Декоративна штукатурка для стін Львів :: Ціни :: Монтаж

Декоративна штукатурка для стін може бути зроблена різними видами штукатурок. Залежно від фактури і структури штукатурної суміші на стіні виходять різні декоративні візерунки як з повторюваними одноманітними так і з хаотичними малюнками. Останнім часом цей вид обробки стає все більш популярним, не дивлячись на те що його ціна, якщо порівнювати з шпалерами досить висока. Плюс до всього її нанесення не таке вже й легке заняття і найчастіше цю роботу якісно можуть виконати тільки кваліфіковані фахівці. Але знаючи як правильно зробити підготовку стін і технологію нанесення декоративну обробку можна зробити і самостійно своїми руками.

Декоративна штукатурка стін та її переваги у Львові

Декоративна штукатурка для стін Львів :: Ціни :: Монтаж

За допомогою декоративної штукатурки можна з легкістю робити обробку будь-яких складних конструкцій, таких як: напівкруглі стіни, арки, ніші,  а також колони і подібні нерівні конструкції, обклеїти які шпалерами досить важко. А декоративна штукатурка для стін наноситься за допомогою звичайного або фактурного валика, шпателя і пензлика, і тому їй можливо зробити обробку будь-яких криволінійних конструкцій як на стіні, так і на стелі. Поверхня виходить однорідною без швів і переходів і плюс до всього штукатурка маскує невеликі тріщини і нерівності.

Дуже різноманітна колірна гамма як самих штукатурок, так і барвників та основ, з допомогою яких можна домогтися різноманітних кольорів. Обробний матеріал відрізняється хорошою звукоізоляційною здатністю і плюс до всього за рахунок пористої основи штукатурка може «дихати». Вона не вбирає запахи, а якщо вкрита лаком, то не боїться води. Матеріал досить стійкий до різних механічних пошкоджень, за рахунок чого термін його експлуатації збільшується. На поверхні не утворюються подряпини і тріщини. Протягом практично всього терміну експлуатації декоративний матеріал не втрачає первісний колір навіть при постійному впливі прямих сонячних променів. Всілякі забруднення легко видаляються за допомогою м’якої щітки або вологої серветки з милом. Декоративна штукатурка дуже легко реставрується і ремонтується. Виробники дають гарантію на свій товар при дотриманні технології нанесення і підготовки не менше 10 років.

Фактурна або структурна штукатурка стін?

Фактурні штукатурки найбільш прості в застосуванні і тому обробка стін може бути виконана своїми руками без залучення фахівців. Малюнок утворюється за рахунок нанесення суміші на стіну за допомогою валика. В залежності від розміру зернистого наповнювача підбирається і довжина ворсу валика. Після нанесення на поверхні виходить однорідна постійно повторювана фактура. Фактурні штукатурки наносяться за один шар і після повного висихання готові до експлуатації. Поверхня виходить досить міцною і стійкою до стирання, однак за рахунок дрібної фактури, шорсткості вона швидко забруднюється, але це не проблема, адже її можна мити миючими засобами і щітками по мірі забруднення.

Структурна штукатурка більш трудомістка в нанесенні, але зате завдяки їй можна реалізувати свій талант художника і зробити неповторні малюнки як на стіні, так і на стелі. Якщо у вас немає досвіду і ви не вмієте малювати, то краще такий вид штукатурки не робити своїми руками, а звернутися до фахівців. Цей вид декоративної обробки утворюється в результаті різних технологій нанесення. Для нанесення застосовуються такі інструменти як: шпателя різних розмірів, щітки різних розмірів і з різною довжиною і щільністю щетини, валики з різноманітними візерунками. Але це далеко не повний набір інструментів і пристосувань, адже оздоблення стін структурними штукатурками це творча робота художника і тому тут можуть бути застосовні будь-які матеріали і предмети, здатні залишити після себе будь-який візерунок або відбиток.

По справжньому красивий і неповторний візерунок на стіні або стелі здатний зробити тільки професіонал. Фахівець повинен відмінно розбиратися в дизайні і повинен вміти малювати. Структурна штукатурка стін, зроблена професіоналом коштує немалих грошей. Ціна за роботу може починатися від 100 доларів за квадратний метр і закінчуватися… все залежить від отриманого результату та складності нанесення малюнка.

Декоративна штукатурка для стін ЛьвівСтруктурні і фактурні штукатурки в нашій країні постачаються такими всесвітньо відомими фірмами як: Caparol, Meffert — Німеччина, Oikos — Італія, Senideco — Франція, Terraco — Швеція… Декоративні штукатурки цього виду бувають: мінеральні, виготовлені на вапняно-цементній основі і дисперсійні, зроблені на акриловій, силіконовій силікатній основі. Декоративна штукатурка для стін  фасадів робиться з суміші на мінеральній і силікатній основі, які призначені для зовнішніх робіт, так як вони мають хорошу паропроникність і хорошу водовідштовхувальну здатність і не вигоряють на сонці. Плюс до всього вони відмінно переносять різкі перепади температур і всілякий негативний вплив навколишнього середовища. Для внутрішньої обробки стін найбільш підходять штукатурки на акриловій основі, тому що вони легко наносяться, мають хорошу адгезію (зчеплення) з основою і плюс до всього їм можна надати будь-який колір і відтінок за допомогою кольорування. Декоративна штукатурка на мінеральній основі тонуванню не піддається.

