Будинок з сіп панелей у Львові

Нові технології в будівництві на перевірку часто виявляються не дуже і новими. До такого методу будівництва належить канадська технологія SIP. У країнах Північної Америки цей спосіб будівництва використовується з середини ХХ століття, ставши логічним продовженням каркасної технології. Підтвердженням ефективності і надійності будівель і котеджів SIP technology є тисячі будинків різної поверховості, побудованих в США і Канаді.

Але строго каркасним такий будинок вважати не слід, деякі фахівці відносять СІП-технологію до різновиду панельних методів збірки. Як не дивно, обидва твердження правильні — будинки технології SIP можна цілком обґрунтовано вважати і панельними, і каркасними.

Будинок з сіп панелей у Львові

Види будинків з SIP-панелей

Назва технології «канадська» з’явилося з тієї причини, що перша збірка будівельних документів, що стосуються цієї технології під назвою СП 31-105-2002 «Проектування і будівництво енергоефективних одноквартирних житлових будинків з дерев’яним каркасом» творчо скопійований з нормативних документів по житловому будівництву Канади. До цього схожі будинки будувалися за прикладом фінів і називалися «фінськими». Така назва в багатьох регіонах України збереглося до сьогодні. Деякі відмінності є, але вони не принципові.

Протиріччя, між визначеннями технології на панельну і каркасну полягає в тому, що збирається будинок з готових сіп панелей заводського виготовлення. Але з’єднання між панелями виконуються за допомогою бруса, який у вигляді стійок, балок і розкосів виконує роль силового каркаса. Це дає підстави назвати будинок каркасних. На користь панельної технології говорити те, що СІП-панель:

 • дуже міцна;
 • здатна нести навантаження не менше, ніж брус;
 • придатна для самонесучих стін і перекриттів;
 • не вимагає проміжної ланки кріплення.

Назва Structural Insulated Panel (SIP) позначає всі параметри панелі. Ключові слова тут Structural — конструкційна, і Insulated — теплоізоляційна. Тобто, панель розрахована під конструкційні навантаження в якості несучого елемента і, одночасно, виконує функції теплозахисного елемента, не вимагаючи додаткових витрат часу на монтаж рулонної або листової теплоізоляції.

Багато будинків з сіп панелей Львів від remontudomi.lviv.ua так і будуються, без використання дерев’яного каркасу, тільки з панелей. Конструкція здатна витримати вітрові навантаження, аж до ураганних, а також:

 • власна вага;
 • конструкційні напруги;
 • масу даху;
 • експлуатаційні впливи;
 • вага меблів та іншої домашньої обстановки;
 • сейсмічні навантаження.

Але багато будівельних компаній вважають за краще використовувати каркасно-панельну технологію, домагаючись величезного запасу міцності. За своїми технічними характеристиками будинки, які пропонує така комбінована SIP технологія будівництва, міцніше звичайних каркасних в 6 — 8 разів.

Будинок з сіп панелей у Львові

Будинок з сіп панелей у Львові
Assembling a small house of SIP panels

Таку міцність підтверджують факти — зафіксовані випадки в Канаді і США, коли СІП-будинки витримували падіння величезних дерев, потужні шторми і урагани, землетруси. У більшості випадків, руйнувалися кроквяні системи і покрівля, тобто, частини будинку, що не були побудовані з SIP-панелей. Стіни і перегородки, а також перекриття залишалися цілими.

При будівництві будинку з конструкційних панелей, їх з’єднують за допомогою:

 • шпонок;
 • термовставок;
 • бруса.

Перші два способи частіше використовують будівельники Канади і США. В Укаїні найбільш поширений спосіб монтажу за допомогою бруса. Одночасно з міцною стіною, будинок отримує надійний каркас, що надає триразовий запас міцності і не дуже сильно збільшує вартість будівництва.

Техніка будівництва дещо нагадує традиційний фахверк, а побудовані в Європі фахверкові будинки стоять по кілька сотень років. Такий же величезний ресурс і в СІП-будинку. Правильно оброблена деревина та професійно розрахований каркас не втрачають своїх конструкційних властивостей протягом десятків років. А сендвіч-панелі з ОСП-плит і полімерного утеплювача між ними надійно протистоять біологічним і атмосферним впливам.

Крім того, будинки з SIP-панелей у Львові мають високу ремонтопридатність. Але така властивість потрібна дуже рідко. Принаймні, які стоять понад півстоліття будинки в Північній Америці ремонтуються дуже рідко, хіба що оновлюється внутрішня і зовнішня обробка. Силові каркаси та стінові елементи не замінюються і не реставруються.

