Якісна гідроізоляція приміщень :: Ціни у Львові

Гідроізоляція — те, без чого не обійтися ні при будівництві, ні при ремонті. Постійне надходження вологи призводить до мікротріщин в 267бетоні, кришить цегляну кладку і сприяє утворенню цвілі і інших мікроорганізмів. Стіни і перекриття доводиться захищати від атмосферних опадів. Фундамент, підвали і підлоги на грунті — від кислотно-лужних процесів, викликаних проникненням ґрунтових вод, від протікання внутрішніх комунікацій і від агресивних хімікатів. Особливі вимоги пред’являються до гідроізоляції вологих приміщень. Вона підвищує якість бетонної стяжки, робить основу більш міцною і довговічною. Однак головне в гідроізоляції навіть не матеріали, а сумлінне, надійне виконання робіт. Але без матеріалів теж нікуди. Сучасний ринок відрізняється величезним розмаїттям. У кожного матеріалу свої особливості, умови застосування і способи монтажу.

Обклеювальна гідроізоляція

Цей спосіб захисту полягає в наклеюванні на попередньо огрунтованну поверхню листових або рулонних матеріалів на основі бітумних, полімерних або комбінованих мастик з підкладкою зі скловолокна. Найчастіше обклеювальну гідроізоляцію застосовують у ванних кімнатах і інших вологих приміщеннях. Робота досить трудомістка. Спочатку ретельно готують основу — видаляють нерівності і очищають від дрібного сміття. Потім суху поверхню грунтують тонким шаром бітумної мастики або емульсії. Деякі види ізоляції не наклеюють, а наплавляют на підлогу. У будь-якому випадку ізоляцію заводять і на стіни на висоту 25-30 см.

Для гідроізоляції покрівлі використовують наплавні рулонні матеріали з крупнозернистою зовнішньою посипкою, під якою знаходяться два шари бітумно-полімерної в’яжучої речовини, розділені поліефірною основою, а під ними — піщана плівка. Такий матеріал служить до двадцяти років. Для інших видів гідроізоляції беруть як основу картон і азбестове волокно. Є м’які безосновні матеріали з зовнішньою посипкою з мінеральних зерен.

Обмазочна гідроізоляція

Найдавнішою гідроізоляцією, до речі, дуже надійною, був тваринний жир. Найпростіша сучасна мастика — рідкий гарячий бітум. Він досить дешевий, проте не гарантує довговічної водотривкої основи. Дорожчими варіантами є бітумно-полімерні мастики на основі синтетичних смол. Є сухі суміші для розведення водою або полімерної емульсією, а є вже готові до застосування, герметично упаковані гідроізолюючі пасти.

Обмазка рідкими мастиками також часто застосовується у вологих приміщеннях. Наприклад, у ванній гідроізоляція обов’язкова перед  укладанням стяжки. Незалежно від матеріалу, шар ізоляції заводять по стінах на висоту не менше 15 см. Виконані роботи здають за актом представнику житлової контори.

Лита бітумно-гумова гідроізоляція

268Рідка мастична гума, яка застосовується для гідроізоляції підлоги у ванній, є екологічно чистий нетоксичний матеріал. Наносять її, як правило, вручну, якщо площа обробки відносно невелика. Коли роботи передбачається проводити в великих приміщеннях, задіють промислові розпилювачі.

Цей спосіб гідроізоляції вважається одним з найнадійніших. Застосовується він зазвичай для бетонних підлог під цементну стяжку або наливну підлогу. Перед нанесенням мастики підлогу висушують повітряними гарматами, інфрачервоними випромінювачами або газовим пальником.

Проникаюча гідроізоляція

Буває, що немає зайвих сантиметрів на устрій гідроізоляції. Наприклад, підлогасанвузла при переплануванні квартири може виявитися вище, ніж в сусідніх приміщеннях, а поріжок робити небажано. Тоді використовують проникаючу гідроізоляцію. Вона дорога, але ефективна.

