Якісна укладка і демонтаж плитки у Львові

Укладання плитки

Перед початком виконання облицювальних робіт необхідно вирівняти стіни, провести приховану прокладку труб каналізації і водопроводу, встановити всередині порожнистих стін спеціальні рами для монтажу сантехнічних виробів, замурувати вбудовані розетки під змішувачі, прокласти електрокабелі.

Потім виконують розмітку на поверхнях стін і на підлог по попередньо виконаним кресленням з розкладками плитки. Необхідно також провести розрахунок кількості плитки

271У санвузлі укладання плитки проводитися спершу на стіни, а потім на підлогу. Укладання плитки по стіні робиться таким чином, щоб підрізування по краях була не меншою, ніж 1/2 ширини плитки. Для цього необхідно починати укладання плитки або у напрямку від центру поверхні стіни, або з боку найбільш видного, так званого «червоного кута». При стикуванні плитки на кутах бажано встановити пластиковий куточок, щоб приховати дефекти.

Ширину міжплиточних швыв регулюють хрестиками, які підбирають за такими характеристиками: якість плитки — рівна поверхня, калібрування, застосування бордюрних каменів. Чим більше відхилень за вказаними параметрами, тим більше необхідний міжплиточний шов.

Укладання плитки без швів можливе при застосуванні керамограніта — він пропонує кращі якості і точні геометричні розміри.

Стикування плитки на зовнішніх кутах стінових поверхонь роблять у такий спосіб: з торцевої поверхні плиток знімають фазки під кутом 45 градусів, і укладають плитку на кут таким чином, щоб зрізи фазки з обох сторін точно доповнювали один одного до кута в 90 градусів. Зняття фазки слід проводити на спеціальному відрізному верстаті, що має гідропривід.

При стикуванні плитки і краю акрилової ванни необхідно враховувати, що цей тип ванн при наповненні водою може злегка деформуватися і при цьому край відходить від стіни. Для того, щоб знизити даний ефект на стіну, уздовж якої встановлюють ванну, плитку укладають не до підлоги, а до верхнього краю ванни. Потім під нижнім рядом плитки закладають спеціальний Г-подібний профіль з поліуретану з жорстким ребром, другу одну з площин цього профілю змащують силіконом — вона лягає на край ванни. Потім ванна піднімають від підлоги так, щоб її борт стикався з профілем. Укладання плитки проводитися на спеціальний плитковий клей, при правильному укладанні і підготовлених стінах і підлогах витрата клею зазвичай приблизно 25 кг на 4-5 квадратних метра. Затирку швів виробляють затиркою.

Після цього можна виконувати інші оздоблювальні роботи.

Демонтаж плитки

Плитку в обов’язковому порядку треба демонтувати з першого ряду. На самому початку необхідно розширити невеликим металевим шпателем і молотком всі шви. Технологія передбачає акуратне закладання шпателя на верхню межу плитки, з подальшими не сильними ударами молотком. Плитку потрібно підбивати особливо акуратно. Необхідно дивитися, щоб вона відійшла від стіни більше ніж наполовину, адже в іншому випадку можуть відколотися кути. Клей, який залишився необхідно акуратно збити молотком і зачистити, використовуючи наждачний папір або шліфувальний камінь.

Видалення кахлю без збереження

Здійснювати це Ви можете як вручну, так і з використанням молотка або зубила. Щоб істотно полегшити задачу, візьміть перфоратор і насадку у формі лопатки. Приступаючи до демонтажу, в цілях безпеки, надіньте щільний костюм і захисні окуляри. Намагайтеся робити демонтаж, так щоб ряди кахлю, що видаляється, не знаходились на рівні обличча. Щоб працювати перфоратором, Вам знадобиться певний навик, тому якщо його немає, використовуйте традиційні знаряддя праці, такі як молоток і зубило. Крім цього, перфоратор не рекомендований для демонтажу плитки, яка посаджена на гіпсокартон або при планованому вирівнюванні стін. Після демонтажу акуратно зачистіть стіну, знявши залишки клею.

Як зняти плитку з підлоги?

272Наступним етапом є видалення плитки з підлоги. Щоб здійснити цей вид робіт використовуйте знаряддя праці, описані вище або перфоратор з насадкою лопатка. В обох випадках розколіть будь-яку плитку, використовуючи молоток, а вже потім видаліть весь кахельний «килим».

Для збереження цілісності плитки, Вам доведеться, як слід попрацювати. Насамперед необхідно буде змочити шви, використовуючи невелику кількість води (для цих цілей можете використовувати пульверизатор), потім трохи почекайте і повторіть процедуру заново. Далі видаліть затирку, використовуючи ніж або скребок. Якщо зробити це неможливо, використовуйте болгарку.

Після цього можете знімати плитку для підлоги. Технологічно, цей процес має на увазі прикладання до плитки долота і нанесення легких ударів молотком, по кожному окремому фрагменту. Здійснюючи цю роботу, не погано було б мати хороший слух, якщо ви почуєте глухий звук після удару, значить плитка вже «відходить» від підоги. Видаливши всі плитки, видаліть з поверхні підлоги залишки клею. Далі, за потребою, Ви можете вирівняти підлогу, і покласти новий кахель. Для того, щоб зберегти цілісність плитки, покладеної на розчин, в складі якого є цемент, вдамося до допомоги будівельників обробників.

Ну з тим як демонтувати старе покриття ми сподіваємося у вас не виникне питань.

Якісна укладка і демонтаж плитки у Львові