Сучасне будівництво використовує різні схеми зведення будівель:

 • повністю побудовані з СІП-панелей;
 • побудовані за технологією з каркасом з брусу;
 • частково використані СІП-панелі, наприклад для монтажу даху;
 • обшиті СІП-панелями каркаси з дерева або металу.

Це призводить до того, що класична SIP технологія розмивається і всі будинки, в яких використані конструкційні термоізолюючі панелі стали називати каркасно-панельними або СІП-будинками. Але правильно буде називати SIP-будинками тільки такі будівлі, в яких стіни побудовані з панелей з каркасом з бруса (або без каркаса, що в наших широтах рідкість).

Сучасна технологія не є різновидом каркасної, а подальшим її розвитком, поступово переростає в самостійний метод. Визначення «канадська» не зовсім точно позначає батьківщину технології — перші СІП-панелі почали використовуватися в США, принаймні, для будівництва житлових будинків.

Будинок з сіп панелей у Львові

Переваги будинку по SIP технології

При розгляді особливостей каркасно-панельного будинку ближче, виникає ряд питань про його експлуатаційні властивості. Підтвердженням їх відповідності найсуворішим запитам служить те, що практичні американці, канадці, фіни і шведи використовують цю технологію дуже широко і не згортають, а тільки розширюють каркасно-панельне будівництво. Технологія розроблена практично до дрібниць, але з кожним роком ще більш вдосконалюється:

 • використовуються нові матеріали для виробництва панелей;
 • вносяться корективи в їх розміри;
 • застосовуються нові техніки монтажу;
 • розширюється сфера призначення будівель (офіси, склади, майстерні …

Всі СІП-будівлі, побудовані раніше і будуються зараз, мають ряд характеристик, які виділяють їх серед побудованих за іншими технологіями.

Теплоізоляція

В конструкції сендвіч панелі для будівництва використовуються два листа OSB-3 (Oriented Strand Board) і утеплювач ПСБ-С-25. Шар утеплювача щільно запресований між листами, вся конструкція являє собою в перерізі своєрідну двутавровую балку. Міцність системи досить висока, але не менш високі і теплоізоляційні властивості.

Самі по собі плити OSB-3 не несуть теплоізоляційного навантаження — вони досить добре проводять тепло, приблизно, на рівні масивної деревини. Але укладений між ними пінополістирол володіє дуже хорошими теплозахисними властивостями. Технічні характеристики матеріалу:

 • щільність — 15 — 15 кг / м3;
 • міцність (стиснення) — 0,1 МПа;
 • теплопровідність — 0,037 ° С, Вт / м.К;
 • водопоглинання — не більше 2%;
 • горіння — не більше 4 с.

Будинок з сіп панелей у Львові

Такі дані говорять про те, що вибір пінопласту в якості проміжної вкладки не випадковий. Матерал відмінно утримує тепло в будинку і не пропускає його назовні. У той же час, панель не промерзає в люті морози. Пінополістирол належить до групи самозатухаючих, OSB-3 теж горить погано. Всупереч побоюванням багатьох людей, які не займаються будівництвом професійно, SIP-панелі не являють пожежної небезпеки. В цьому відношенні вони більш кращі, ніж натуральне дерево.

Але повернемося до теплоізоляції. Шарувата структура панелі працює, як складна система. Зовнішня панель пропускає частину холоду до пінополістиролу, який затримує його на 80 — 90%. У той же час, внутрішня панель пропускає в бік пінополістиролу частину теплової енергії з дому, прокладка прогрівається і повністю нейтралізує холод ззовні.

Втрати тепла зсередини не перевищують 5 — 10%, що набагато перевищує показники цегляних і дерев’яних стін без додаткового утеплення. З огляду на те, що товщина стіни по СІП-технології значно менше, економічна вигода очевидна. Не слід випускати з уваги, і той факт, що при однаковому периметрі будинку, внутрішня площа каркасно-панельних будинків значно більше, ніж у кам’яних, цегельних і блокових. Якщо порівнювати типові проекти, то економія площі досягає 30%. Для навіть невеликого будинку, це рівноцінно ще одній додатковій кімнаті.

Переваг у будівель з СІП-панелей Львів дуже багато. Найбільш очевидні:

 • швидкість будівництва;
 • відсутність усадки;
 • невелика вага готового будинку;
 • простота збірки;
 • стандартизація елементів;
 • можливість реалізації складних проектів;
 • низькі витрати на обслуговування;
 • екологічність;
 • великий запас міцності.

