Дизайн дитячої Львів

Одне з найбільш відповідальних завдань для дизайнера — інтер’єрний дизайн дитячої Львів. Адже дитяча — не просто кімната, це цілий світ, світ дивовижний, фантастичний, в якому дитині належить рости і розвиватися. Найчастіше дизайн інтер’єру дитячої кімнати грає не останню роль у відношенні дитини до життя: від того, наскільки йому комфортно в дитячій, може залежати його настрій, інтерес до навчання і загальний тонус. Створюючи дизайн інтер’єру дитячої кімнати, професіонал керується не тільки естетичними ідеалами, але, в першу чергу, віковими особливостями дитини, його характером і захопленнями. Діти дуже сприйнятливі, те, що викликає сильні емоції, надовго западає в душу; саме тому головна мета в розробці оформлення дитячої кімнати — створити яскравий цікавий образ, який підійде маленькому домочадцю.

Дизайн дитячої Львів Дизайн дитячої Львів Дизайн дитячої Львів

Вибір меблів, колірне рішення в цілому будуть залежати від віку та інтересів дитини. Дизайн  дитячої Львів для новонародженого і підлітка: «Хлопцям — блакитні фіранки і шпалери з машинками, дівчаткам — рожеві фіранки і шпалери з принцесами» — стандартний варіант дизайну дитячої кімнати, набив оскому прихильникам розвиваючих і функціональних рішень. З того моменту, як ваш малюк зможе самостійно переміщатися по квартирі, йому знадобиться в першу чергу простір для ігор і творчості. Тому в дитячих так часто шпалери поступаються місцем ватману, на якому можна малювати, а в якості декоративних аксесуарів виступають глобуси, різні макети і пізнавальні плакати. У такій кімнаті, де кожен сантиметр призначений для всебічного розвитку дитини, йому не буде нудно ні в три роки, ні в тринадцять років.

Дизайн дитячої Львів Дизайн дитячої Львів Дизайн дитячої Львів

Якщо юний господар кімнати вже висловлює свої побажання, варто до них прислухатися. Живу уяву і розвинена фантазія іноді підказують дітям нестандартні інтер’єрні рішення, які можуть здатися незвичними більш «розсудливим» батькам, але сприятимуть подальшому розвитку дитини. Але і сліпо слідувати вказівкам свого чада не варто: кімната, де стіни пофарбовані в чорний колір і заклеєні портретами персонажів з фільмів жахів, може, і здасться дитині привабливою, але такий дизайн дитячої Львів точно не піде йому на користь. Довіртеся нашим дизайнерам з  remontudomi.lviv.ua, і ваша дитина отримає гарну, зручну і функціональну кімнату, де йому буде комфортно протягом усього дитинства.

Дизайн дитячої спальні для хлопчика

Всі ми знаємо, що основи розвитку людини закладаються ще в дитинстві, тому дуже важливо з ранніх років навчити дитину організовувати довколишній простір. Особливе значення це набуває, коли мова йде про хлопчиків, які менш схильні до облаштування чого-небудь.

Загальні вимоги до дизайну дитячої спальні для хлопчика.

На що варто звертати увагу при розробці дизайну дитячої Львів для хлопчика?

Можна виділити кілька основних пунктів, які обов’язково варто врахувати:

 • Функціональність
 • Ергономічність
 • Безпека
 • Ідивідуальність дитини
 • Колірні поєднання
 • Деталі

Що ми маємо на увазі під функціональністю? Дитяча кімната — це не просто спальня, а зона дитини, і ця зона повинна бути організована так, щоб задовольняти його потреби. Якою мірою потреби будуть задоволені, звичайно, залежить від добробуту батьків, але необхідний мінімум в кімнаті повинен бути.

Залежно від віку хлопчика, меблювання буде відрізнятися. Спочатку це будуть тільки ліжко і шафа, потім знадобиться місце для зберігання іграшок, столик і стілець для занять творчістю.