Більшість видів декоративних штукатурок надходять у продаж у готовому вигляді в банках. Суміш переважно білого кольору. Отримати будь-який колір можна двома способами. Можна додати барвник в готову суміш, якщо це дозволено виробником або пофарбувати вже висохлу штукатурку, якщо в неї можна додавати барвник. Не дивлячись на основу з якої зроблена декоративна суміш всі вони легко наносяться на основу з: цегли, бетону, гіпсокартону, фанери, цементно-піщаної штукатурки. Але як відомо будь-яка поверхня перед нанесенням потребує вирівнювання і підготовки.

З чого складається декоративна штукатурка?

Зв’язуюча речовина. Завдяки їй штукатурка міцно тримається на поверхні. Якщо суміш зроблена на неводній основі, а на епоксидній смолі або поліуретановій основі, то після висихання штукатурка стає дуже міцною, зносостійкою і не горючою. Але у них є один істотний мінус — якщо поверхня такої штукатурки піддається високій температурі, то матеріал починає розкладатися і виділяти у приміщення шкідливі для здоров’я людини токсичні речовини, такі як з’єднання хлору і ціаніди. Що стосується штукатурок на водній основі, то вони хоч і не такі міцні і зносостійкі, зате нешкідливі і абсолютно безпечні для здоров’я. Для застосування всередині приміщень найпоширенішою вважається акрилова штукатурка.

Наповнювач надає штукатурці певний декоративний ефект. В якості наповнювача використовується мелений мармур, пісок, флоки, синтетичні гранули, целюлозне волокно… Грубозернисті наповнювачі дозволяють створювати на поверхні візерунки, що імітують шкіру. Піщинки різноманітних форм створюють тріщинки і борозенки. Круглі гранули здатні створити візерунки морської гладі або пустелі. Необхідно знати, що декоративна штукатурка стін з різною величиною наповнювача витрачається по різному. Чим крупніше наповнювач, тим більше витрата.

Допоміжні добавки вносять до складу додаткові властивості, поліпшують якість суміші. Добавки: піногасники, загусники, консерванти, гідрофобні або водовідштовхувальні речовини, антисептики і біоциди.

Підготовка поверхні під оздоблення стін декоративною штукатуркою у Львові

Основу стін має бути вирівняно за допомогою гіпсової або цементно-піщаної штукатурки. Вирівнювання не тільки поліпшить зовнішній вигляд стіни, але й значно зменшить витрату декоративної суміші, яка коштує досить дорого. Вирівнювати стіни краще всього по маяках. При використанні цементно-піщаної штукатурки після її висихання на неї треба наклеїти армуючу стеку з скловолокна для уникнення появи тріщин на декоративному шарі. Після повного висихання вирівнюючої штукатурки її треба повністю загрунтувати. Для цього краще використовувати грунтовку, рекомендовану виробником штукатурки. Бажано застосовувати грунтовку тієї ж фірми, що і декоративна суміш.

Декоративна штукатурка стін і її видалення

Декоративна штукатурка для стін Львів ЦіниЗастосовуючи декоративне покриття для стін мало хто замислюється над складністю його видалення, у випадку якщо вам набридне цей вид обробки. А видалити його дуже складно, тому що покриття виходить дуже міцним, а якщо не порушувати технологію підготовки поверхні, то суміш при висиханні дуже міцно зчіплюється з добре підготовленою поверхнею. Поміняти обробку стін можна кількома способами.

Перший спосіб найменш витратний — це перефарбування стін. Для цього вам необхідно водоемульсійна фарба, малярний скотч, клейонка, пензлик, валик або пульверизатор.

Другий спосіб більш трудомісткий і тривалий. Він застосовується в ситуації коли вам набридла рельєфна обробка стін. Тут є кілька варіантів. Зашпаклювати штукатурку декількома шарами — якщо зернистість штукатурки не сильно велика. Якщо велика або сильно виділяються візерунки, то вирівняти поверхню можна тільки при нанесенні гіпсової штукатурки по маяках. Але можна обійтися і без штукатурки, приклеївши на стіну листи гіпсокартону.

І на завершення дозвольте дати вам невелику, але дуже слушну пораду. Якщо ви ніколи не робили обробку стін структурною штукатуркою і хочете щоб ваша декоративна штукатурка стін виглядала неповторно і радувала око багато років, то рекомендуємо вам звернутися в дизайнерську фірму або до дилерів великих компаній, що продають цей продукт. Там ви зможете отримати висококваліфіковану консультацію, підібрати для себе малюнок і колір і знайти справжніх фахівців з цього досить складного виду обробки стін. Буде доречним сказати, що послуги висококваліфікованих спеціалістів вам обійдуться недешево, але повірте це того варто.

Декоративна штукатурка для стін Львів :: Ціни :: Монтаж