Одна з головних переваг — енергоефективність. Побудовані за класичними і деякими новими технологіями будинки вимагають великих витрат на опалення. Традиційні для України цегляні будинки і будівлі з колоди і бруса виглядають солідно і презентабельно. А ось щодо витрат на теплоносії значно програють. Часи, коли на опалення будинку йшло не більше 1% сімейного бюджету — давно в минулому. Сучасні реалії більш суворі.

Будинок з сіп панелей у Львові
SANYO DIGITAL CAMERA

Період насмішок над раціональними європейцями і американцями закінчився, коли довелося порівнювати витрати на утримання будинків. При значно більшій площі і рівню комфорту, каркасно-панельні будинки обходяться на 40 — 50% дешевше в змісті, ніж цегляні або побудовані з газо і піноблоків. Різниця в ціні будівництва, включаючи матеріали, повністю нівелюється через кілька років проживання в такому будинку. Навіть при безперервному зростанні вартості енергоносіїв, в каркасно-панельному будинку з конструкційно-теплоізоляційних елементів виходить завжди бути у виграші. Навіть у порівнянні з каркасними будинками, утепленими мінеральною ватою, каркасно-панельні володіють в 1,5 рази кращим тепловим захистом.

Технологія SIP панелей передбачає використання більш щільного, ніж мінвата пінополістиролом, який практично не вбирає вологу. Якщо теплозахисні властивості мінеральної вати погіршуються з роками через:

 • перезволоження;
 • злежування під власною вагою;
 • окислення;
 • дефектів монтажу
 • ушкодження при вібраціях і ударах …

то властивості щільного пінополістиролу не змінюються.

Панелі SIP використовуються не тільки для монтажу стін. З них будуються перегородки, перекриття, основи покрівельних конструкцій. Будинок виходить як якісний термос — тепло не знаходить шляхів для витоку. В цей же час в будинку зберігається комфортний мікроклімат — система вентиляції продумана таким чином, що в будинок поступає свіже повітря, але не охолоджує його. Оптимальна температура і вологість підтримуються в будь-який час року. Про ефективність СІП-панелей в плані теплозбереження говорить те, що такі будинки використовують полярники в Арктиці і Антарктиді, де морози перевищують середньостатистичні по середній смузі в 2 — 3 рази.

Будинок з сіп панелей у Львові

Комфорт проживання

Хто хоч раз побував у будинку, побудованому за канадською технологією з теплозберігаючих панелей, той, безсумнівно, здивувався відчуттю відкритого простору. У каркасно-панельних будинках зазвичай встановлюють дуже великі вікна. У поєднанні з тонкими стінами, вони створюють ефект домінування природного освітлення, що підвищує психологічний комфорт.

Зручність проживання в канадському будинку підвищує і низька теплова інерція стін. Вони дуже швидко прогріваються. При тривалій відсутності, можна встановити опалення на мінімум, що дозволить знизити витрату енергоносіїв. При поверненні в будинок, регулятор повертається в нормальне положення, і будинок швидко прогрівається до потрібної температури. У цегляному будинку на таку процедуру йде втричі більше часу і в 4 — 5 разів більше газу, дров або електрики.

У літню пору витрата електрики на кондиціонування мінімальна. У США і Канаді використовується повітряна система опалення, що працює як на обігрів, так і на охолодження. В Україні такі системи ще не набули масового поширення, тому для кондиціонування часто встановлюють спліт-системи. це виправданий крок і цілком економічно вигідний. За оцінками експертів, витрати на кондиціонування в каркасно-панельному будинку на порядок нижче, ніж в цегляному і в 1,5 -2 рази нижче, ніж в каркасному, з мінеральним утеплювачем. При температурі зовнішнього повітря в 36 0С в полудень, в будинку з СІП-панелей Львів зафіксовано всього +25 0С без включення кондиціонера.

Для комфорту проживання також важливі:

 • відмінна шумоізіляція;
 • постійний рівень вологості;
 • відсутність пилу;
 • мінімальний ризик появи цвілі і грибка.

Для постійного проживання в будь-якій кліматичній зоні, від субтропіків до північних регіонів — це один з найкращих варіантів будинків в своїй ціновій категорії.

Технічні особливості

Конструкція каркасно-панельного будинку відрізняється легкістю і міцністю. Вага одного квадратного метра стіни становить не більше 20 кг. Якщо порівнювати з цегляною стіною тієї ж теплозахисної величини, то вага приблизно в 50 разів нижче. З дерев’яною (брус) і каркасною, за традиційною технологією, виграш менше, але теж цілком відчутний.

