шари штукатурки наносяться один на одного послідовно, кожен з них повинен просохнути. Верхній шар — це фон картинки. На ньому виконується ескіз майбутнього зображення. Після цього в потрібних місцях слід продряпати покриття до глибини розташування необхідного кольору. Така техніка вимагає граничної акуратності, так як в разі помилки її виправлення буде неможливим.

Художній розпис стін у ЛьвовіСучасні техніки розпису не менше цікаві і різноманітні:

 1. Гризайль ( «сірий» фр.). Малюнки, виконані за цією технікою, сильно нагадують чорно-білі фотографії або олівцеві ескізи. Сьогодні таке оформлення стало особливо модним. Витонченість і реалістичність зображень просто заворожує, але виконати розпис стін своїми руками таким методом дуже складно, особливо для новачка в цій справі. Гризайль виконується на побіленій стіні. Фарба — темпера, яку слід наносити жорстким тонким пензликом штрихами подібно малюванню олівцем. Дрібні деталі малюнку можна виконати тушшю.
 2. Аерографія. Це проста і сучасна техніка розпису стін, яка дозволяє створювати реалістичні зображення і навіть 3D-ефекти. Вона виконується з використанням балончиків з фарбою, призначених для дрібних деталей малюнків і аерографів для великих зображень. Використовуючи аерографію, зовсім не обов’язково попередньо готувати поверхню стіни. Фарба легко лягає на аналогічний матеріал, шпалери і штукатурку. Це відкриває великі можливості для реалізації дизайнерських ідей.
 3. Графіті. Це ще один сучасний напрям художнього розпису стін, яким рясніють багато дворів наших міст. Деякі вважають це хуліганством, інші — вміло використовують в дизайні. Такий розпис наноситься за допомогою балончиків з аерозольною фарбою. Поверхня може бути будь-якою: штукатурка, шпалери і т.д. Єдина умова — «малювати» слід тільки на сухих стінах.
 4. Трафаретний розпис. Це давно відомий спосіб нанесення малюнків. Він простий, дешевий і не вимагає практичних навичок. Головне тут — правильно вибрати трафарет для розпису стін і колір зображення, яке повинно вдало поєднуватися із загальним тлом інтер’єру. Трафарет можна виготовити самостійно з вінілу або картону, купити в будівельному магазині або художній майстерні, або вибрати малюнок в Інтернеті, вивести його на принтер і вирізати. Потім він укладається на підготовлену стіну і зверху наноситься фарба пензлем, губкою або розпилювачем. Після зняття трафарету на поверхні залишається малюнок.

Художній розпис стінКрім перерахованих вище способів, сучасний розпис стін виконується з декоративної штукатурки. У цьому випадку попередньо проводиться стінна обробка для додання покриттю потрібного обсягу. Картина на такій стіні виглядає як «жива». Інша техніка розпису використовує фарбувальні суміші з додаванням люмінофорних частинок, які красиво світяться в ультрафіолеті або темряві — видовище справді зачаровує.

Основні стилі розпису стін

Для того щоб мати уявлення про свій майбутній інтер’єр, слід ознайомитися з найбільш популярними стилями розпису стін:

 • Класичний стиль. Він завжди актуальний, затребуваний і не схильний до капризів моди. Стовпи класицизму — це простота, прямолінійність форм і симетрія, гармонія і стриманість. Класика здатна органічно передавати національний колорит, об’єднуватися з нестандартними сучасними матеріалами і елементами, не втрачаючи свою «основну лінію», націлену на гармонію кольору і форми.
 • Стиль бароко. Він ознаменував черговий виток у розвитку класицизму і став втіленням свого часу. В орнаментах цього стилю присутні витіюваті рослинні мотиви: великі квіти, гілки дерев або велике листя. Не менш затребувані зображення напівоголених тіл в фізичному зусиллі, напрузі боротьби або сильному русі. В інтер’єрі, виконаному в стилі бароко, переважає багата гра яскравих фарб, світла і тіні, яка надає приміщенню розкіш і помпезність.
 • Стиль ампір. У ньому гармонійно поєднуються класична строгість зі значним декором. Сприйняття кольору тут збудовано на поєднанні тонів символіки Бонапарта: золота, пурпура та синього кольору. Орнаменти стилю знаходяться в поєднанні своїх умовних і натуралістичних елементів. При розпису стін в стилі ампір активно використовуються квіткові гірлянди і тріумфально-помпезні вінки. Деякі орнаменти взяті з культури Єгипту, тому в інтер’єрі стилю ампір можна спостерігати сфінксів, крилатих левів або грифонів.
 • Стиль модерн. Його легко впізнати за зростаючими, живими і дихаючими абстрактними формами. Характерною рисою стилю є складна система орнаменту з великими квітами і вигнутими хвилястими стеблами. Іноді в модерні зображуються і казкові істоти: русалки, ельфи, а також дивовижні рослини, що утворюють характерні вигнуті лінії. У колірній гамі стилю переважають природні відтінки. Все в модерні Ціни на художній розпис стінпрагне до раціоналізації і спрощення, але без шкоди витонченості. Інтер’єр в цьому стилі не відрізняється надмірностями і проявами статусу, але має на увазі ненав’язливу присутність природи. Для модерну характерно гармонійне поєднання функціональності і декору.
 • Арабська стиль. Це не просто інтер’єр, а цілий світогляд, який сформувався під впливом ісламу. Головні відмінності розпису стін в цьому стилі: багатство кольору, незвичайні рішення, самобутність, чарівна і таємнича атмосфера. Стиль химерно в собі поєднує арабську стилізовану в’язь, геометричні фігури і рослинні мотиви, в результаті чого виникають яскраві та вишукані візерунки, що повторюються на стінах в певному ритмі. Завдяки великій кількості складних візерунків стіни стають схожими на арабські розкішні килими. Оформлені в такому стилі приміщення мають теплу і затишну атмосферу.
 • Стиль «аніме». Він зародився в Японії і швидко став популярний не тільки в своїй країні, а й далеко за її межами. Герої японської мультиплікації стали користуватися попитом у численних шанувальників цього жанру. Розпис стін в стилі аніме гармонійно виглядає в японському дизайні кімнати. Поєднання його функціональних і лаконічних форм з яскравими зображеннями «мультяшних» персонажів може стати для будь-якого господаря предметом особливої гордості. Дизайн інтер’єру в такому стилі ідеально підходить для дитячої кімнати.

