Будинки з дерева у Львові

Будинки з дерева у Львові Мати власний заміський будинок хочуть зараз багато городян. Чисте повітря і зелень влітку, білий сніг і вогонь в каміні взимку, можливість відпочивати на лоні природи з друзями і сім’єю в будь-який сезон — все це привертає міських жителів, що змучилися серед вихлопних газів, шуму, пилу, бетону і асфальту.

Будинки з дерева Львів в глянцевих журналах і на сайтах будівельних компаній виглядають привабливо — як тереми з казок, а про їх переваги маркетологи говорять годинами. Будинки з дерева вважаються екологічними і теплими, комфортними і міцними, довговічними і доступними: про таке житло можна тільки мріяти. І городяни мріють, а багато жителів сільської місцевості чомусь прагнуть отримати квартиру в будинку зі зручностями. Варто розібратися в цьому трохи докладніше.

Який матеріал вибрати?

Будинки з дерева у Львові Будинки з дерева у Львові з різних матеріалів будуються все частіше. Використовуються звичайний і профільований брус, циліндрична і звичайна колоди, клеєний брус, лафет і інші продукти сучасних виробників будматеріалів. Привабливих пропозицій від будівельних фірм так багато, а типи дерев’яних будинків так різноманітні і цікаві, що пересічному споживачеві легко в усьому цьому загубитися.

В результаті, вибравши і отримавши свій дерев’яний будинок, далеко не всі власники задовольняються його якістю. А неприємні проблеми, вирішення яких вимагає часу і нових вкладень, виникають не так уже й рідко. Серед готових будинків з дерева у Львові можна побачити багато якісних і красивих будівель, але чимало й інших: з деформованими і потрісканими стінами, викрученими колодами і брусами, щілинами і перекошеною покрівлею.

Будинки з дерева у ЛьвовіНікакіх претензій зазвичай немає у тих, хто вирішив замовити фінський будинок з клеєного бруса, або вибрав фінський клеєний брус і доручив будівництво спеціально навченим професіоналам. Коштує таке рішення недешево, але результат дійсно вражає: відгуки про справжні фінські будинки тільки позитивні. Цілком задоволеними бувають і ті, хто купив недорогі пиломатеріали або вирішив замовити готовий зруб у місцевих виробників. Але тут позитивні відгуки, як правило, відносяться до вартості будинків, а не до їх якості.

А чи можна отримати хороший дерев’яний будинок за розумною ціною? Це питання дуже хвилює середньостатистичного споживача, готового платити гроші за прийнятну якість. Це цілком можливо, якщо врахувати всі властивості деревини і особливості дерев’яного домобудівництва. Грамотна експлуатація теж є дуже важливим фактором, що робить прямий вплив на якість будинку з дерева Львів і термін його служби.

Які будинки можна вважати дерев’яними?

Будинки з дерева у Львові Дерев’яними можна називати будинки, у яких стіни цілком складаються з натуральної деревини. У цьому сенсі каркасні будинки, в конструкції яких деревини близько 10%, не можна віднести до дерев’яних, хоча виробники намагаються називати їх саме так.

Дерев’яними можна вважати колодні будинки, в тому числі рубані і будинки з оциліндрованих колод, будинки зі звичайного або профільованого брусу, напівбрусу (лафету). Клеєний брус теж виготовляється з масиву деревини, тому споруди з нього вважаються повністю дерев’яними. Будинки з клеєного бруса — особлива стаття. Вони відрізняються від інших будинків з дерева масою переваг і коштують дорожче, але і тут треба бути уважніше при виборі матеріалу і виробника. Зараз нерідкі підробки, а нікому не хочеться платити чималі гроші за низьку якість.

Слабкі місця будинку з дерева

Будинки з дерева у Львові Приймаючі рішення про будівництво будинку з дерева у Львові, варто враховувати не тільки його гідності, а й слабкі місця, про які звичайні споживачі знають небагато.