Наносять її на спеціально зволожену бетонну або цементно-піщану основу. Вода, бетон і гідроізолюючий склад разом утворюють голчасті кристали, які основою розгорнуті в напрямку можливого підтискування води. Така гідроізоляція пропускає пар, але затримує воду. Вона захищає бетон від води на всю товщу конструкції, тоді як рулонна  або плівкова гідроізоляція перегороджує їй доступ тільки з боку нанесення. Якщо термін служби рулонної ізоляції п’ять-сім років, то проникаюча служитиме стільки, скільки проіснує сама бетонна основа. При низькому рівні ґрунтових вод — нижче позначки залягання фундаменту — практичніше обклеювальна і обмазочна ізоляції. Але в інших випадках стовідсотковий захист від крапельної вологи дасть тільки проникаюча гідроізоляція.

Штукатурна гідроізоляція

269Штукатурні розчини для підлоги — це готові сухі суміші. Їх розводять водою до консистенції сметани і наносять на підлогу шпателем. Всього роблять від одного до трьох шарів, напрямок укладання кожного з яких має бути перпендикулярно попередньому. Поверх штукатурної гідроізоляції настилають стяжку або роблять наливну підлогу. Цей вид гідроізоляції застосовують тільки на жорстких конструкціях, не схильних до усадки і вібрацій. По складу штукатурна гідроізоляція ділиться на асфальтову (на основі органічних в’яжучих) і цементно-піщану (неорганічну).

Принцип дії штукатурної гідроізоляції полягає в тому, що її активні компоненти проникають в пори бетону і в присутності вологи формують нерозчинні кристали. При новому контакті з водою реакція відновлюється, і структура матеріалу на всю товщину конструкції стає ще більш несприйнятливою до вологи.

Фарбувальна гідроізоляція

Являє собою багатошарову водонепроникну ґрунтовку, що наноситься з боку проникнення води. Загальна товщина шарів в підсумку становить 3-5 мм. Роботи ведуть на сухій поверхні. Фарбувальна гідроізоляція підходить для приміщень з плюсовою температурою. Однак з часом вона втрачає еластичність і стає крихкою. Середній термін служби такої ізоляції п’ять-сім років. Якщо матеріал поверхні пористий або має тріщини, то фарбувальну гідроізоляцію краще не робити. Зате це найпопулярніший спосіб гідроізоляції дерев’яних підлог.

Засипна  гідроізоляція

Спочатку в опалубці або в поглибленні роблять спеціальну порожнину для засипки гідроізоляції. Дуже часто для цього використовують глинистий мінерал бентоніт, за своєю природою гідроалюмосілікат. Шар бентоніту щільно утрамбовують, зверху штукатурять для захисту від атмосферних опадів. Під дією води бентоніт здатний розбухати, в 16 разів збільшуючись в обсязі. Утворюється нетоксичний гель високої щільності, повністю водонепроникний. Застосовуються також більш технологічні бентонітові мати. Вони складаються з гранул бентонітових глин, спресованих між полотнами геотекстоліту. Продаються бентонітові мати в рулонах.

Засипну гідроізоляцію застосовують в багатоповерховому будівництві для заповнення спеціальних пустот в фундаменті, а в приватних будинках — для захисту від проникнення вологи через підлогу першого поверху по грунту. У порівнянні з литою гідроізоляцією, це більш надійний спосіб, а в деяких випадках — єдино можливий. Крім цього, засипка грає роль утеплювача. Чим товстіший шар — тим тепліше.

Гідроізоляція рідким склом

270Рідке скло — це силікат кальцію або натрію з добавками соди і кварцового піску. Продається воно у вигляді водорозчинного порошку або готового до вживання вузького складу. Зберігається в будь-яких умовах, навіть після замерзання і відтавання не втрачає властивостей. Рідке скло швидко сохне, через годину після нанесення розчину по ньому можна ходити. Однак, якщо підлога не покрити поліуретановим або епоксидним лаком, через рік-два скло почне руйнуватися, такі фізичні властивості цього покриття. Іноді рідке скло додають в цементний розчин для стяжки в пропорції один до десяти. Також воно входить до складу штукатурних сумішей і шпаклівок, коли потрібен захист від корозії і здатність витримувати високу температуру.

Якісна гідроізоляція приміщень :: Ціни у Львові