Коли дитина піде в школу, будуть необхідні книжкові полиці, стіл, стілець. Якщо того дозволяють фінанси і простір спальні, непогано також організувати невелику спортивну зону з поперечиною і кільцями. Для підлітка — стіл в робочій зоні можна замінити на комп’ютерний і додати елементів, залежно від його захоплень.

Дизайн дитячої Львів

Але мало просто придбати якісь меблі, — вони повинні бути зручними, в першу чергу, для дитини. Стільці і столи такої висоти, щоб хлопчикові було зручно працювати за ними, а не хотілося встати при першій же можливості. Полки — на такій висоті, куди дитина зможе дотягнутися.

Крім того, варто розуміти, що перебуваючи в кімнаті, хлопчик повинен бути в безпеці. Для маленьких дітей краще, якщо меблі будуть без дверцят і висувних механізмів. Також, краще виключити гострі кути і прикріпити предмети до підлоги або стін. Якщо в кімнаті присутня зона для спорту, в її межах добре використовувати мати. Тепла підлога також не зашкодить, оскільки діти багато часу проводять на підлозі.

Після того, як основні пункти враховані, треба згадати, що жити в кімнаті буде дитина, а не батьки, а значить оформляти спальню варто так, щоб догодити їй, а не собі. Навіть якщо улюблений мультик хлопчика здається дурним, — це все ж його улюблений мультик і варто це враховувати.

Часто хлопчачі кімнати оформляють в синіх тонах для дитини і темних — для підлітка. Це пов’язано з тим, що, на думку психологів, синій колір утихомирює і заспокоює, а хлопчики, як відомо, можуть бути досить активні. Варто розуміти, що, якщо кімната — маленька, використання темних кольорів зробить її ще менше. В цьому випадку краще використовувати світлі відтінки, оскільки вони візуально розширюють простір.

Для батьків може бути накладно, змінювати дизайн дитячої Львів кожен раз, коли хлопчик змінює свої інтереси, тому хорошою альтернативою може бути використання фото шпалер на одній зі стін.

Використання деталей також може стати непоганою альтернативою частій зміні дизайну. Деякі дизайнери радять використовувати нейтральні кольори для стін і меблювання і яскраві — для деталей. Це можуть бути яскраві штори, килими, постільна білизна, наклейки, постери, фігурки, які відображали б характер дитини. І окремі елементи легко замінити, якщо цього захоче хлопчик.

На фото наочно зображені варіанти дитячої, атмосферу в якій створюють деталі.

Дизайн дитячої Львів Дизайн дитячої Львів

Зональний поділ

Оскільки дитина тільки вчиться розуміти цей світ і розподіляти свій час, важливо розбити кімнату на кілька зон. Чому це необхідно? Якщо змусити стіл, за яким хлопчик займається навчанням або творчістю, іграшками, то цей стіл більше не буде асоціюватися у нього з робочим простором. Дитина стане швидше втрачати концентрацію, відволікатися і відкладати справи на потім. Особливо це значимо, коли мова йде про хлопчиків.

Рекомендується розділяти дитячу спальню на три основні зони:

 • Зона відпочинку
 • Робоча зона
 • Зона розваг
 • Гардероб
Зона відпочинку

У зоні відпочинку розташовуються ліжко, крісло (пуф, диван) на яких хлопчик зможе поспати або просто проводити час після ігор або навчання. Вибираючи меблі для цієї зони, дуже важливо простежити за тим, щоб вони були максимально зручними. За день хлопчики, особливо діти, рухаються багато, тому за ніч їм потрібно повністю відновити свої сили.

Для ліжка краще вибирати ортопедичний матрац для того, щоб хребет правильно сформувався.

Робоча зона

Залежно від роду діяльності хлопчика, в цій зоні можуть знаходитися різні елементи. В основному це стіл і зручний стілець, стелаж з книгами. Але, якщо дитина, скажімо, професійно вивчає музику або малювання, це можуть бути також музичний інструмент або мольберт.

Зона розваг

Зона для іграшок, ігрових приставок, настільних ігор, спортивного інвентарю, елементів хобі (музичні інструменти, шахівниця, телескоп або ін.). Зона розваг — той сегмент кімнати, який можна якось виділити кольором, яскраво оформити.