На жаль, інформація для потенційних домовласників, що надається виробниками матеріалів і будівельними фірмами, не завжди буває повною.

А недобросовісні продавці своїх послуг, бажаючи заробити, можуть навмисно вводити споживача в оману. Щоб уникнути особливо серйозних проблем і отримати житло хорошої якості, слід більше цікавитися особливостями зведення дерев’яних будівель.

Основні властивості будинку з дерева

Будинки з дерева у Львові Найважливішою властивістю, через яку будинки з дерева у Львові вибираються замовниками, є екологічність. Наскільки вони екологічні сьогодні? Деревина — матеріал чистий, природний, повністю безпечний і сприятливий для здоров’я людини.

Але сучасний дерев’яний будинок — це не тільки натуральне дерево. При будівництві використовуються оздоблювальні матеріали, захисні склади, лаки, фарби, утеплювачі — чимало штучних матеріалів з хімічними і синтетичними добавками.

Будинки з дерева у ЛьвовіБез утеплювачів в нашому кліматі не обійтися, та й без захисної обробки деревини теж. Але утеплювачі можна використовувати так, щоб вони майже не контактували з житловими приміщеннями.

А ось з обробкою внутрішніх стін це не вийде. Захисні склади зараз виробляються максимально безпечні, але вони все-таки виготовлені штучно, за допомогою хімічних реакцій.

А для створення здорової атмосфери в будинку необхідно все натуральне.

І стосується це не тільки лаків і фарб, які в будь-якому випадку створюють на деревині непроникну плівку і заважають їй «дихати», так що екологічність дерев’яного будинку знижується. Що можна з цим зробити?

Як зберегти природні якості деревини

Будинки з дерева у Львові Зберегти природні властивості дерева і захистити стіни від агресивних впливів середовища можна, застосовуючи зсередини будинку замість захисних покриттів натуральні склади — наприклад, на основі лляної олії або бджолиного воску. Такий захист доведеться підновляти кожні 5-6 років, але деревина довгі десятиліття буде прекрасно виглядати і відмінно себе почувати. Коштувати це буде дорожче, але зате здоровий мікроклімат в будинку збережеться. Правда, можна і нічим не обробляти стіни зсередини — адже на них не будуть впливати погодні явища, але тоді деревина може забруднитися і втратити привабливий вигляд.

Антисептики і антипірени треба вибирати неагресивні — зараз такі є. Але склади, призначені для зовнішніх робіт, ні в якому разі не можна використовувати для обробки стін зсередини приміщень: в них нерідко містяться токсини.

Опалення та утеплення дерев’яного будинку

Будинки з дерева у Львові Будинки з дерева Львів вважаються дуже теплими, але це не завжди так. Будинок, побудований за середньою ціною, потребують чималих витрат на опалення, так як сучасні будівельні фірми часто пропонують будинки зі стінами завтовшки 180-220 мм.

Для нашого клімату цього недостатньо.

За нормативами, оптимальною вважається товщина стін від 350 мм, а такі будинки обійдуться дуже дорого. Можна утеплювати зовні — це ефективно, але тоді дерев’яний будинок втратить свій неповторний колорит.

Будинки з дерева у Львові Є вихід — використання утеплених конструкцій з цільної деревини. В Північній Європі так будують уже десятки років: властивості деревини зберігаються, як і зовнішній вигляд будинку. Як правило, для виготовлення таких конструкцій використовують клеєний брус: це недешево, але результат того вартий. Утеплювачі для дерев’яних будинків необхідно вибирати екологічно чисті, паропроникні: це ековата, льноватін, відходи вовни і т.ін.

Що стосується комфортної температури взимку і влітку, то тут теж все не так однозначно, як заявляють виробники дерев’яних будинків. У класичних українських хатах було тепло, але для цього потрібно було дотримуватися деяких правил.

Наприклад, неможливо уявити хату без сіней. Тому і в сучасних будинках необхідно влаштовувати тамбур з щільними подвійними дверима.