Технологія виконання ручного розпису стін

Перед нанесенням на стіну зображень її слід якісно вирівняти і обробити грунтовкою. Отриману поверхню потрібно просушити, а при необхідності пофарбувати, створюючи на ній фон, який вдало підкреслить майбутній малюнок.

Підготовчі роботи перед розписом стін

Для розпису стін найчастіше застосовуються водні акрилові фарби, які можуть бути глянцевими і матовими. Вони продаються в наборах, що значно спрощує їх вибір. Сюжети, наприклад, рослинної тематики вимагають наявності фарб жовтого, коричневого та зеленого кольору. Їх змішування дає всі потрібні природні відтінки.

У наборі обов’язково має бути присутня біла фарба, так як вона здатна регулювати колірну насиченість. Акварель або гуаш теж можна використовувати, але при цьому готові зображення доведеться покривати лаком.

Пензлики для роботи повинні мати штучний ворс і відрізнятися за розмірами — від №0 до №10. Також знадобляться поролонові кісті. Ними зручно прикрашати квіти і листя.

Крім фарб для розпису стін і пензликів, можуть знадобитися ємності для змішування фарб, олівець, двосторонній скотч, балончик аерозольного лаку, чиста тканина, стіл або драбина. Всі подальші дії носять поетапний характер.

Художній розпис львівСпочатку слід визначити на стінах місця, які потрібно виділити за допомогою розпису, а після цього підібрати зображення, причому вони повинні знаходитися в повній відповідності з функціональним призначенням кімнати.

Якщо досвід художнього розпису невеликий або зовсім відсутній, не варто відразу планувати на стінах складні сюжети або багатопланові пейзажі — до цього можна прийти пізніше. Поки можна обмежитися простими малюнками: наприклад, деревом або гілкою сакури.

Після роздруківки вибраного зображення та підготовки кістей і фарб можна приступати до виготовлення ескізу. Для початку слід нанести малюнок на папір, попередньо перефарбований в колір стіни. Як ескіз часто використовується його міні копія або невеликий фрагмент, виконаний в натуральну величину.

Процес виготовлення ескізу допоможе набити руку в цій справі і освоїти визначення пропорцій для змішування фарб з метою отримання потрібних відтінків.

Розмітка стіни перед нанесенням фарби

На цьому етапі роботи необхідно виконати на стіні ескіз, який дозволить в подальшому створити чіткий і гарний малюнок. При цьому варто враховувати один нюанс: для начерку слід використовувати кольорові олівці відповідно до малюнку, так як сліди простого олівця важко змиваються і можуть залишати на покритті брудні розводи.

Зображення слід розміщувати в попередньо намічених межах ділянки стіни: лівого і правого боку, верхньої та нижньої частини. Зручність роботи кістями буде залежати від того, наскільки детально виконаний ескіз олівцем.

Розмічаючи зображення на стіні, потрібно частіше відходити від неї на достатню відстань, так як поблизу недоліки можна не помітити.

Якщо впевненість у власній можливості перенести правильно пропорції малюнка на стіну відсутня, рекомендується використовувати метод нанесення зображення по клітинам. Інший варіант — застосувати для цього проектор. Непотрібні лінії розмітки видаляються м’яким ластиком.

Художній розпис У Львові :: Створення композиції на стінах

За готовності начерку олівцем можна приступати до створення композиції. Для цього в ємності, виготовленої з пластику, потрібно трохи розвести водою і ретельно перемішати фарбу основного кольору до консистенції рідкої сметани. Такий склад забезпечить матеріалу достатню щільність для того, щоб він не стікав або нерівно лягав в разі його надмірної густоти.

Художній розпис у ЛьвовіРозмальовку зображення слід починати великим пензликом. Потім додається більш світлий відтінок. Рука повинна при цьому здійснювати плавні рухи. Контролювати свою роботу потрібно періодично на віддаленні від стіни, а після завершення основної частини малюнка рекомендується надати своїм очам відпочинок.

В процесі художнього розпису стіни потрібно акуратно відпрацьовувати всі деталі композиції, підключаючи для цього тонкі кисті і додаючи відтінки. Межі зображення не повинні сильно виділятися із загального фону, тому є сенс їх трохи приглушити. Це можна виконати поролоновим пензлем-штампом: його слід вмочити в фарбу фону і згладити різкі переходи кордонів.

Після закінчення роботи і висихання фарб зображення рекомендується покрити безбарвним захисним лаком.

Низькі ціни на художній розпис стін у Львові