Гардероб

Зона в якій дитина переодягається і приводить себе в порядок. Тут, як правило, розташовується дзеркало і шафа (комод, тумба). Все те, куди хлопчик може скласти свій одяг. Найчастіше в хлопчачій кімнаті буває бардак, тому що хлопчики зазвичай досить неохайні і схильні розкидати свій одяг. Щоб цього не відбувалося, можна також поставити кошик для білизни, куди дитина зможе кинути брудний одяг.

Звичайно, поділ на зони вельми умовний. Це зовсім не означає, що кожна зона повинна бути чітко виділена і оформлена. У наш час все частіше використовуються варіанти (особливо вони гарні для маленьких кімнат) двоповерхових ліжок, на першому поверсі яких розташовується робоча зона або зона розваг, а на другому спальна. (Див. Фото)

Дизайн дитячої Львів Дизайн дитячої Львів

Дизайн дитячої кімнати:вікові обмеження

Коли мова заходить про дитячу кімнату, батьки хочуть всього і відразу. І малюкові догодити, і всі норми техніки безпеки дотримати. А також зробити кімнату красивою, світлою, зручною, просторою і т.ін. Перераховувати можна довго. Так на що ж все-таки слід звернути увагу при оформленні дитячої кімнати?

Дизайн дитячої Львів

Види дитячих

Для кожного віку дитини дизайн дитячої Львів повинен бути оформлений відповідним чином, і в цьому немає нічого дивного, адже малюк росте, у нього з’являються все нові потреби, і те, що здається цілком нормальним для грудничка, буде недоречним в дитячій кімнаті підлітка.

Вік від народження до року

Кімната, призначена для малюків, які зовсім недавно з’явилися на світ, повинна бути максимально світлою і затишною. Що ж до меблів, то вони так само повинні бути якомога простіше, так як розраховані вони більшою мірою на потреби батьків, а не на саму дитину.

Бажано, щоб вікна були завішані світлими шторами, які можна буде закривати ввечері, щоб нічні вогні не злякали дитину. При виборі шпалер і підлогового покриття так само бажано зупинитися на світлих відтінках.

Освітлювальні прилади не повинні бути занадто яскравими. Бажано, щоб в кімнаті був присутній нічник або настінна бра.

Дизайн дитячої Львів

Вік від року до чотирьох років

Це той золотий вік, коли оточення малюка має бути не просто святковим і яскравим. Воно повинно бути казковим, і для цього батькам потрібно постаратися. Так, світлі шпалери, які були до цього, змінюються на яскраві наклейки і розписи, штори же стають набагато легше і тонше, щоб в кімнату малюка постійно потрапляло світло.

У цьому віці на підлогу можна додати кілька пледів і пуфів, на яких могла б відпочивати дитина.

Дизайн дитячої Львів

Вік від чотирьох до шести років

Якщо раніше, з народження до чотирьох років, меблі була максимально простими і підходящими більше для батьків, ніж для малюка, то тепер її варто замінити на більш адаптовані під потреби дитини.

Кімната повинна бути розділена на навчальну зону, ігрову зону, а так само на зону для рукоділля та сну. Це допоможе організувати дозвілля дитини.

Так само слід дотримуватися кількох правил:

 • Шпалери для цього віку повинні бути неяскраві, так як мозок дітей і без того відчуває перевантаження від інформації.
 • Кімната повинна стати тим місцем, де дитина зможе відпочити.

Всі меблі повинні бути невисокими, щоб дитина не змогла ними травмуватися.

Особливу увагу слід приділити безпеці вікна, так як в цьому віці діти вже вміють відкривати склопакет.

Дизайн дитячої Львів

Вік від шести до восьми років

Саме в цьому віці діти відправляються в школу, а кімната дошкільника перетворюється в обитель школяра. Тому варто подбати про стіл для малюка, а так само про ортопедичне крісло для нього.

А ось колір шпалер знову змінюється на яскравий, так як психологи і дизайнери вважають, що соковиті відтінки дозволяють дитині підбадьоритися і не відчувати сонливість тоді, коли вона буде робити уроки.