Будинки з дерева у Львові Неопалювальні горища в сучасному будинку з дерева у Львові часто відсутні — їх місце зайняли мансарди. Тому утеплення покрівлі в дерев’яному будинку необхідно продумувати ретельно.

Зараз дуже популярна металочерепиця, але краще вибирати гнучку черепицю, ондулін та інші покрівельні матеріали з низькою теплопровідністю.

Улаштування теплої підлоги на першому поверсі будинку також допомагає створювати комфортну температуру. Взимку, коли опалення включене, підлога дає рівне тепло, а влітку від нього йде прохолода.

Будинки з дерева у Львові Влаштування російської печі — задоволення дороге, та й не кожному господареві хочеться цим займатися. Однак можна влаштувати іншу додаткову конструкцію, цегляну або кам’яну, що накопичує тепло, а остигає довго і поступово. Можна навіть облицювати керамічною цеглою камін або стіну, в якій влаштовані колодязі традиційної печі.

Зберігати тепло взимку і прохолоду влітку допомагає правильне влаштування вікон і дверей. Північних вікон має бути мінімум, а південних — максимум. Вікна на схід і захід теж дозволяють сонячному світлу проникати в будинок в різний час доби.

Ще один момент — звіси покрівлі. Чим вони більші, тим менше сонця потрапить у вікна влітку — в будинку буде прохолодніше. Взимку ж, коли сонце проходить по небу низько, його світло вільно потрапляє в приміщення будинку.

Дерево і вогонь

Будинки з дерева у Львові Слабку вогнестійкість називають мінусом будинків з дерева Львів, але тут все часто перебільшується. Деревина дійсно може спалахнути, але це відбувається не так швидко як здається. Товсті колоди або брус, оброблені захисними складами, вогонь охоплює повільно: спочатку деревина буде тліти. І тільки через 1-1,5 години, якщо пожежу ніхто не намагається гасити, з’являться язики полум’я. Насправді в будинку з будь-якого матеріалу спочатку спалахують предмети інтер’єру, зроблені з горючих матеріалів — наприклад, штори з синтетики або меблі з ДСП.

Будинки з дерева у Львові Статистика показує, що в кам’яних і цегляних будинках пожеж буває не менше, ніж в дерев’яних. А закінчуються вони, якщо пожежники не приїжджають вчасно, приблизно однаково. Цегла під впливом вогню теж руйнується, а цегляні будинки після пожеж майже завжди доводиться демонтувати.

Дотримання правил і норм пожежної безпеки при зведенні і обробці будинку з дерева Львів дозволяє звести ймовірність загоряння майже до нуля. Звичайно, не будуть зайвими вогнегасники і пожежна сигналізація. А якщо дозволяють кошти, можна встановити і систему пожежогасіння. Однак і самий захищений будинок може спалахнути, якщо його мешканці будуть залишати без нагляду електроприлади, неправильно користуватися печами і камінами або курити в ліжку.

Довговічність дерев’яного будинку

Будинки з дерева у Львові Чутки про довговічність будинків з дерева не дуже перебільшуються маркетологами. У північних регіонах України і зараз стоять житлові будинки з дерева, вік яких наближається до 150 років. Якщо ліс для будівництва обраний якісний, заготовлений правильно і грамотно оброблений, будинок з нього буде справно служити декільком поколінням мешканців. Але будь-який зруб може почати гнити вже в перші роки експлуатації, якщо будинок будувався з грубими порушеннями технологій. Продовжити термін служби будинку допоможе:

  • Надійна покрівля, що забезпечує захист від вологи не тільки приміщення, а й зовнішних стін;
  • Міцний фундамент, здатний сприймати вагу всього будинку, і охороняти його від холоду і вологи;
  • Зливостічна і дренажна системи будинку — врятують будинок від надлишку вологи;
  • Енергоефективна система опалення в зимовий період.

Більше інформації про будинки з дерева у Львові ви дізнєтеся від фахівців нашого remontudomi.lviv.ua/