Будинок з сіп панелей у Львові

Це дозволяє знизити витрати на підготовку фундаменту. Залежно від характеристик грунту, фундамент в умовах України може бути:

 • пальовим;
 • свайно-гвинтовим;
 • столбчатим;
 • плитним;
 • стрічковим, мілкозаглубленним.

Якщо проект будинку передбачає наявність підвалу, то бетонується тільки підвал, зазвичай він займає тільки частину площі під будинком. Найзручніші — свайно-гвинтові фундаменти. Вони дозволяють побудувати будинок в проектному вигляді, а потім прилаштувати будь-яке потрібне спорудження — гараж, навіс, терасу, веранду. Каркасно-панельна технологія дуже варіабельна — навіть типовий будинок легко перетворити до невпізнання без особливих витрат і порушення експлуатаційних характеристик.

Легкість будинку робить його найзручнішим для будівництва на легких і нестійких грунтах. Заглибити палю можна на кілька метрів, поки не будуть досягнуті міцні шари. Збільшення довжини паль не дуже відчутно впливає на подорожчання фундаменту і практично не відбивається на кошторисній вартості будинку. За витратностю будівництва, каркасно-панельна технологія знаходиться в самому низу списку.

Будинок з сіп панелей у Львові

Зовнішня обробка

Одна з важливих особливостей будинку по SIP технологіям — багатоваріантність зовнішньої обробки. Якщо будинок побудований на легкому фундаменті, для фасаду можна використовувати:

 • сайдинг;
 • блок-хаус;
 • планки;
 • дошку в чверть;
 • вагонку;
 • полімерні панелі …

Якщо вам подобається зовнішній вигляд класичного котеджу, то зручно використовувати фасадні термопанелі під цеглу, або навіть лицьовій клінкер. Але в останньому випадку необхідний стрічковий фундамент — клінкер і натуральна цегла дуже багато важать. При виборі в якості обробки цегли або клінкеру губляться одні з вагомих переваг СІП-будинку — легкість конструкції і доступна ціна.

Будинок з сіп панелей у Львові

Внутрішнє оздоблення

До інтер’єру будинку не висувається жодних обмежень. Використовувати можна все ті ж матеріали, що і в цегляному будинку, аж до декоративної штукатурки, шпаклівки та керамічної плитки. Але найчастіше використовують гіпсокартон. ГКЛ можна монтувати безпосередньо на площину панелі, не використовуючи металевий або дерев’яний каркас. Це прискорює і здешевлює будівництво. Зовнішні площини ОСП-3, що утворюють стінки сендвіч-панелі типу СІП, рівні, гладкі і міцні. Гіпсокартон лягає на всю площину і закріплюється значно міцніше, ніж на каркасі.

В результаті такого типу монтажу:

 • збільшуються шумоізоляційні властивості структури;
 • зменшується товщина стіни;
 • підвищується міцність обробки;
 • збільшується несуча здатність для кріплення настінних конструкцій (полиць, вішалок, кронштейнів …).

Закручений через гіпсокартон в стіну з ОСП-3 товщиною 12 мм шуруп витримує зусилля, що вириває, до 130 кг в осьовому напрямку і до 180 кг в перпендикулярному.

При такому способі обробки підвищуються і протипожежні властивості стіни. Відсутність повітряного проміжку між панеллю і ГКЛ знижує і без того низький ризик загоряння. За протипожежної стійкості структура ГКЛ / ОСП порівнюється з цеглою і бетоном.

Починати обробку каркасно-панельного будинку СІП у Львові можна відразу ж після закінчення монтажу. Він абсолютно не дає усадки, що вигідно відрізняє його від будівель з бруса і колоди. Починати обробку можна ще до початку монтажу даху, якщо дозволяють погодні умови. Всі комунікації прокладаються до початку опоряджувальних робіт. Зазвичай вони приховані під гіпсокартоном. На тих стінах, де проходять кабелі і труби, ГКЛ або інша обробка встановлюються на каркас з металевих профілів або бруска.

Будинок з сіп панелей у Львові

Сезонність будівництва

Вести будівельні роботи можна в будь-який час року, при відсутності атмосферних опадів. Починаючи від монтажу паль і закінчуючи установкою покрівлі та обробкою, всі операції проводяться без використання важкої техніки. Це дає можливість обмежити периметр будмайданчика 2 -3-ма метрами від периметра будинку. Вся рослинність на ділянці зберігається, земляні роботи ведуться тільки для прокладки труб, установки газгольдерів і септиків.

Будинки будуються по популярної технології PRE-CUT, тобто, збірки з заздалегідь заготовлених за розміром фрагментів, які залишається тільки зібрати в одне ціле.