Вік від восьми до десяти років

З попередньої вікової категорії практично нічого не змінилося, за винятком того, що тепер стає зрозуміло, де кімната хлопчика, а де — дівчинки.

Якщо ви перетворюєте спальню для дівчинки, то в ній повинні переважати пастельні і ніжно-рожеві відтінки. На стіни можна наклеїти шпалери під набивні тканини, а на ліжко повісити балдахін.

Дизайн дитячої Львів

Якщо ж мова йде про хлопчиків, то тут переважають більш темні тони, а ліжко можна придбати таке, щоб воно перебувало невисоко від стелі. А забиратися на нього потрібно було б по драбинці.

А тут можна пошукати натхнення в тому випадку, якщо у вас не хлопчик, а дівчинка, і потрібно оформити кімнату саме для неї.

Дизайн дитячої Львів

Кімната підлітка

Меблі для цього віку ви купуєте, швидше за все, на кілька років вперед. Так, вони підійдуть, наприклад, і для десятирічного, і для вісімнадцятирічного хлопця. Обстановка стає максимально наближеною до дорослого, і єдине, що нагадує про те, що тут все ще живе дитина — це іграшки та картини на стіні.

Дизайн дитячої Львів

Дизайн дитячої кімнати своїми руками покроково

Для того, щоб правильно виробити дизайн дитячої Львів своєї дитини, слід враховувати його інтереси, психологічні нюанси, а також правила зонування приміщення.

Роздрукуйте кілька фото готових дитячих кімнат і запропонуйте своїй дитині вибрати потрібний варіант. Так само слід враховувати і стать дитини, і його вікові зміни. Те, що підійде для п’ятирічного хлопчика або дівчинки, буде недоречно в кімнаті підлітка.

1.     Крок 1. Визначаємося з матеріалами

Перш за все при виборі матеріалів прислухайтеся до думки своєї дитини, якщо вона вже може це пояснити — який колір їй подобається? Чи потрібно їй, щоб в дитячій кімнаті було виділено її захоплення?

Особливу увагу приділіть якості матеріалів — вони повинні бути повністю екологічні і натуральні. У випадку з покриттям підлоги бажано вибрати коркову підлогу або паркет, у випадку зі стінами — паперові шпалери, які мають яскравий принт.

Дизайн дитячої Львів

Для того, щоб освітлення не було випадково пошкоджено літаком, що злітає або м’ячем, зверніть увагу на невеликі або і зовсім вбудовані світильники.

При фарбуванні стін орієнтуйтеся на безпечні і не токсичні фарбувальні матеріали.

Якщо ви живете не в своєму власному приватному будинку, то краще подбати про шумоізоляцію. Так, не тільки ваші діти, а й сусіди можуть видавати гучні звуки, які розбудять дітей.

2.     Крок 2. Зонування кімнати

Як вже і було сказано раніше, кімната дитини повинна бути розділена на кілька частин, де вона може і пограти, і, в разі необхідності, вивчити уроки, і відпочити, і зайнятися рукоділлям.

Якщо дитина маленька для неї можна самостійно зробити розвиваючий килимок.

Зонування можна здійснити кількома способами:

 1. Розділити кімнату за кольором;
 2. Використовувати для зонування етажерки, шафи, ширми;
 3. Розділити кімнату за допомогою робочих поверхонь.

Дизайн дитячої Львів

Крок 3. Добірка меблів

Вибір меблів потрібно здійснювати виходячи з віку дитини і його переваг. Так само не варто забувати і про техніку безпеки, і якщо дитина ще зовсім маленька, то гострих кутів в кімнаті бути не повинно апріорі.

Якщо дітей в сім’ї кілька, то можна вибрати ліжко-трансформер, або такі спальні місця, які днем ​​вбудовуються в шафу — в цьому випадку дітям буде де пограти і пустувати.

Дизайн дитячої Львів

Завдяки зусиллям батьків ваші діти напевно зможуть оцінити задумку і ті зусилля, які ви доклали до оформлення дизайну дитячої Львів.